Voetbalsters FC Twente winnen eerste CL-wedstrijd bij Celtic
HAMILTON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn de Champions League begonnen met een overwinning op Celtic. De regerend landskampioen, die zijn debuut maakte in de groepsfase van het Europese toernooi, won de wedstrijd in Schotland met 2-0.
Twente nam op het kunstgras in Hamilton al snel het initiatief. Kayleigh van Dooren en Nikée van Dijk kregen kansen om de ploeg van trainer Joran Pot op voorsprong te zetten, maar Celtic-keepster Kelsey Daugherty had een antwoord op hun schoten. Na een dieptepass van Lieske Carleer tekende Van Dooren in de 45e minuut met een fraaie boogbal alsnog voor de openingstreffer, 0-1.
Twente wist na rust het niveau van de eerste helft niet vast te houden. Celtic drong meer aan en was vooral gevaarlijk bij hoekschoppen. De beste mogelijkheid van de Schotse kampioen was voor Murphy Agnew, maar zij tikte de bal naast. Twente herpakte zich in het laatste kwartier. Na een schietkans voor Van Dijk verdubbelde Van Dooren in de 85e minuut de voorsprong. Op aangeven van Leonie Vliek schoot ze haar tweede doelpunt binnen, 0-2.
Twente speelt als tweede Nederlandse club in de poulefase van de Champions League, die in 2021 werd ingevoerd. Ajax had vorig seizoen de primeur. De Amsterdamse club werd in de kwartfinales uitgeschakeld door Chelsea.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
4 uur geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
4 uur geleden