Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters FC Twente winnen na landstitel ook Eredivisie Cup

Voetbalsters FC Twente winnen na landstitel ook Eredivisie Cup

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben na de landstitel ook de Eredivisie Cup gewonnen. De ploeg van de vertrekkende trainer Robert de Pauw versloeg Ajax in een spectaculaire finale van het toernooi met 4-3. Ajax, dat als tweede eindigde in de Eredivisie Vrouwen, veroverde in april wel de KNVB-beker.

FC Twente won in 2020 de eerste editie van de Eredivisie Cup, vorig jaar zegevierde Ajax in het toernooi. Aan de derde editie van de Eredivisie Cup mochten de drie (vervangende) periodekampioenen en het hoogst geplaatste team zonder periodetitel meedoen. FC Twente rekende in de halve finales overtuigend af met ADO Den Haag, Ajax won beide duels met PSV.

De Amsterdamse ploeg van trainer Danny Schenkel, die ook vertrekt, kwam op Sportcampus Diekman na ruim een kwartier spelen op voorsprong via Romée Leuchter. De 21-jarige aanvalster, opgenomen in de EK-selectie van Oranje, schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied beheerst in de hoek. FC Twente kwam op gelijke hoogte via een prachtige treffer van Anna-Lena Stolze. De Duitse nam een afgeslagen hoekschop in één keer op haar linkervoet en volleerde raak. Even later was Twente-aanvoerster Renate Jansen met een hakje uit de lucht dicht bij de 2-1, maar de bal vloog net over de lat.

Hoekschop van Olislagers

Kort na rust werd Stefanie van der Gragt bij Ajax gewisseld. De ervaren verdedigster, international van Oranje, moet na twee jaar vertrekken. Zonder Van der Gragt ging het binnen een paar minuten mis bij Ajax. Keepster Regina van Eijk liet in de 53e minuut een hoekschop van Marisa Olislagers door haar vingers glippen (2-1) en even later schoot Stolze opnieuw raak, na een lange bal van achteruit van EK-ganger Olislagers.

Nadat Victoria Pelova de paal had geraakt, bracht Leuchter met haar tweede doelpunt de spanning terug. Dat duurde maar even, want Jansen schoot na een verre uittrap van keepster Daphne van Domselaar de 4-2 over Van Eijk heen. Tiny Hoekstra deed vlak voor het verstrijken van de reguliere speeltijd met ook al een fraai doelpunt nog iets terug.

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

2 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

12 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

12 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

12 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

14 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

15 uur geleden