Voetbalsters Nigeria willen bonussen zien en stappen naar vakbond
HOOFDDORP (ANP) - De voetbalsters van Nigeria hebben de hulp van de internationale spelersvakbond FIFpro ingeroepen in hun financiële geschil met hun nationale bond. De speelsters, die maandag werden uitgeschakeld op het WK door Engeland, eisen dat de bond onbetaalde premies en onkosten betaalt.
"Tijdens het WK hebben de speelsters besloten om gefocust te blijven op de prestaties en geen verklaringen af te leggen. De Super Falcons vinden echter dat het nu tijd is voor de Nigeriaanse voetbalbond om hun toezeggingen na te komen en de openstaande bedragen te betalen", schreef FIFpro in een verklaring. Volgens de vakbond dateren sommige onbetaalde bedragen van 2021.
"Het team is enorm gefrustreerd dat ze de bond voor deze betalingen voor, tijdens en na het toernooi achterna moeten zitten", aldus FIFpro. Nigeria had voor het WK gedreigd om de eerste wedstrijd tegen Canada te boycotten.
Nigeria is niet het enige voetbalteam dat in aanloop naar het WK problemen had met de eigen bond over betalingen. Zo boycotte de Zuid-Afrikaanse ploeg vanwege een financieel conflict de eigen uitzwaaiwedstrijd voor het toernooi.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
4 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
10 uur geleden