Voetbalsters FC Twente winnen eerste CL-wedstrijd bij Celtic
HAMILTON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn de Champions League begonnen met een overwinning op Celtic. De regerend landskampioen, die zijn debuut maakte in de groepsfase van het Europese toernooi, won de wedstrijd in Schotland met 2-0.
Twente nam op het kunstgras in Hamilton al snel het initiatief. Kayleigh van Dooren en Nikée van Dijk kregen kansen om de ploeg van trainer Joran Pot op voorsprong te zetten, maar Celtic-keepster Kelsey Daugherty had een antwoord op hun schoten. Na een dieptepass van Lieske Carleer tekende Van Dooren in de 45e minuut met een fraaie boogbal alsnog voor de openingstreffer, 0-1.
Twente wist na rust het niveau van de eerste helft niet vast te houden. Celtic drong meer aan en was vooral gevaarlijk bij hoekschoppen. De beste mogelijkheid van de Schotse kampioen was voor Murphy Agnew, maar zij tikte de bal naast. Twente herpakte zich in het laatste kwartier. Na een schietkans voor Van Dijk verdubbelde Van Dooren in de 85e minuut de voorsprong. Op aangeven van Leonie Vliek schoot ze haar tweede doelpunt binnen, 0-2.
Twente speelt als tweede Nederlandse club in de poulefase van de Champions League, die in 2021 werd ingevoerd. Ajax had vorig seizoen de primeur. De Amsterdamse club werd in de kwartfinales uitgeschakeld door Chelsea.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
9 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
22 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden