Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters FC Twente winnen na landstitel ook Eredivisie Cup

Voetbalsters FC Twente winnen na landstitel ook Eredivisie Cup

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben na de landstitel ook de Eredivisie Cup gewonnen. De ploeg van de vertrekkende trainer Robert de Pauw versloeg Ajax in een spectaculaire finale van het toernooi met 4-3. Ajax, dat als tweede eindigde in de Eredivisie Vrouwen, veroverde in april wel de KNVB-beker.

FC Twente won in 2020 de eerste editie van de Eredivisie Cup, vorig jaar zegevierde Ajax in het toernooi. Aan de derde editie van de Eredivisie Cup mochten de drie (vervangende) periodekampioenen en het hoogst geplaatste team zonder periodetitel meedoen. FC Twente rekende in de halve finales overtuigend af met ADO Den Haag, Ajax won beide duels met PSV.

De Amsterdamse ploeg van trainer Danny Schenkel, die ook vertrekt, kwam op Sportcampus Diekman na ruim een kwartier spelen op voorsprong via Romée Leuchter. De 21-jarige aanvalster, opgenomen in de EK-selectie van Oranje, schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied beheerst in de hoek. FC Twente kwam op gelijke hoogte via een prachtige treffer van Anna-Lena Stolze. De Duitse nam een afgeslagen hoekschop in één keer op haar linkervoet en volleerde raak. Even later was Twente-aanvoerster Renate Jansen met een hakje uit de lucht dicht bij de 2-1, maar de bal vloog net over de lat.

Hoekschop van Olislagers

Kort na rust werd Stefanie van der Gragt bij Ajax gewisseld. De ervaren verdedigster, international van Oranje, moet na twee jaar vertrekken. Zonder Van der Gragt ging het binnen een paar minuten mis bij Ajax. Keepster Regina van Eijk liet in de 53e minuut een hoekschop van Marisa Olislagers door haar vingers glippen (2-1) en even later schoot Stolze opnieuw raak, na een lange bal van achteruit van EK-ganger Olislagers.

Nadat Victoria Pelova de paal had geraakt, bracht Leuchter met haar tweede doelpunt de spanning terug. Dat duurde maar even, want Jansen schoot na een verre uittrap van keepster Daphne van Domselaar de 4-2 over Van Eijk heen. Tiny Hoekstra deed vlak voor het verstrijken van de reguliere speeltijd met ook al een fraai doelpunt nog iets terug.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

1 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

1 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

1 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

1 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

5 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

5 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

5 uur geleden