Voetbalsters Lyon verslaan Barcelona in finale Champions League
TURIJN (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben voor de achtste keer de Champions League voor vrouwen gewonnen. De Franse ploeg versloeg titelverdediger FC Barcelona in de finale met 3-1. Lyon, waarbij de Oranje-internationals Daniëlle van de Donk en Damaris Egurrola op de bank bleven, stond na iets meer dan een half uur spelen al met 3-0 voor in het stadion van Juventus.
Lieke Martens mocht na een uur invallen bij Barcelona. De Oranje-international, die vorige week haar rentree maakte na een blessure, kon de Spaanse kampioen echter niet terugbrengen in de wedstrijd. Vorig jaar speelde Martens een hoofdrol in de met 4-0 gewonnen finale tegen Chelsea.
Barcelona won dit seizoen in eigen land alle competitieduels en schakelde op weg naar de finale van de Champions League onder meer Real Madrid en VfL Wolfsburg uit. De Catalaanse vrouwen werden in Turijn in het eerste half uur echter overlopen door Lyon.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
9 uur geleden