Voetbalsters met klinkende zege naar kwartfinales OS
YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben zich met een klinkende zege geplaatst voor de kwartfinales bij de Olympische Spelen. Oranje versloeg het zwakke China in Yokohama met 8-2. De doelpunten van de Europees kampioen kwamen op naam van Lineth Beerensteyn (2), invalster Vivianne Miedema (2), Lieke Martens (2), Shanice van de Sanden en Victoria Pelova.
Met de afsluitende overwinning verzekerde Oranje zich van de groepszege. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman won eerder met 10-3 van Zambia en speelde daarna gelijk tegen Brazilië (3-3). Brazilië eindigde in poule F eveneens op 7 punten. De Zuid-Amerikaanse ploeg won in het laatste groepsduel met 1-0 van Zambia. Dankzij een veel beter doelsaldo ging de groepswinst naar Nederland.
Door de eindzege in de poule speelt Oranje vrijdag in de kwartfinales in Yokohama tegen wereldkampioen Verenigde Staten. De Amerikaanse ploeg eindigde in groep G verrassend als tweede achter Zweden.
Verenigde Staten
Nederland en Verenigde Staten kwamen elkaar in 2019 tegen in de finale van het WK. In Lyon verloor Oranje met 2-0. In november vorig jaar eindigde een oefeninterland tussen de twee toplanden in Breda met dezelfde uitslag, ook in het voordeel van de Amerikaanse ploeg.
Miedema kreeg in Yokohama aanvankelijk rust van Wiegman. De aanvalster van Arsenal had wat lichte fysieke klachten. Beerensteyn bleek een waardige vervanger en scoorde in de eindfase van de eerste helft twee keer fraai met bekeken schoten in de verre hoek. Miedema viel na ruim een uur alsnog in, voor Daniëlle van de Donk, en kwam snel tot scoren. Daarna was de topscorer aller tijden van Oranje opnieuw trefzeker. Miedema heeft na drie olympische duels nu al acht keer gescoord.
Beerensteyn had in de eerste twee groepsduels van Oranje genoegen moeten nemen met een invalbeurt. "Ik wilde me nu dus graag laten zien en dat heb ik wel goed gedaan, denk ik, met twee doelpunten", concludeerde de aanvalster van Bayern München voldaan. "Misschien wordt het nu wel tijd voor mij om met de bondscoach te gaan praten over hoe ik echt een basisplaats kan afdwingen. Want dit smaakt naar meer, zeker weten."
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
21 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
10 uur geleden