Voetbalsters Hendriks, Nijstad en De Jong nieuw in selectie Oranje
ZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks, Nina Nijstad en Daniëlle de Jong zijn nieuwe namen in de gehavende selectie van het Nederlands vrouwenelftal voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Italië en Noorwegen. Onder anderen Daphne van Domselaar, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen ontbreken door blessures en moesten worden vervangen.
PSV'ers Hendriks en Nijstad en FC Twente-keepster De Jong spelen normaal gesproken bij Jong Oranje en kunnen de komende weken hun debuut maken in het Nederlands elftal. Alle drie trainden eerder wel al mee met de ploeg van bondscoach Andries Jonker. "Dat deden ze goed, dus ik hoop dat ze dat door kunnen trekken. Het zijn jonge, talentvolle speelsters die het in de Eredivisie prima doen."
De eveneens opgeroepen Ajax-aanvalster Chasity Grant debuteerde al wel voor Oranje, maar werd de afgelopen anderhalf jaar door Jonker niet meer geselecteerd. "Ze is bezig aan een prima seizoen bij Ajax en is fit, dus daar verwachten we wat van. Ook zij verdient een uitnodiging", zegt Jonker in een toelichting op zijn selectie.
Olympische Spelen
Eerste keepster Van Domselaar raakte deze maand geblesseerd bij haar club Aston Villa en ontbreekt door een heupoperatie zeker de komende maanden nog. Ook vaste waarden Groenen en Martens vielen de afgelopen weken geblesseerd uit bij hun club Paris Saint-Germain en zijn niet beschikbaar. Spits Miedema kreeg een terugval in haar herstel van een zware knieblessure, Jill Roord staat nog even aan de kant met een gescheurde kruisband.
Oranje begint volgende week vrijdag in Italië aan de strijd om kwalificatie voor het EK van volgend jaar. Op 9 maart komt Noorwegen naar Breda. Jonker houdt de mogelijkheid open dat Groenen en Martens voor dat tweede duel nog bij de selectie aansluiten.
Na het mislopen van de Olympische Spelen vorige maand gingen er geluiden op dat Jonker zou moeten doorselecteren en afscheid zou moeten nemen van de meer ervaren speelsters, maar dat zag de bondscoach zelf niet zitten. Hij vindt dat hij tegenover de fans verplicht is om de beste speelsters van dit moment op te roepen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
1 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
3 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
16 uur geleden