Voetbalsters Fortuna Sittard tegen Ajax in finale KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Fortuna Sittard hebben zich voor het eerst geplaatst voor de finale van de KNVB-beker. De ploeg van coach Roger Reijners won in Rotterdam met 5-0 van Excelsior en neemt het op 20 mei op tegen Ajax, dat dinsdag na verlenging Feyenoord met 2-1 versloeg.
De Belgische spits Tessa Wullaert zette de bezoekers uit Limburg al in de zesde minuut van de eerste helft op voorsprong. In de tweede helft zorgde ze ook voor de tweede treffer van Fortuna. Wullaert kreeg daarna de kans op een hattrick, maar schoot een strafschop hoog over. De IJslandse María Ólafsdóttir Grós maakte daarna wel de 3-0. Ze scoorde vlak voor tijd nog een keer en bepaalde de eindstand met haar derde doelpunt.
Bij Fortuna moest invalster Féli Delacauw in de tweede helft met een brancard van het veld nadat ze in botsing was gekomen met Excelsior-keepster Isa Pothof.
Vorig seizoen won FC Twente de beker.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
3 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
5 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
10 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.
10 uur geleden