Voetbalsters ongewijzigd in beslissend WK-kwalificatieduel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen ongewijzigd aan het beslissende WK-kwalificatieduel met IJsland. Bondscoach Andries Jonker stuurt dezelfde elf vrouwen het veld in als vrijdag in de met 2-1 gewonnen oefeninterland in Zwolle tegen Schotland. De 'Leeuwinnen' moeten in Utrecht winnen van IJsland om zich rechtstreeks te plaatsen voor het WK van volgend jaar in Australië en Nieuw-Zeeland.
Lynn Wilms en Kerstin Casparij zijn de vleugelverdedigsters van Oranje. Voorin heeft spits Vivianne Miedema gezelschap van Jill Roord en Renate Jansen. Shanice van de Sanden ontbreekt in de selectie van Jonker, net als de dinsdag ziek afgehaakte Lineth Beerensteyn.
De wedstrijd in stadion Galgenwaard begint om 20.45 uur. Als de voetbalsters niet winnen, moeten ze de play-offs in om het WK te halen.
Opstelling: Van Domselaar; Wilms, Van der Gragt, Janssen en Casparij; Groenen, Van de Donk en Spitse; Jansen, Miedema en Roord.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
9 uur geleden