Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Hendriks, Nijstad en De Jong nieuw in selectie Oranje

Voetbalsters Hendriks, Nijstad en De Jong nieuw in selectie Oranje

ZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks, Nina Nijstad en Daniëlle de Jong zijn nieuwe namen in de gehavende selectie van het Nederlands vrouwenelftal voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Italië en Noorwegen. Onder anderen Daphne van Domselaar, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen ontbreken door blessures en moesten worden vervangen.

PSV'ers Hendriks en Nijstad en FC Twente-keepster De Jong spelen normaal gesproken bij Jong Oranje en kunnen de komende weken hun debuut maken in het Nederlands elftal. Alle drie trainden eerder wel al mee met de ploeg van bondscoach Andries Jonker. "Dat deden ze goed, dus ik hoop dat ze dat door kunnen trekken. Het zijn jonge, talentvolle speelsters die het in de Eredivisie prima doen."

De eveneens opgeroepen Ajax-aanvalster Chasity Grant debuteerde al wel voor Oranje, maar werd de afgelopen anderhalf jaar door Jonker niet meer geselecteerd. "Ze is bezig aan een prima seizoen bij Ajax en is fit, dus daar verwachten we wat van. Ook zij verdient een uitnodiging", zegt Jonker in een toelichting op zijn selectie.

Olympische Spelen

Eerste keepster Van Domselaar raakte deze maand geblesseerd bij haar club Aston Villa en ontbreekt door een heupoperatie zeker de komende maanden nog. Ook vaste waarden Groenen en Martens vielen de afgelopen weken geblesseerd uit bij hun club Paris Saint-Germain en zijn niet beschikbaar. Spits Miedema kreeg een terugval in haar herstel van een zware knieblessure, Jill Roord staat nog even aan de kant met een gescheurde kruisband.

Oranje begint volgende week vrijdag in Italië aan de strijd om kwalificatie voor het EK van volgend jaar. Op 9 maart komt Noorwegen naar Breda. Jonker houdt de mogelijkheid open dat Groenen en Martens voor dat tweede duel nog bij de selectie aansluiten.

Na het mislopen van de Olympische Spelen vorige maand gingen er geluiden op dat Jonker zou moeten doorselecteren en afscheid zou moeten nemen van de meer ervaren speelsters, maar dat zag de bondscoach zelf niet zitten. Hij vindt dat hij tegenover de fans verplicht is om de beste speelsters van dit moment op te roepen.

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

7 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

9 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

10 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

12 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

13 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

14 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

16 uur geleden