Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters krijgen hun gewenste bewegingsvrijheid

Voetbalsters krijgen hun gewenste bewegingsvrijheid

SENDAI (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben hun zo gewenste bewegingsvrijheid gekregen op de Olympische Spelen. Bondscoach Sarina Wiegman en haar speelsters mogen hun hotel in Sendai uit om in een afgesloten deel van de tuin te zitten en een rondje te lopen in het naastgelegen park, mits daar op dat moment geen andere gasten zijn. De voetbalsters hoeven het hotel ook niet meer in via de achteraf gelegen goedereningang en de goederenlift, maar 'gewoon' via de hoofdingang.

Wiegman had na de gewonnen openingswedstrijd tegen Zambia (10-3) geklaagd over de omstandigheden waarin ze met haar ploeg moest verblijven. De bondscoach omschreef het hotel als een soort gevangenis. "Dat je niet af en toe naar buiten kan om een frisse neus te halen, is moeilijk", zei spits Vivianne Miedema. "Helemaal als je alleen op een kamer zit die vrij krap is en waar de wifi ook hapert."

De staf heeft bij het hotel en bij de organisatie van de Spelen de zorgen en frustraties geuit. "Daar vonden we niet alleen begrip, maar ook gehoor voor de omstandigheden. Het is dan ook gelukt om het leven in de bubbel wat te normaliseren en enkele 'versoepelingen' doorgevoerd te krijgen", aldus een woordvoerster van de KNVB. "Daar zijn we uiteraard heel blij mee, want dit is in het kader van mentale gezondheid van sporters heel belangrijk. Tokio is immers nog ver."

De teamleiding benadrukt dat de basisregels gewoon van kracht blijven. Dat betekent onder meer het dragen van mondkapjes, afstand houden en handen wassen. De deelnemers aan de Spelen mogen geen openbare gelegenheden bezoeken.

Meer uit Voetbal

Liverpool-aanvaller Salah speler van het jaar in Premier League

LONDEN (ANP) - Mohamed Salah is gekozen tot voetballer van het jaar in de Premier League. De aanvaller van Liverpool was met 28 doelpunten en achttien assists belangrijk voor de ploeg van trainer Arne Slot, die de titel veroverde in de hoogste klasse van het Engelse voetbal.

13 minuten geleden
Voetbalster Roord verrast met terugkeer naar FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Voetbalster Jill Roord keert na acht jaar terug bij FC Twente. De Enschedese landskampioen maakte zaterdag bekend dat de 104-voudig international een driejarig contract heeft getekend bij de club die ze in 2017 verruilde voor Bayern München. In de jaren daarna kwam Roord (28) ook uit voor Arsenal, VfL Wolfsburg en sinds 2023 voor Manchester City.

1 uur geleden
Reijnders beste middenvelder van de Serie A

ROME (ANP) - Hoewel hij met AC Milan plaatsing voor Europees voetbal is misgelopen, was er voor Tijjani Reijnders toch nog een prijs in de Serie A. De Oranje-international werd uitgeroepen tot beste middenvelder van de Italiaanse competitie. Reijnders, die in de belangstelling zou staan van Manchester City, werd verkozen boven Scott McTominay (Napoli) en Nicolò Barella (Internazionale).

1 uur geleden
Trainer Conte wilde Napoli-fans niet laten zitten

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte werd al Italiaans landskampioen met Juventus en Internazionale en bezorgde vrijdagavond ook Napoli de titel. "Alle credits naar de spelers. Kampioen worden met Napoli is niet makkelijk. Respect, het is ze voor de tweede keer in drie seizoenen gelukt", sprak de coach na de 2-0-zege op Cagliari, die de Zuid-Italiaanse stad in extase bracht.

2 uur geleden
Napoli voor vierde landskampioen na zege op Cagliari

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de vierde keer de Italiaanse landstitel veroverd. De club uit Napels won op de laatste speeldag van de Serie A het thuisduel met Cagliari (2-0) en behield een voorsprong van 1 punt op Internazionale. De onttroonde kampioen won de uitwedstrijd tegen Como (0-2) door doelpunten van Stefan de Vrij en Joaquín Correa.

13 uur geleden
Telstar klopt Den Bosch na verlenging en bereikt finale play-offs

VELSEN (ANP) - Telstar staat in de finale van de play-offs voor promotie naar de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia won voor eigen publiek na verlenging van FC Den Bosch: 2-1. Danny Bakker maakte in de 109e minuut het winnende doelpunt. Het eerste duel in Brabant was in 0-0 geëindigd.

14 uur geleden
Vitesse-directeur: inhoud brief KNVB gaat vooral over verleden

ARNHEM (ANP) - Timo Braasch, algemeen directeur van Vitesse, heeft er vertrouwen in dat de club blijft bestaan. Dat zegt de Duitser in een door Vitesse vrijgegeven interview, als reactie op het voorgenomen besluit van de KNVB om de licentie in te trekken.

16 uur geleden