Voetbalsters horen op 21 april welke landen ze treffen op Spelen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse voetbalsters horen op woensdag 21 april welke landen ze treffen in de groepsfase van het olympische voetbaltoernooi in Japan. De loting vindt plaats op het hoofdkantoor van de mondiale voetbalfederatie FIFA in Zürich. De voetbalsters doen komende zomer voor het eerst mee aan de Olympische Spelen.
De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kwalificeerde zich op het WK van 2019 voor het mondiale sportevenement. De 'Leeuwinnen', die in 2017 het EK wonnen, haalden op het WK de finale waarin ze het moesten afleggen tegen de Verenigde Staten.
Aan het vrouwentoernooi in Japan doen twaalf landen mee, bij de mannen zestien. De kwalificatie is vanwege alle coronaperikelen nog steeds bezig. Op dit moment zijn bij de vrouwen tien deelnemende landen bekend: Nederland, Japan, de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Zweden, Zambia, Australië, Brazilië, Canada en Groot-Brittannië. De laatste deelnemers komen uit de resterende twee play-offs: Kameroen - Chili en Zuid-Korea - China.
Het olympische voetbaltoernooi wordt verspreid door Japan gespeeld, met naast Tokio ook Sapporo, Miyagi, Kashima, Saitama en Yokohama als speelsteden.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
8 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
19 uur geleden