Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters nu zonder ontzag veld op tegen 'kwetsbaar' Amerika

Voetbalsters nu zonder ontzag veld op tegen 'kwetsbaar' Amerika

YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters voelen aan alles dat ze vrijdag op de Olympische Spelen in staat zijn om de Verenigde Staten eindelijk een keer te verslaan. 'Team USA' was jarenlang ongenaakbaar, maar maakt in Japan een kwetsbare indruk. Zo begon de wereldkampioen het toernooi met een zware nederlaag tegen Zweden (0-3).

"Het is niet meer het onverslaanbare USA waar iedereen tegenop kijkt", zegt Lieke Martens. "We hebben heel veel respect voor ze, absoluut, maar we denken dat dit het toernooi is waarop wij ze eruit gaan gooien. We hebben zeker geen ontzag meer voor ze."

Van de tien voorgaande duels werden er acht gewonnen door de Amerikaanse voetbalsters. Alleen de eerste twee, in de jaren 90, gingen naar Nederland. Onder bondscoach Sarina Wiegman speelden de 'Leeuwinnen' twee keer tegen de nummer 1 van de wereld. De WK-finale van 2019 ging met 2-0 verloren en eind vorig jaar verloor Oranje in Breda een oefeninterland met dezelfde cijfers.

Zoekende

"Maar op dit toernooi vind ik dat ze minder indruk maken dan voorheen", zegt Wiegman. "Ze zijn de nummer 1 van de wereld en hebben nog steeds een hartstikke goed team, maar het is wel anders dan op het WK. Ze lijken wat zoekende, het gaat allemaal wat stroever. Ze hebben in drie groepswedstrijden 4 punten gehaald en speelden in het laatste duel op een gelijkspel. Zo ken ik ze niet. Hun voorhoede is best wel goed. Maar als je de angel eruit haalt, dan wordt het moeilijker voor ze. Daar hebben we een bepaald plan voor gemaakt."

Oranje behaalde 7 punten in de groep en maakte vooral indruk met de trefzekerheid. Van de 21 doelpunten werden er acht gemaakt door Vivianne Miedema. De spits begon in de laatste wedstrijd tegen China (8-2) vanwege lichte klachten op de bank, maar maakte als invalster weer twee goals. "Vivianne is fit en kan gewoon spelen", aldus Wiegman. "Amerika wil altijd graag de spits van de tegenstander opvreten, dat kunnen ze ook wel aardig. Maar wij denken daar iets op gevonden te hebben. Het klinkt heel geheimzinnig, maar het is geen hogere wiskunde. Vrijdag zul je dat wel zien."

Tegendoelpunten

Tegenover de ongekende productiviteit voorin staan ook al acht tegendoelpunten. "Dat vinden we zelf ook te veel. Die fouten moeten er uit."

Bij Wiegman leven geen revanchegevoelens voor de verloren WK-finale. "We hebben het toen goed gedaan, tot na een uur die penalty kwam. Het is nu twee jaar later en we zijn weer een stapje verder met het team. Dit is het moment dat we Amerika kunnen verslaan, zo voelen we dat echt." Het duel in Yokohama begint om 13.00 uur Nederlandse tijd.

Meer uit Voetbal

Ajax voegt Landzaat toe aan technische staf interim-trainer Grim

AMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.

3 uur geleden
Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

14 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

20 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

20 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

20 uur geleden
AZ-spits Parrott schiet Ierland naar play-offs WK voetbal

BOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.

23 uur geleden
Portugal verplettert Armenië en plaatst zich voor het WK voetbal

PORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.

23 uur geleden