Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters naar WK dankzij miraculeuze ontsnapping

Voetbalsters naar WK dankzij miraculeuze ontsnapping

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben op miraculeuze wijze plaatsing voor het WK van volgend jaar afgedwongen. Ruim 90 minuten lang lukte het Oranje niet om te scoren in de laatste groepswedstrijd van de kwalificatie tegen IJsland, tot verdedigster Stefanie van der Gragt in de blessuretijd een voorzet van invalster Esmee Brugts schampte en in het doel zag vliegen: 1-0. Niet IJsland, maar Nederland plaatste zich daardoor als groepswinnaar voor de mondiale eindronde.

De ploeg van de nieuwe bondscoach Andries Jonker, de opvolger van de na het teleurstellend verlopen EK ontslagen Mark Parsons, ontsnapte zo aan een omslachtige route naar het WK via mogelijk zelfs twee play-offs. Dankzij de treffer in de blessuretijd van Van der Gragt heeft Jonker nu bijna een jaar de tijd om zijn ploeg voor te bereiden op het toernooi aan de andere kant van de wereld, in Australië en Nieuw-Zeeland.

Oranje liet in stadion Galgenwaard een groot aantal kansen onbenut. Voor rust belandde de bal drie keer op de lat, in de tweede helft raakte Oranje ook nog een keer de paal. IJsland verdedigde massaal en gedisciplineerd. De ploeg kreeg in de voorgaande zevende WK-kwalificatiewedstrijden pas twee doelpunten tegen, allebei in het thuisduel met Oranje in Reykjavik (0-2).

Kansen genoeg

Omdat IJsland de andere zes wedstrijden won en de 'Leeuwinnen' twee keer gelijk speelden tegen Tsjechië, gingen de voetbalsters van het eiland als koploper de laatste speelronde in. Keepster Daphne van Domselaar, de nieuwe nummer 1 onder de lat na het afscheid van Sari van Veenendaal, kreeg amper wat te doen. Grote delen van de wedstrijd stond ze ver buiten haar strafschopgebied toe te kijken hoe haar ploeggenotes aan de andere kant van het veld gaatjes probeerden te vinden in de IJslandse defensie. Kansen kreeg Oranje genoeg, maar de lat, de keepster en soms een slordige afwerking zorgden ervoor dat het heel lang spannend bleef en zelfs deelname aan de play-offs dreigde.

Jonker bracht na 65 minuten met Esmee Brugts en Fenna Kalma twee verse aanvalsters in het veld. Brugts leidde in de extra tijd met haar voorzet de bevrijdende treffer in, die Oranje een ticket naar Australië en Nieuw-Zeeland opleverde.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hwang bij winst van Zuid-Korea op Tsjechië

GUADALAJARA (ANP) - Zuid-Korea heeft het groepsduel in de Mexicaanse stad Guadalajara met 2-1 gewonnen van Tsjechië. De Feyenoorder In-beom Hwang maakte een doelpunt voor Zuid-Korea en gaf een assist. De eerste wedstrijd in groep A vond donderdag plaats in het Mexico City Stadium. Gastland Mexico versloeg Zuid-Afrika in de openingswedstrijd van het WK met 2-0 en gaat aan de leiding.

46 minuten geleden
Chávez beleeft WK-droom als international van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Mateo Chávez (22) beleeft de droom van zijn leven als international van Mexico. "Het is fantastisch om een WK in eigen land mee te maken. Het enige wat eraan ontbrak, was dat ik geen speeltijd kreeg. Dan was het helemaal mooi geweest", zei de linksback van AZ na afloop van de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika, die het Midden-Amerikaanse land met 2-0 won.

5 uur geleden
Spelers Congo ondanks zorgen om ebola toegelaten tot VS

HOUSTON (ANP/AFP) - De spelers van het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo zijn zonder problemen toegelaten tot de Verenigde Staten, ondanks zorgen om de uitbraak van het ebolavirus in Congo. Dat zei Aaron Wan-Bissaka, speler van het Congolese elftal en West Ham United, donderdag tegen het Franse persbureau AFP.

7 uur geleden
Mexico zet met winst op Zuid-Afrika grote stap naar laatste 32

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft donderdag een grote stap op weg naar de zestiende finales van het 23e WK voetbal gezet. Het gastland won de openingswedstrijd in het uitverkochte Mexico City Stadium met 2-0 van Zuid-Afrika. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Mexico gaat door de zege met 3 punten aan de leiding van groep A, waarvan verder Tsjechië en Zuid-Korea deel uitmaken.

7 uur geleden
Mexico wint WK-opening in Mexico City Stadium van Zuid-Afrika

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft de openingswedstrijd van het WK voetbal in het sfeervolle Mexico City Stadium met 2-0 gewonnen van Zuid-Afrika. De Mexicanen Julián Quiñones en Raúl Jiménez maakten voor 80.824 toeschouwers de doelpunten. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Twee spelers van Zuid-Afrika en één van Mexico werden in de tweede helft naar de kant gestuurd.

7 uur geleden
23e WK voetbal afgetrapt met openingsduel in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - Het 23e WK voetbal is op donderdag in Mexico begonnen. De aftrap bij de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika is iets na 21.00 uur (Nederlandse tijd) verricht in het Mexico City Stadium. De Braziliaan Wilton Pereira Sampaio fluit het duel.

9 uur geleden
Mourinho keert na 13 jaar terug als trainer van Real Madrid

MADRID (ANP) - José Mourinho keert komend seizoen terug als coach van Real Madrid. De club uit Madrid haalt de 63-jarige Portugees terug, die eerder van 2010 tot en met 2013 de leiding had. Dat heeft Real donderdag officieel bekendgemaakt. Mourinho komt over van het Portugese Benfica waar hij nog een contract tot 2027 had.

10 uur geleden