Voetbalsters Hendriks, Nijstad en De Jong nieuw in selectie Oranje
ZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks, Nina Nijstad en Daniëlle de Jong zijn nieuwe namen in de gehavende selectie van het Nederlands vrouwenelftal voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Italië en Noorwegen. Onder anderen Daphne van Domselaar, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen ontbreken door blessures en moesten worden vervangen.
PSV'ers Hendriks en Nijstad en FC Twente-keepster De Jong spelen normaal gesproken bij Jong Oranje en kunnen de komende weken hun debuut maken in het Nederlands elftal. Alle drie trainden eerder wel al mee met de ploeg van bondscoach Andries Jonker. "Dat deden ze goed, dus ik hoop dat ze dat door kunnen trekken. Het zijn jonge, talentvolle speelsters die het in de Eredivisie prima doen."
De eveneens opgeroepen Ajax-aanvalster Chasity Grant debuteerde al wel voor Oranje, maar werd de afgelopen anderhalf jaar door Jonker niet meer geselecteerd. "Ze is bezig aan een prima seizoen bij Ajax en is fit, dus daar verwachten we wat van. Ook zij verdient een uitnodiging", zegt Jonker in een toelichting op zijn selectie.
Olympische Spelen
Eerste keepster Van Domselaar raakte deze maand geblesseerd bij haar club Aston Villa en ontbreekt door een heupoperatie zeker de komende maanden nog. Ook vaste waarden Groenen en Martens vielen de afgelopen weken geblesseerd uit bij hun club Paris Saint-Germain en zijn niet beschikbaar. Spits Miedema kreeg een terugval in haar herstel van een zware knieblessure, Jill Roord staat nog even aan de kant met een gescheurde kruisband.
Oranje begint volgende week vrijdag in Italië aan de strijd om kwalificatie voor het EK van volgend jaar. Op 9 maart komt Noorwegen naar Breda. Jonker houdt de mogelijkheid open dat Groenen en Martens voor dat tweede duel nog bij de selectie aansluiten.
Na het mislopen van de Olympische Spelen vorige maand gingen er geluiden op dat Jonker zou moeten doorselecteren en afscheid zou moeten nemen van de meer ervaren speelsters, maar dat zag de bondscoach zelf niet zitten. Hij vindt dat hij tegenover de fans verplicht is om de beste speelsters van dit moment op te roepen.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
13 uur geleden