Voetbalsters met klinkende zege naar kwartfinales OS
YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben zich met een klinkende zege geplaatst voor de kwartfinales bij de Olympische Spelen. Oranje versloeg het zwakke China in Yokohama met 8-2. De doelpunten van de Europees kampioen kwamen op naam van Lineth Beerensteyn (2), invalster Vivianne Miedema (2), Lieke Martens (2), Shanice van de Sanden en Victoria Pelova.
Met de afsluitende overwinning verzekerde Oranje zich van de groepszege. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman won eerder met 10-3 van Zambia en speelde daarna gelijk tegen Brazilië (3-3). Brazilië eindigde in poule F eveneens op 7 punten. De Zuid-Amerikaanse ploeg won in het laatste groepsduel met 1-0 van Zambia. Dankzij een veel beter doelsaldo ging de groepswinst naar Nederland.
Door de eindzege in de poule speelt Oranje vrijdag in de kwartfinales in Yokohama tegen wereldkampioen Verenigde Staten. De Amerikaanse ploeg eindigde in groep G verrassend als tweede achter Zweden.
Verenigde Staten
Nederland en Verenigde Staten kwamen elkaar in 2019 tegen in de finale van het WK. In Lyon verloor Oranje met 2-0. In november vorig jaar eindigde een oefeninterland tussen de twee toplanden in Breda met dezelfde uitslag, ook in het voordeel van de Amerikaanse ploeg.
Miedema kreeg in Yokohama aanvankelijk rust van Wiegman. De aanvalster van Arsenal had wat lichte fysieke klachten. Beerensteyn bleek een waardige vervanger en scoorde in de eindfase van de eerste helft twee keer fraai met bekeken schoten in de verre hoek. Miedema viel na ruim een uur alsnog in, voor Daniëlle van de Donk, en kwam snel tot scoren. Daarna was de topscorer aller tijden van Oranje opnieuw trefzeker. Miedema heeft na drie olympische duels nu al acht keer gescoord.
Beerensteyn had in de eerste twee groepsduels van Oranje genoegen moeten nemen met een invalbeurt. "Ik wilde me nu dus graag laten zien en dat heb ik wel goed gedaan, denk ik, met twee doelpunten", concludeerde de aanvalster van Bayern München voldaan. "Misschien wordt het nu wel tijd voor mij om met de bondscoach te gaan praten over hoe ik echt een basisplaats kan afdwingen. Want dit smaakt naar meer, zeker weten."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
15 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
17 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
18 uur geleden