Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters in WK-kwalificatie in dubbele cijfers langs Cyprus

Voetbalsters in WK-kwalificatie in dubbele cijfers langs Cyprus

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalvrouwen hebben de thuiswedstrijd tegen Cyprus met een monsterscore gewonnen. Na de 0-8 in Larnaca vorig jaar won Oranje de zesde groepswedstrijd in de WK-kwalificatie in Groningen met 12-0. Vivianne Miedema was met zes treffers de topscorer in de ploeg van bondscoach Mark Parsons.

Nederland heeft door de zege de leiding in de groep weer overgenomen van IJsland, dat donderdag met 5-0 had gewonnen van Belarus. Oranje heeft 14 punten, 2 meer dan IJsland dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in 2023. Op 6 september treffen Nederland en IJsland elkaar in de laatste poulewedstrijd.

De voetbalsters zouden aanstaande dinsdag de groepswedstrijd tegen Belarus spelen. De KNVB liet eerder weten geen wedstrijden tegen Rusland en Belarus te zullen spelen en heeft het kwalificatieduel met Belarus nu van het programma gehaald. De bond blijft "over de wedstrijd tegen Belarus in gesprek met de UEFA".

5-0 bij rust

Het duurde tot de 23e minuut voordat Oranje, dat speelde zonder de geblesseerde Lieke Martens, de score opende in de Euroborg. Miedema maakte het eerste doelpunt. Enkele minuten later was het al 2-0. Jill Roord kopte de tweede binnen en zorgde tien minuten later met een intikker ook voor de derde na goed terugleggen van Victoria Pelova. Met nog twee treffers van Miedema was de ruststand 5-0.

In de tweede helft ging Oranje snel weer door met scoren. Lineth Beerensteyn maakte de zesde en enkele minuten later waren ook Miedema en Roord weer succesvol. Sherida Spitse zorgde met een snoeihard schot van afstand voor de 9-0. Met de vijfde en zesde goal van Miedema en één van invalster Esmee Brugts evenaarden de voetbalsters de recordscore die in 1977 was neergezet tegen Israël.

Damaris Egurrola maakte in de tweede helft haar debuut voor de 'Leeuwinnen'. De 22-jarige speelster van Olympique Lyon heeft een Nederlandse moeder en een Spaanse vader en beschikt ook nog over een Amerikaans paspoort. Ze koos echter voor het Nederlands elftal.

Meer uit Voetbal

Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

8 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

9 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

11 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

13 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

13 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

14 uur geleden
Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

16 uur geleden