Voetbalsters ongewijzigd in beslissend WK-kwalificatieduel
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters beginnen ongewijzigd aan het beslissende WK-kwalificatieduel met IJsland. Bondscoach Andries Jonker stuurt dezelfde elf vrouwen het veld in als vrijdag in de met 2-1 gewonnen oefeninterland in Zwolle tegen Schotland. De 'Leeuwinnen' moeten in Utrecht winnen van IJsland om zich rechtstreeks te plaatsen voor het WK van volgend jaar in Australië en Nieuw-Zeeland.
Lynn Wilms en Kerstin Casparij zijn de vleugelverdedigsters van Oranje. Voorin heeft spits Vivianne Miedema gezelschap van Jill Roord en Renate Jansen. Shanice van de Sanden ontbreekt in de selectie van Jonker, net als de dinsdag ziek afgehaakte Lineth Beerensteyn.
De wedstrijd in stadion Galgenwaard begint om 20.45 uur. Als de voetbalsters niet winnen, moeten ze de play-offs in om het WK te halen.
Opstelling: Van Domselaar; Wilms, Van der Gragt, Janssen en Casparij; Groenen, Van de Donk en Spitse; Jansen, Miedema en Roord.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
35 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
17 uur geleden