Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Hendriks, Nijstad en De Jong nieuw in selectie Oranje

Voetbalsters Hendriks, Nijstad en De Jong nieuw in selectie Oranje

ZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks, Nina Nijstad en Daniëlle de Jong zijn nieuwe namen in de gehavende selectie van het Nederlands vrouwenelftal voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Italië en Noorwegen. Onder anderen Daphne van Domselaar, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen ontbreken door blessures en moesten worden vervangen.

PSV'ers Hendriks en Nijstad en FC Twente-keepster De Jong spelen normaal gesproken bij Jong Oranje en kunnen de komende weken hun debuut maken in het Nederlands elftal. Alle drie trainden eerder wel al mee met de ploeg van bondscoach Andries Jonker. "Dat deden ze goed, dus ik hoop dat ze dat door kunnen trekken. Het zijn jonge, talentvolle speelsters die het in de Eredivisie prima doen."

De eveneens opgeroepen Ajax-aanvalster Chasity Grant debuteerde al wel voor Oranje, maar werd de afgelopen anderhalf jaar door Jonker niet meer geselecteerd. "Ze is bezig aan een prima seizoen bij Ajax en is fit, dus daar verwachten we wat van. Ook zij verdient een uitnodiging", zegt Jonker in een toelichting op zijn selectie.

Olympische Spelen

Eerste keepster Van Domselaar raakte deze maand geblesseerd bij haar club Aston Villa en ontbreekt door een heupoperatie zeker de komende maanden nog. Ook vaste waarden Groenen en Martens vielen de afgelopen weken geblesseerd uit bij hun club Paris Saint-Germain en zijn niet beschikbaar. Spits Miedema kreeg een terugval in haar herstel van een zware knieblessure, Jill Roord staat nog even aan de kant met een gescheurde kruisband.

Oranje begint volgende week vrijdag in Italië aan de strijd om kwalificatie voor het EK van volgend jaar. Op 9 maart komt Noorwegen naar Breda. Jonker houdt de mogelijkheid open dat Groenen en Martens voor dat tweede duel nog bij de selectie aansluiten.

Na het mislopen van de Olympische Spelen vorige maand gingen er geluiden op dat Jonker zou moeten doorselecteren en afscheid zou moeten nemen van de meer ervaren speelsters, maar dat zag de bondscoach zelf niet zitten. Hij vindt dat hij tegenover de fans verplicht is om de beste speelsters van dit moment op te roepen.

Meer uit Voetbal

Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

8 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

8 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

8 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

8 uur geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

13 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

13 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

13 uur geleden