Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Nigeria willen bonussen zien en stappen naar vakbond

Voetbalsters Nigeria willen bonussen zien en stappen naar vakbond

HOOFDDORP (ANP) - De voetbalsters van Nigeria hebben de hulp van de internationale spelersvakbond FIFpro ingeroepen in hun financiële geschil met hun nationale bond. De speelsters, die maandag werden uitgeschakeld op het WK door Engeland, eisen dat de bond onbetaalde premies en onkosten betaalt.

"Tijdens het WK hebben de speelsters besloten om gefocust te blijven op de prestaties en geen verklaringen af te leggen. De Super Falcons vinden echter dat het nu tijd is voor de Nigeriaanse voetbalbond om hun toezeggingen na te komen en de openstaande bedragen te betalen", schreef FIFpro in een verklaring. Volgens de vakbond dateren sommige onbetaalde bedragen van 2021.

"Het team is enorm gefrustreerd dat ze de bond voor deze betalingen voor, tijdens en na het toernooi achterna moeten zitten", aldus FIFpro. Nigeria had voor het WK gedreigd om de eerste wedstrijd tegen Canada te boycotten.

Nigeria is niet het enige voetbalteam dat in aanloop naar het WK problemen had met de eigen bond over betalingen. Zo boycotte de Zuid-Afrikaanse ploeg vanwege een financieel conflict de eigen uitzwaaiwedstrijd voor het toernooi.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

6 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

6 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

9 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

10 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

13 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

13 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

15 uur geleden