Voetbalsters Japan ten koste van Noorwegen naar laatste acht WK
WELLINGTON (ANP) - Japan heeft zich ten koste van Noorwegen geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal voor vrouwen in Nieuw-Zeeland en Australië. De Aziaten, die twaalf jaar geleden de titel veroverden, wonnen in Wellington met 3-1 van de wereldkampioen van 1995.
Japan nam na een kwartier de leiding door een eigen doelpunt van Ingrid Engen. Guro Reiten maakte 5 minuten later gelijk. Kort na rust bezorgde Risa Shimizu Japan opnieuw een voorsprong na een fout in de Noorse defensie en Hinata Miyazawa besliste het duel 10 minuten voor tijd na een uitbraak. Voor Miyazawa was het al haar vijfde doelpunt van het toernooi. Haar ploeg wist alle groepswedstrijden overtuigend te winnen en had in de poule een doelsaldo van 11-0. Tegen Spanje, dat eerder op de dag ook de kwartfinales bereikte, werd het 4-0.
Bij de laatste acht neemt Japan het op tegen de winnaar van het duel tussen toplanden Zweden en de Verenigde Staten, dat in de poulefase tweede werd achter Oranje.
Vorig WK
Vier jaar geleden werd Japan nog in de achtste finales uitgeschakeld. In Frankrijk was Nederland met 2-1 te sterk. Lieke Martens maakte vlak voor tijd uit een penalty het winnende doelpunt.
Noorwegen was een aantal decennia geleden een toonaangevend land in het vrouwenvoetbal, maar de laatste jaren vallen de prestaties tegen. Vier jaar geleden werden de Noorse speelsters in de kwartfinales uitgeschakeld op het WK.
Meer uit Voetbal
HERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.
35 minuten geledenHERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
11 uur geleden