Voetbalsters Nigeria willen bonussen zien en stappen naar vakbond
HOOFDDORP (ANP) - De voetbalsters van Nigeria hebben de hulp van de internationale spelersvakbond FIFpro ingeroepen in hun financiële geschil met hun nationale bond. De speelsters, die maandag werden uitgeschakeld op het WK door Engeland, eisen dat de bond onbetaalde premies en onkosten betaalt.
"Tijdens het WK hebben de speelsters besloten om gefocust te blijven op de prestaties en geen verklaringen af te leggen. De Super Falcons vinden echter dat het nu tijd is voor de Nigeriaanse voetbalbond om hun toezeggingen na te komen en de openstaande bedragen te betalen", schreef FIFpro in een verklaring. Volgens de vakbond dateren sommige onbetaalde bedragen van 2021.
"Het team is enorm gefrustreerd dat ze de bond voor deze betalingen voor, tijdens en na het toernooi achterna moeten zitten", aldus FIFpro. Nigeria had voor het WK gedreigd om de eerste wedstrijd tegen Canada te boycotten.
Nigeria is niet het enige voetbalteam dat in aanloop naar het WK problemen had met de eigen bond over betalingen. Zo boycotte de Zuid-Afrikaanse ploeg vanwege een financieel conflict de eigen uitzwaaiwedstrijd voor het toernooi.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
30 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
5 uur geleden