Voetbalsters FC Twente winnen eerste CL-wedstrijd bij Celtic
HAMILTON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn de Champions League begonnen met een overwinning op Celtic. De regerend landskampioen, die zijn debuut maakte in de groepsfase van het Europese toernooi, won de wedstrijd in Schotland met 2-0.
Twente nam op het kunstgras in Hamilton al snel het initiatief. Kayleigh van Dooren en Nikée van Dijk kregen kansen om de ploeg van trainer Joran Pot op voorsprong te zetten, maar Celtic-keepster Kelsey Daugherty had een antwoord op hun schoten. Na een dieptepass van Lieske Carleer tekende Van Dooren in de 45e minuut met een fraaie boogbal alsnog voor de openingstreffer, 0-1.
Twente wist na rust het niveau van de eerste helft niet vast te houden. Celtic drong meer aan en was vooral gevaarlijk bij hoekschoppen. De beste mogelijkheid van de Schotse kampioen was voor Murphy Agnew, maar zij tikte de bal naast. Twente herpakte zich in het laatste kwartier. Na een schietkans voor Van Dijk verdubbelde Van Dooren in de 85e minuut de voorsprong. Op aangeven van Leonie Vliek schoot ze haar tweede doelpunt binnen, 0-2.
Twente speelt als tweede Nederlandse club in de poulefase van de Champions League, die in 2021 werd ingevoerd. Ajax had vorig seizoen de primeur. De Amsterdamse club werd in de kwartfinales uitgeschakeld door Chelsea.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
31 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
1 uur geleden