Voetbalsters FC Twente verslaan PSV en nemen de leiding
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de leiding genomen in de Eredivisie Vrouwen. De titelverdediger versloeg PSV op Sportcampus Diekman in Enschede met 3-1. FC Twente kwam daarmee op 30 punten, 2 punten meer dan Ajax dat vanwege een aantal coronagevallen binnen de selectie dit weekeinde niet kon spelen tegen sc Heerenveen.
Fenna Kalma opende kort voor rust met een curieus doelpunt de score. De 22-jarige spits knalde hard en hoog raak uit een indirecte vrije trap op 5 meter van het doel, nadat PSV-keepster Sari van Veenendaal een terugspeelbal in haar handen had gepakt.
Desiree van Lunteren tekende halverwege de tweede helft uit een strafschop voor de gelijkmaker, maar een minuut later stond Twente weer op voorsprong via Anna-Lena Stolze. De Duitse zette de aanval zelf op en schoot van afstand met links fraai raak. Kalma besliste het duel even later met haar 22e doelpunt van het seizoen.
PSV heeft als nummer 3 op de ranglijst nu 4 punten achterstand op FC Twente.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.
12 uur geleden