Voetbalsters horen op 21 april welke landen ze treffen op Spelen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse voetbalsters horen op woensdag 21 april welke landen ze treffen in de groepsfase van het olympische voetbaltoernooi in Japan. De loting vindt plaats op het hoofdkantoor van de mondiale voetbalfederatie FIFA in Zürich. De voetbalsters doen komende zomer voor het eerst mee aan de Olympische Spelen.
De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kwalificeerde zich op het WK van 2019 voor het mondiale sportevenement. De 'Leeuwinnen', die in 2017 het EK wonnen, haalden op het WK de finale waarin ze het moesten afleggen tegen de Verenigde Staten.
Aan het vrouwentoernooi in Japan doen twaalf landen mee, bij de mannen zestien. De kwalificatie is vanwege alle coronaperikelen nog steeds bezig. Op dit moment zijn bij de vrouwen tien deelnemende landen bekend: Nederland, Japan, de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Zweden, Zambia, Australië, Brazilië, Canada en Groot-Brittannië. De laatste deelnemers komen uit de resterende twee play-offs: Kameroen - Chili en Zuid-Korea - China.
Het olympische voetbaltoernooi wordt verspreid door Japan gespeeld, met naast Tokio ook Sapporo, Miyagi, Kashima, Saitama en Yokohama als speelsteden.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
21 uur geleden