Voetbalsters Oranje beginnen WK tegen debutant Portugal
DUNEDIN (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het zondag om 09.30 uur (Nederlandse tijd) in de eerste groepswedstrijd van het WK op tegen Portugal, dat nog nooit eerder op een WK uitkwam. Deelname aan het toernooi was voor het team van coach Francisco Neto geen uitgemaakte zaak. Via de play-offs wist Portugal zich toch voor het WK te plaatsen, nu hoopt het de groepsfase te overleven.
Geen enkel ander land speelde zoveel wedstrijden als Portugal op weg naar het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. Na tien wedstrijden in de kwalificatiepoule eindigde het op een tweede plek in een groep met Duitsland, Turkije, Bulgarije, Servië en Israël. In de play-offs wist het achtereenvolgens af te rekenen met België (2-1), IJsland (4-1) en Kameroen (2-1).
Portugal staat 21e op de wereldranglijst, twaalf plaatsen onder Oranje. "Als je kijkt naar onze kansen op het WK zegt deze positie wel iets, maar niet alles", aldus de Nederlandse bondscoach Andries Jonker.
Het Portugese team, dat in eigen land bekendstaat als A Seleção das Quinas, telt zeven speelsters die meer dan 100 interlands achter hun naam hebben staan. Sterspeelster is de 29-jarige middenveldster Tatiana Pinto. De ploeg wordt aangevoerd door Dolores Silva. Van de nieuwe lichting Portugese voetbalsters is het talent van Kika Nazareth (20) het meest in het oog springend.
Een vriendschappelijke wedstrijd die Portugal begin deze maand tegen Engeland speelde, eindigde in een gelijkspel (0-0). Sarina Wiegman, de coach van het Engelse team die eerder Nederland naar de WK-finale leidde, noemde het "zeer teleurstellend" dat de Europees kampioen niet van Portugal kon winnen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.
40 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.
52 minuten geledenHERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.
54 minuten geledenHERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.
3 uur geledenHERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
3 uur geleden