Voetbalsters in WK-kwalificatie in dubbele cijfers langs Cyprus
GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse voetbalvrouwen hebben de thuiswedstrijd tegen Cyprus met een monsterscore gewonnen. Na de 0-8 in Larnaca vorig jaar won Oranje de zesde groepswedstrijd in de WK-kwalificatie in Groningen met 12-0. Vivianne Miedema was met zes treffers de topscorer in de ploeg van bondscoach Mark Parsons.
Nederland heeft door de zege de leiding in de groep weer overgenomen van IJsland, dat donderdag met 5-0 had gewonnen van Belarus. Oranje heeft 14 punten, 2 meer dan IJsland dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in 2023. Op 6 september treffen Nederland en IJsland elkaar in de laatste poulewedstrijd.
De voetbalsters zouden aanstaande dinsdag de groepswedstrijd tegen Belarus spelen. De KNVB liet eerder weten geen wedstrijden tegen Rusland en Belarus te zullen spelen en heeft het kwalificatieduel met Belarus nu van het programma gehaald. De bond blijft "over de wedstrijd tegen Belarus in gesprek met de UEFA".
5-0 bij rust
Het duurde tot de 23e minuut voordat Oranje, dat speelde zonder de geblesseerde Lieke Martens, de score opende in de Euroborg. Miedema maakte het eerste doelpunt. Enkele minuten later was het al 2-0. Jill Roord kopte de tweede binnen en zorgde tien minuten later met een intikker ook voor de derde na goed terugleggen van Victoria Pelova. Met nog twee treffers van Miedema was de ruststand 5-0.
In de tweede helft ging Oranje snel weer door met scoren. Lineth Beerensteyn maakte de zesde en enkele minuten later waren ook Miedema en Roord weer succesvol. Sherida Spitse zorgde met een snoeihard schot van afstand voor de 9-0. Met de vijfde en zesde goal van Miedema en één van invalster Esmee Brugts evenaarden de voetbalsters de recordscore die in 1977 was neergezet tegen Israël.
Damaris Egurrola maakte in de tweede helft haar debuut voor de 'Leeuwinnen'. De 22-jarige speelster van Olympique Lyon heeft een Nederlandse moeder en een Spaanse vader en beschikt ook nog over een Amerikaans paspoort. Ze koos echter voor het Nederlands elftal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
2 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
4 uur geleden