Voetbalsters naar WK dankzij miraculeuze ontsnapping
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op miraculeuze wijze plaatsing voor het WK van volgend jaar afgedwongen. Ruim 90 minuten lang lukte het Oranje niet om te scoren in de laatste groepswedstrijd van de kwalificatie tegen IJsland, tot verdedigster Stefanie van der Gragt in de blessuretijd een voorzet van invalster Esmee Brugts schampte en in het doel zag vliegen: 1-0. Niet IJsland, maar Nederland plaatste zich daardoor als groepswinnaar voor de mondiale eindronde.
De ploeg van de nieuwe bondscoach Andries Jonker, de opvolger van de na het teleurstellend verlopen EK ontslagen Mark Parsons, ontsnapte zo aan een omslachtige route naar het WK via mogelijk zelfs twee play-offs. Dankzij de treffer in de blessuretijd van Van der Gragt heeft Jonker nu bijna een jaar de tijd om zijn ploeg voor te bereiden op het toernooi aan de andere kant van de wereld, in Australië en Nieuw-Zeeland.
Oranje liet in stadion Galgenwaard een groot aantal kansen onbenut. Voor rust belandde de bal drie keer op de lat, in de tweede helft raakte Oranje ook nog een keer de paal. IJsland verdedigde massaal en gedisciplineerd. De ploeg kreeg in de voorgaande zevende WK-kwalificatiewedstrijden pas twee doelpunten tegen, allebei in het thuisduel met Oranje in Reykjavik (0-2).
Kansen genoeg
Omdat IJsland de andere zes wedstrijden won en de 'Leeuwinnen' twee keer gelijk speelden tegen Tsjechië, gingen de voetbalsters van het eiland als koploper de laatste speelronde in. Keepster Daphne van Domselaar, de nieuwe nummer 1 onder de lat na het afscheid van Sari van Veenendaal, kreeg amper wat te doen. Grote delen van de wedstrijd stond ze ver buiten haar strafschopgebied toe te kijken hoe haar ploeggenotes aan de andere kant van het veld gaatjes probeerden te vinden in de IJslandse defensie. Kansen kreeg Oranje genoeg, maar de lat, de keepster en soms een slordige afwerking zorgden ervoor dat het heel lang spannend bleef en zelfs deelname aan de play-offs dreigde.
Jonker bracht na 65 minuten met Esmee Brugts en Fenna Kalma twee verse aanvalsters in het veld. Brugts leidde in de extra tijd met haar voorzet de bevrijdende treffer in, die Oranje een ticket naar Australië en Nieuw-Zeeland opleverde.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
28 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
1 dag geleden