Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters FC Twente winnen na landstitel ook Eredivisie Cup

Voetbalsters FC Twente winnen na landstitel ook Eredivisie Cup

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben na de landstitel ook de Eredivisie Cup gewonnen. De ploeg van de vertrekkende trainer Robert de Pauw versloeg Ajax in een spectaculaire finale van het toernooi met 4-3. Ajax, dat als tweede eindigde in de Eredivisie Vrouwen, veroverde in april wel de KNVB-beker.

FC Twente won in 2020 de eerste editie van de Eredivisie Cup, vorig jaar zegevierde Ajax in het toernooi. Aan de derde editie van de Eredivisie Cup mochten de drie (vervangende) periodekampioenen en het hoogst geplaatste team zonder periodetitel meedoen. FC Twente rekende in de halve finales overtuigend af met ADO Den Haag, Ajax won beide duels met PSV.

De Amsterdamse ploeg van trainer Danny Schenkel, die ook vertrekt, kwam op Sportcampus Diekman na ruim een kwartier spelen op voorsprong via Romée Leuchter. De 21-jarige aanvalster, opgenomen in de EK-selectie van Oranje, schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied beheerst in de hoek. FC Twente kwam op gelijke hoogte via een prachtige treffer van Anna-Lena Stolze. De Duitse nam een afgeslagen hoekschop in één keer op haar linkervoet en volleerde raak. Even later was Twente-aanvoerster Renate Jansen met een hakje uit de lucht dicht bij de 2-1, maar de bal vloog net over de lat.

Hoekschop van Olislagers

Kort na rust werd Stefanie van der Gragt bij Ajax gewisseld. De ervaren verdedigster, international van Oranje, moet na twee jaar vertrekken. Zonder Van der Gragt ging het binnen een paar minuten mis bij Ajax. Keepster Regina van Eijk liet in de 53e minuut een hoekschop van Marisa Olislagers door haar vingers glippen (2-1) en even later schoot Stolze opnieuw raak, na een lange bal van achteruit van EK-ganger Olislagers.

Nadat Victoria Pelova de paal had geraakt, bracht Leuchter met haar tweede doelpunt de spanning terug. Dat duurde maar even, want Jansen schoot na een verre uittrap van keepster Daphne van Domselaar de 4-2 over Van Eijk heen. Tiny Hoekstra deed vlak voor het verstrijken van de reguliere speeltijd met ook al een fraai doelpunt nog iets terug.

Meer uit Voetbal

Van Persie 'op één lijn' met leiding Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.

34 minuten geleden
Van Persie denkt dat Timber in zomer transfervrij vertrekt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."

2 uur geleden
Trainer Van Persie ziet Steijn en Read terugkeren bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.

2 uur geleden
Fortuna Sittard-aanvaller Aïko vertrekt naar Portugal

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.

3 uur geleden
Succescoach Slegers verlengt contract bij voetbalsters Arsenal

LONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.

5 uur geleden
Martinelli biedt excuses aan na duwen geblesseerde Bradley

LONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.

6 uur geleden
Ajax zoekt middenvelder, linksback en aanvaller

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.

6 uur geleden