Voetbalsters Fortuna Sittard tegen Ajax in finale KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Fortuna Sittard hebben zich voor het eerst geplaatst voor de finale van de KNVB-beker. De ploeg van coach Roger Reijners won in Rotterdam met 5-0 van Excelsior en neemt het op 20 mei op tegen Ajax, dat dinsdag na verlenging Feyenoord met 2-1 versloeg.
De Belgische spits Tessa Wullaert zette de bezoekers uit Limburg al in de zesde minuut van de eerste helft op voorsprong. In de tweede helft zorgde ze ook voor de tweede treffer van Fortuna. Wullaert kreeg daarna de kans op een hattrick, maar schoot een strafschop hoog over. De IJslandse María Ólafsdóttir Grós maakte daarna wel de 3-0. Ze scoorde vlak voor tijd nog een keer en bepaalde de eindstand met haar derde doelpunt.
Bij Fortuna moest invalster Féli Delacauw in de tweede helft met een brancard van het veld nadat ze in botsing was gekomen met Excelsior-keepster Isa Pothof.
Vorig seizoen won FC Twente de beker.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
17 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden