Voetbalsters klaar voor 'prestigeduel van bovenste plank' met VS
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft geen moeite om de voetbalsters van het Nederlands elftal voor een laatste keer in 2024 te motiveren voor het oefenduel met de Verenigde Staten van dinsdag. "Het is een prestigeduel van de bovenste plank", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Den Haag.
De Amerikaanse ploeg veroverde afgelopen zomer voor de vijfde keer de olympische titel en is de huidige nummer 1 van de wereldranglijst. "Ik begrijp niet veel van de FIFA-ranking, want in mijn ogen speelt Spanje het beste voetbal van de wereld, maar het is duidelijk dat Amerika heel goed is", verklaarde Jonker tijdens een onlinepersmoment. "Het is een topland en dit is een topaffiche."
"Het is ook een beladen wedstrijd door het verleden", doelde Jonker onder meer op de door Oranje verloren WK-finale tegen de Verenigde Staten in 2019. Het was de bondscoach niet ontgaan dat het duel ook in de rest van Nederland leeft. "De buitenwereld schat dit duel ook iets anders in dan andere wedstrijden. Het stadion is nu al bijna uitverkocht en er is meer aandacht van de media. Ook voor mensen die het vrouwenvoetbal normaal niet volgen is dit een mooi affiche."
Fitte selectie
Oranje speelt in februari zijn eerste wedstrijden in de Nations League, terwijl in de zomer het EK in Zwitserland op het programma staat. "De Nations League is uiteraard ook belangrijk, maar wij werken toe naar het EK. In dat opzicht is dit een wedstrijd van groot belang. Het is een prachtige test om te kijken waar we nu staan", aldus Jonker, die een fitte selectie tot zijn beschikking heeft. "En iedereen wil héél graag meedoen."
Ook de 33-jarige middenvelder Daniëlle van de Donk kijkt uit naar het duel. "Een hele mooie wedstrijd en een grote uitdaging. Dit zijn de wedstrijden waarin je jezelf wil laten zien. Je wil altijd winnen, maar Amerika ligt voor ons wel een beetje gevoelig", wist ook de 161-voudig international.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
13 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
14 uur geleden