Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters op EK tegen Zweden, Zwitserland en Rusland

Voetbalsters op EK tegen Zweden, Zwitserland en Rusland

MANCHESTER (ANP) - De Nederlandse voetbalsters spelen volgend jaar tijdens het EK in Engeland in de groepsfase tegen Zweden, Zwitserland en Rusland. Dat heeft de loting in Manchester bepaald.

Zweden is de huidige nummer 2 op de wereldranglijst. De Scandinavische ploeg behaalde afgelopen zomer olympisch zilver in Japan. Zwitserland staat op de twintigste plaats op de FIFA-ranking en Rusland op de 24e plek. Nederland is de nummer 4 van de wereld.

Oranje is ingedeeld in poule C. De wedstrijden in deze groep worden in het voorgestelde schema in Sheffield (capaciteit: 30.000 toeschouwers) en Wigan (8000 toeschouwers) gespeeld, op 9 juli, 13 juli en 17 juli.

Het EK wordt gehouden van 6 tot en met 31 juli en omvat in totaal 31 wedstrijden door heel Engeland. Oranje is titelverdediger.

Groepshoofd

Nederland was voor de EK-loting als één van de vier groepshoofden in pot 1 ingedeeld, samen met Engeland, Duitsland en Frankrijk. Aan het EK doen zestien landen mee. De eerste twee landen van elke poule plaatsen zich voor de kwartfinales.

Het EK voor vrouwen zou eigenlijk dit jaar al worden gehouden, maar werd uitgesteld naar 2022 omdat afgelopen zomer het vanwege de coronapandemie verschoven EK voor mannen werd gespeeld. De wedstrijden zijn in Brighton, Manchester, Milton Keynes, Rotherham, Sheffield, Southampton, Wigan en Londen. Stadion Old Trafford in Manchester huisvest op woensdag 6 juli de openingswedstrijd tussen Engeland en Oostenrijk, de finale is op zondag 31 juli op Wembley in Londen.

Wiegman

Nederland veroverde in 2017 onder leiding van bondscoach Sarina Wiegman de Europese titel in eigen land. Na de Olympische Spelen afgelopen zomer in Tokio, waar Oranje strandde in de kwartfinales, ging Wiegman aan de slag als bondscoach van de Engelse vrouwenploeg. De Brit Mark Parsons is bij Oranje haar opvolger.

Wiegman verscheen voor de loting in Manchester met de bokaal op het podium. "Het winnen van de Europese titel in eigen land was een geweldige ervaring, een onvergetelijke herinnering", sprak Wiegman stralend. Ze wil komend jaar met thuisland Engeland op herhaling.

De poule-indeling: Groep A: Engeland, Oostenrijk, Noorwegen en Noord-Ierland; Groep B: Duitsland, Denemarken, Spanje en Finland; Groep C: Nederland, Zweden, Rusland en Zwitserland; Groep D: Frankrijk, Italië, België en IJsland.

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

8 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

11 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

16 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

20 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

21 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

22 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

1 dag geleden