Voetbalsters Olympique Lyon opnieuw naar finale Champions League
PARIJS (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich voor de tiende keer geplaatst voor de finale van de Champions League. De zevenvoudig winnaar van het toernooi won zaterdag in de halve eindstrijd bij Paris Saint-Germain: 1-2. Dat was ruim voldoende voor Lyon, dat vorig weekeinde PSG met 3-2 had verslagen.
De Noorse spits Ada Hegerberg bracht Lyon zaterdag na een kwartier spelen op voorsprong. Paris Saint-Germain kwam na een uur spelen langszij via Marie-Antoinette Katoto. Even daarvoor was de Nederlandse international Damaris Egurrola, die eerder deze maand debuteerde in de nationale ploeg, ingevallen bij Lyon. Zij zag aanvoerder Wendie Renard in de 83e minuut het winnende doelpunt maken.
Lyon, dat de Champions League won in 2011, 2012, 2016, 2017, 2018, 2019 en 2020, neemt het in de finale op tegen FC Barcelona. Barcelona, titelverdediger in de Champions League, schakelde VfL Wolfsburg in de andere halve finale uit.
Meer uit Voetbal
DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
4 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
10 uur geleden