Voetbalsters horen op 21 april welke landen ze treffen op Spelen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse voetbalsters horen op woensdag 21 april welke landen ze treffen in de groepsfase van het olympische voetbaltoernooi in Japan. De loting vindt plaats op het hoofdkantoor van de mondiale voetbalfederatie FIFA in Zürich. De voetbalsters doen komende zomer voor het eerst mee aan de Olympische Spelen.
De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kwalificeerde zich op het WK van 2019 voor het mondiale sportevenement. De 'Leeuwinnen', die in 2017 het EK wonnen, haalden op het WK de finale waarin ze het moesten afleggen tegen de Verenigde Staten.
Aan het vrouwentoernooi in Japan doen twaalf landen mee, bij de mannen zestien. De kwalificatie is vanwege alle coronaperikelen nog steeds bezig. Op dit moment zijn bij de vrouwen tien deelnemende landen bekend: Nederland, Japan, de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Zweden, Zambia, Australië, Brazilië, Canada en Groot-Brittannië. De laatste deelnemers komen uit de resterende twee play-offs: Kameroen - Chili en Zuid-Korea - China.
Het olympische voetbaltoernooi wordt verspreid door Japan gespeeld, met naast Tokio ook Sapporo, Miyagi, Kashima, Saitama en Yokohama als speelsteden.
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
8 minuten geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
53 minuten geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
5 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
5 uur geleden