Voetbalsters IJsland in kwalificatie weer voorbij Oranje
TEPLICE (ANP) - De voetbalsters van IJsland hebben de Nederlandse vrouwen weer ingehaald in de kwalificatiegroep voor het wereldkampioenschap. Ze deden dat door met 1-0 te winnen bij Tsjechië. IJsland heeft nu een punt meer dan Oranje en beide landen hebben evenveel wedstrijden gespeeld.
Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in 2023. In september treffen Nederland en IJsland elkaar in de laatste poulewedstrijd. Oranje zou dinsdag in de kwalificatie tegen Belarus spelen, maar de KNVB staat dat niet toe in verband met de betrokkenheid van het land bij de oorlog in Oekraïne. De UEFA heeft nog niet gezegd wat hiervan de consequentie is.
Nederland won vorige week in de kwalificatie nog met 12-0 van Cyprus. Vivianne Miedema was met zes treffers in dat duel de topscorer in de ploeg van bondscoach Mark Parsons. Mocht Oranje er niet in slagen IJsland te achterhalen dan krijgt het als nummer 2 in de groep via play-offs nog wel een herkansing. Tsjechië, Belarus en Cyprus zijn inmiddels op grote achterstand gezet.
Gunnhildur Yrsa Jonsdottir zette IJsland in Teplice na ruim een half uur op voorsprong.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
43 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
56 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
57 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
59 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.
1 uur geleden