Voetbalsters horen op 21 april welke landen ze treffen op Spelen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse voetbalsters horen op woensdag 21 april welke landen ze treffen in de groepsfase van het olympische voetbaltoernooi in Japan. De loting vindt plaats op het hoofdkantoor van de mondiale voetbalfederatie FIFA in Zürich. De voetbalsters doen komende zomer voor het eerst mee aan de Olympische Spelen.
De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kwalificeerde zich op het WK van 2019 voor het mondiale sportevenement. De 'Leeuwinnen', die in 2017 het EK wonnen, haalden op het WK de finale waarin ze het moesten afleggen tegen de Verenigde Staten.
Aan het vrouwentoernooi in Japan doen twaalf landen mee, bij de mannen zestien. De kwalificatie is vanwege alle coronaperikelen nog steeds bezig. Op dit moment zijn bij de vrouwen tien deelnemende landen bekend: Nederland, Japan, de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Zweden, Zambia, Australië, Brazilië, Canada en Groot-Brittannië. De laatste deelnemers komen uit de resterende twee play-offs: Kameroen - Chili en Zuid-Korea - China.
Het olympische voetbaltoernooi wordt verspreid door Japan gespeeld, met naast Tokio ook Sapporo, Miyagi, Kashima, Saitama en Yokohama als speelsteden.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
14 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden