Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters met klinkende zege naar kwartfinales OS

Voetbalsters met klinkende zege naar kwartfinales OS

YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben zich met een klinkende zege geplaatst voor de kwartfinales bij de Olympische Spelen. Oranje versloeg het zwakke China in Yokohama met 8-2. De doelpunten van de Europees kampioen kwamen op naam van Lineth Beerensteyn (2), invalster Vivianne Miedema (2), Lieke Martens (2), Shanice van de Sanden en Victoria Pelova.

Met de afsluitende overwinning verzekerde Oranje zich van de groepszege. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman won eerder met 10-3 van Zambia en speelde daarna gelijk tegen Brazilië (3-3). Brazilië eindigde in poule F eveneens op 7 punten. De Zuid-Amerikaanse ploeg won in het laatste groepsduel met 1-0 van Zambia. Dankzij een veel beter doelsaldo ging de groepswinst naar Nederland.

Door de eindzege in de poule speelt Oranje vrijdag in de kwartfinales in Yokohama tegen wereldkampioen Verenigde Staten. De Amerikaanse ploeg eindigde in groep G verrassend als tweede achter Zweden.

Verenigde Staten

Nederland en Verenigde Staten kwamen elkaar in 2019 tegen in de finale van het WK. In Lyon verloor Oranje met 2-0. In november vorig jaar eindigde een oefeninterland tussen de twee toplanden in Breda met dezelfde uitslag, ook in het voordeel van de Amerikaanse ploeg.

Miedema kreeg in Yokohama aanvankelijk rust van Wiegman. De aanvalster van Arsenal had wat lichte fysieke klachten. Beerensteyn bleek een waardige vervanger en scoorde in de eindfase van de eerste helft twee keer fraai met bekeken schoten in de verre hoek. Miedema viel na ruim een uur alsnog in, voor Daniëlle van de Donk, en kwam snel tot scoren. Daarna was de topscorer aller tijden van Oranje opnieuw trefzeker. Miedema heeft na drie olympische duels nu al acht keer gescoord.

Beerensteyn had in de eerste twee groepsduels van Oranje genoegen moeten nemen met een invalbeurt. "Ik wilde me nu dus graag laten zien en dat heb ik wel goed gedaan, denk ik, met twee doelpunten", concludeerde de aanvalster van Bayern München voldaan. "Misschien wordt het nu wel tijd voor mij om met de bondscoach te gaan praten over hoe ik echt een basisplaats kan afdwingen. Want dit smaakt naar meer, zeker weten."

Meer uit Voetbal

Slot ziet veranderde status Liverpool na slechte reeks

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.

4 minuten geleden
Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

10 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

10 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

10 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

10 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

12 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

12 uur geleden