Voetbalsters op EK tegen Zweden, Zwitserland en Rusland
MANCHESTER (ANP) - De Nederlandse voetbalsters spelen volgend jaar tijdens het EK in Engeland in de groepsfase tegen Zweden, Zwitserland en Rusland. Dat heeft de loting in Manchester bepaald.
Zweden is de huidige nummer 2 op de wereldranglijst. De Scandinavische ploeg behaalde afgelopen zomer olympisch zilver in Japan. Zwitserland staat op de twintigste plaats op de FIFA-ranking en Rusland op de 24e plek. Nederland is de nummer 4 van de wereld.
Oranje is ingedeeld in poule C. De wedstrijden in deze groep worden in het voorgestelde schema in Sheffield (capaciteit: 30.000 toeschouwers) en Wigan (8000 toeschouwers) gespeeld, op 9 juli, 13 juli en 17 juli.
Het EK wordt gehouden van 6 tot en met 31 juli en omvat in totaal 31 wedstrijden door heel Engeland. Oranje is titelverdediger.
Groepshoofd
Nederland was voor de EK-loting als één van de vier groepshoofden in pot 1 ingedeeld, samen met Engeland, Duitsland en Frankrijk. Aan het EK doen zestien landen mee. De eerste twee landen van elke poule plaatsen zich voor de kwartfinales.
Het EK voor vrouwen zou eigenlijk dit jaar al worden gehouden, maar werd uitgesteld naar 2022 omdat afgelopen zomer het vanwege de coronapandemie verschoven EK voor mannen werd gespeeld. De wedstrijden zijn in Brighton, Manchester, Milton Keynes, Rotherham, Sheffield, Southampton, Wigan en Londen. Stadion Old Trafford in Manchester huisvest op woensdag 6 juli de openingswedstrijd tussen Engeland en Oostenrijk, de finale is op zondag 31 juli op Wembley in Londen.
Wiegman
Nederland veroverde in 2017 onder leiding van bondscoach Sarina Wiegman de Europese titel in eigen land. Na de Olympische Spelen afgelopen zomer in Tokio, waar Oranje strandde in de kwartfinales, ging Wiegman aan de slag als bondscoach van de Engelse vrouwenploeg. De Brit Mark Parsons is bij Oranje haar opvolger.
Wiegman verscheen voor de loting in Manchester met de bokaal op het podium. "Het winnen van de Europese titel in eigen land was een geweldige ervaring, een onvergetelijke herinnering", sprak Wiegman stralend. Ze wil komend jaar met thuisland Engeland op herhaling.
De poule-indeling: Groep A: Engeland, Oostenrijk, Noorwegen en Noord-Ierland; Groep B: Duitsland, Denemarken, Spanje en Finland; Groep C: Nederland, Zweden, Rusland en Zwitserland; Groep D: Frankrijk, Italië, België en IJsland.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
16 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
16 uur geleden