Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters in WK-kwalificatie in dubbele cijfers langs Cyprus

Voetbalsters in WK-kwalificatie in dubbele cijfers langs Cyprus

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalvrouwen hebben de thuiswedstrijd tegen Cyprus met een monsterscore gewonnen. Na de 0-8 in Larnaca vorig jaar won Oranje de zesde groepswedstrijd in de WK-kwalificatie in Groningen met 12-0. Vivianne Miedema was met zes treffers de topscorer in de ploeg van bondscoach Mark Parsons.

Nederland heeft door de zege de leiding in de groep weer overgenomen van IJsland, dat donderdag met 5-0 had gewonnen van Belarus. Oranje heeft 14 punten, 2 meer dan IJsland dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in 2023. Op 6 september treffen Nederland en IJsland elkaar in de laatste poulewedstrijd.

De voetbalsters zouden aanstaande dinsdag de groepswedstrijd tegen Belarus spelen. De KNVB liet eerder weten geen wedstrijden tegen Rusland en Belarus te zullen spelen en heeft het kwalificatieduel met Belarus nu van het programma gehaald. De bond blijft "over de wedstrijd tegen Belarus in gesprek met de UEFA".

5-0 bij rust

Het duurde tot de 23e minuut voordat Oranje, dat speelde zonder de geblesseerde Lieke Martens, de score opende in de Euroborg. Miedema maakte het eerste doelpunt. Enkele minuten later was het al 2-0. Jill Roord kopte de tweede binnen en zorgde tien minuten later met een intikker ook voor de derde na goed terugleggen van Victoria Pelova. Met nog twee treffers van Miedema was de ruststand 5-0.

In de tweede helft ging Oranje snel weer door met scoren. Lineth Beerensteyn maakte de zesde en enkele minuten later waren ook Miedema en Roord weer succesvol. Sherida Spitse zorgde met een snoeihard schot van afstand voor de 9-0. Met de vijfde en zesde goal van Miedema en één van invalster Esmee Brugts evenaarden de voetbalsters de recordscore die in 1977 was neergezet tegen Israël.

Damaris Egurrola maakte in de tweede helft haar debuut voor de 'Leeuwinnen'. De 22-jarige speelster van Olympique Lyon heeft een Nederlandse moeder en een Spaanse vader en beschikt ook nog over een Amerikaans paspoort. Ze koos echter voor het Nederlands elftal.

Meer uit Voetbal

Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

1 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

14 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

14 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

16 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

16 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

16 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

16 uur geleden