Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters horen op 21 april welke landen ze treffen op Spelen

Voetbalsters horen op 21 april welke landen ze treffen op Spelen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse voetbalsters horen op woensdag 21 april welke landen ze treffen in de groepsfase van het olympische voetbaltoernooi in Japan. De loting vindt plaats op het hoofdkantoor van de mondiale voetbalfederatie FIFA in Zürich. De voetbalsters doen komende zomer voor het eerst mee aan de Olympische Spelen.

De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kwalificeerde zich op het WK van 2019 voor het mondiale sportevenement. De 'Leeuwinnen', die in 2017 het EK wonnen, haalden op het WK de finale waarin ze het moesten afleggen tegen de Verenigde Staten.

Aan het vrouwentoernooi in Japan doen twaalf landen mee, bij de mannen zestien. De kwalificatie is vanwege alle coronaperikelen nog steeds bezig. Op dit moment zijn bij de vrouwen tien deelnemende landen bekend: Nederland, Japan, de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Zweden, Zambia, Australië, Brazilië, Canada en Groot-Brittannië. De laatste deelnemers komen uit de resterende twee play-offs: Kameroen - Chili en Zuid-Korea - China.

Het olympische voetbaltoernooi wordt verspreid door Japan gespeeld, met naast Tokio ook Sapporo, Miyagi, Kashima, Saitama en Yokohama als speelsteden.

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

2 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

3 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

3 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

3 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

4 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

5 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

7 uur geleden