Voetbalsters Fortuna Sittard tegen Ajax in finale KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Fortuna Sittard hebben zich voor het eerst geplaatst voor de finale van de KNVB-beker. De ploeg van coach Roger Reijners won in Rotterdam met 5-0 van Excelsior en neemt het op 20 mei op tegen Ajax, dat dinsdag na verlenging Feyenoord met 2-1 versloeg.
De Belgische spits Tessa Wullaert zette de bezoekers uit Limburg al in de zesde minuut van de eerste helft op voorsprong. In de tweede helft zorgde ze ook voor de tweede treffer van Fortuna. Wullaert kreeg daarna de kans op een hattrick, maar schoot een strafschop hoog over. De IJslandse María Ólafsdóttir Grós maakte daarna wel de 3-0. Ze scoorde vlak voor tijd nog een keer en bepaalde de eindstand met haar derde doelpunt.
Bij Fortuna moest invalster Féli Delacauw in de tweede helft met een brancard van het veld nadat ze in botsing was gekomen met Excelsior-keepster Isa Pothof.
Vorig seizoen won FC Twente de beker.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geleden