Voetbalsters klaar voor 'prestigeduel van bovenste plank' met VS
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft geen moeite om de voetbalsters van het Nederlands elftal voor een laatste keer in 2024 te motiveren voor het oefenduel met de Verenigde Staten van dinsdag. "Het is een prestigeduel van de bovenste plank", zei de coach een dag voor de wedstrijd in Den Haag.
De Amerikaanse ploeg veroverde afgelopen zomer voor de vijfde keer de olympische titel en is de huidige nummer 1 van de wereldranglijst. "Ik begrijp niet veel van de FIFA-ranking, want in mijn ogen speelt Spanje het beste voetbal van de wereld, maar het is duidelijk dat Amerika heel goed is", verklaarde Jonker tijdens een onlinepersmoment. "Het is een topland en dit is een topaffiche."
"Het is ook een beladen wedstrijd door het verleden", doelde Jonker onder meer op de door Oranje verloren WK-finale tegen de Verenigde Staten in 2019. Het was de bondscoach niet ontgaan dat het duel ook in de rest van Nederland leeft. "De buitenwereld schat dit duel ook iets anders in dan andere wedstrijden. Het stadion is nu al bijna uitverkocht en er is meer aandacht van de media. Ook voor mensen die het vrouwenvoetbal normaal niet volgen is dit een mooi affiche."
Fitte selectie
Oranje speelt in februari zijn eerste wedstrijden in de Nations League, terwijl in de zomer het EK in Zwitserland op het programma staat. "De Nations League is uiteraard ook belangrijk, maar wij werken toe naar het EK. In dat opzicht is dit een wedstrijd van groot belang. Het is een prachtige test om te kijken waar we nu staan", aldus Jonker, die een fitte selectie tot zijn beschikking heeft. "En iedereen wil héél graag meedoen."
Ook de 33-jarige middenvelder Daniëlle van de Donk kijkt uit naar het duel. "Een hele mooie wedstrijd en een grote uitdaging. Dit zijn de wedstrijden waarin je jezelf wil laten zien. Je wil altijd winnen, maar Amerika ligt voor ons wel een beetje gevoelig", wist ook de 161-voudig international.
Meer uit Voetbal
PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
21 uur geleden