Voetbalsters FC Twente winnen eerste CL-wedstrijd bij Celtic
HAMILTON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn de Champions League begonnen met een overwinning op Celtic. De regerend landskampioen, die zijn debuut maakte in de groepsfase van het Europese toernooi, won de wedstrijd in Schotland met 2-0.
Twente nam op het kunstgras in Hamilton al snel het initiatief. Kayleigh van Dooren en Nikée van Dijk kregen kansen om de ploeg van trainer Joran Pot op voorsprong te zetten, maar Celtic-keepster Kelsey Daugherty had een antwoord op hun schoten. Na een dieptepass van Lieske Carleer tekende Van Dooren in de 45e minuut met een fraaie boogbal alsnog voor de openingstreffer, 0-1.
Twente wist na rust het niveau van de eerste helft niet vast te houden. Celtic drong meer aan en was vooral gevaarlijk bij hoekschoppen. De beste mogelijkheid van de Schotse kampioen was voor Murphy Agnew, maar zij tikte de bal naast. Twente herpakte zich in het laatste kwartier. Na een schietkans voor Van Dijk verdubbelde Van Dooren in de 85e minuut de voorsprong. Op aangeven van Leonie Vliek schoot ze haar tweede doelpunt binnen, 0-2.
Twente speelt als tweede Nederlandse club in de poulefase van de Champions League, die in 2021 werd ingevoerd. Ajax had vorig seizoen de primeur. De Amsterdamse club werd in de kwartfinales uitgeschakeld door Chelsea.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
10 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
10 uur geleden