Voetbalsters klaar voor 'prestigeduel van bovenste plank' met VS
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft geen moeite om de voetbalsters van het Nederlands elftal voor een laatste keer in 2024 te motiveren voor het oefenduel met de Verenigde Staten van dinsdag. "Het is een prestigeduel van de bovenste plank", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Den Haag.
De Amerikaanse ploeg veroverde afgelopen zomer voor de vijfde keer de olympische titel en is de huidige nummer 1 van de wereldranglijst. "Ik begrijp niet veel van de FIFA-ranking, want in mijn ogen speelt Spanje het beste voetbal van de wereld, maar het is duidelijk dat Amerika heel goed is", verklaarde Jonker tijdens een onlinepersmoment. "Het is een topland en dit is een topaffiche."
"Het is ook een beladen wedstrijd door het verleden", doelde Jonker onder meer op de door Oranje verloren WK-finale tegen de Verenigde Staten in 2019. Het was de bondscoach niet ontgaan dat het duel ook in de rest van Nederland leeft. "De buitenwereld schat dit duel ook iets anders in dan andere wedstrijden. Het stadion is nu al bijna uitverkocht en er is meer aandacht van de media. Ook voor mensen die het vrouwenvoetbal normaal niet volgen is dit een mooi affiche."
Fitte selectie
Oranje speelt in februari zijn eerste wedstrijden in de Nations League, terwijl in de zomer het EK in Zwitserland op het programma staat. "De Nations League is uiteraard ook belangrijk, maar wij werken toe naar het EK. In dat opzicht is dit een wedstrijd van groot belang. Het is een prachtige test om te kijken waar we nu staan", aldus Jonker, die een fitte selectie tot zijn beschikking heeft. "En iedereen wil héél graag meedoen."
Ook de 33-jarige middenvelder Daniëlle van de Donk kijkt uit naar het duel. "Een hele mooie wedstrijd en een grote uitdaging. Dit zijn de wedstrijden waarin je jezelf wil laten zien. Je wil altijd winnen, maar Amerika ligt voor ons wel een beetje gevoelig", wist ook de 161-voudig international.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
13 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
14 uur geleden