Voetbalsters FC Twente naar finale Eredivisie Cup
SITTARD (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de finale bereikt van het toernooi om de Eredivisie Cup. De ploeg van trainer Joran Pot won in Limburg ook het tweede duel met Fortuna Sittard in de halve finales op overtuigende wijze: 0-4. Fenna Kalma scoorde twee keer. FC Twente had vorige week voor eigen publiek al met 5-0 gewonnen.
De voetbalsters uit Enschede veroverden donderdag in Den Haag de KNVB-beker door PSV in de finale met 4-0 te verslaan. FC Twente kan op maandag 29 mei ook de Eredivisie Cup pakken. Aan dat toernooi doen vier clubs mee: landskampioen Ajax, de twee periodekampioenen en de hoogst geklasseerde ploeg zonder periodetitel.
FC Twente moest in de Vrouwen Eredivisie de titel aan Ajax laten. De Amsterdamse vrouwen spelen maandag in Eindhoven de return tegen PSV in de halve finales van de Eredivisie Cup. Ajax won vorige week het eerste duel met 5-2.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
1 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
3 uur geleden