Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters FC Twente lopen CL mis, maar zien achterban groeien

Voetbalsters FC Twente lopen CL mis, maar zien achterban groeien

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente voelden in alles dat ze klaar waren voor de Champions League. Maar na de afgelopen twee jaar te zijn uitgeschakeld door het Portugese Benfica in de voorrondes, was nu BK Häcken op de drempel van de groepsfase te sterk. Het feit dat 8000 fans in de Grolsch Veste de 2-1-nederlaag tegen de Zweden zagen, geeft volgens de Tukkers hoe dan ook aan dat ze op de goede weg zitten.

"Het gaat nu wel hard qua beleving", zegt technisch manager René Roord, de vader van international Jill. Hij denkt terug aan de voorrondewedstrijd van Twente tegen Benfica twee jaar geleden. "Toen zat er bijna niks op de tribune. Het leeft nu veel meer."

Roord zegt niet te weten waar de gestegen populariteit door komt. "We doen er zelf wel wat meer aan. We hebben de aandacht meer gelijkgetrokken met de mannen en hebben op het gebied van kaartverkoop wat dingen geleerd."

Stijgende lijn

Aanvoerster Renate Jansen ziet een algehele stijgende lijn in aandacht voor de voetbalwedstrijden van vrouwen. "En we speelden nu om 19.00 uur. Dat is een prima tijd voor kinderen en hun ouders. En we krijgen veel steun van de Twente-fans."

De routinier (32) wil het publiek dan ook bedanken voor de steun, ondanks het tegenvallende resultaat. "Er waren echt heel veel mensen voor ons doen. Het was heel fijn om ze op het veld te horen. Dat voelde goed. Ons spel was niet goed genoeg, maar dat lag niet aan hen."

Jansen geeft aan dat ze blij is dat Ajax de groepsfase wel heel heeft gehaald. "Ik gun het ze net zoveel als ik mezelf had gedaan. Dit is alleen maar mooi voor het Nederlandse voetbal." Het is voor het eerst dat een Nederlandse club bij de beste zestien teams van Europa zit sinds de groepsfase twee jaar geleden werd ingevoerd.

Meer uit Voetbal

Smit spreekt bij rentree bij AZ van 'leermoment' bij blessure

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit beschouwt zijn afgelopen blessure als een "leermoment". Dat zei de 20-jarige aanvallende middenvelder donderdagavond na zijn rentree bij AZ in de met 2-1 verloren Europa League-wedstrijd tegen Juventus. "Ik ben eigenlijk iets te snel weer begonnen", bekende Smit.

3 uur geleden
AZ mist volgens trainer Echteld volwassenheid tegen Juventus

ALKMAAR (ANP) - AZ miste volgens trainer Leeroy Echteld volwassenheid in de eerste helft van het Europa League-duel tegen Juventus. Bij rust stonden de Alkmaarders met 2-0 achter, na een sterke tweede helft kwam AZ terug tot 2-1. "Wat je merkt is dat zij echt als een volwassen ploeg op het veld staan", zei Echteld na de wedstrijd.

3 uur geleden
AZ-aanvoerder Koopmeiners: felicitatie mag wachten tot morgen

ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Peer Koopmeiners was donderdagavond na de 2-1-nederlaag tegen Juventus nog niet in staat geweest om zijn broer Teun te feliciteren. Dat zei de jongste van de broers Koopmeiners na de Europa League-wedstrijd in Alkmaar. "Ik heb hem heel kort even gezien net, maar een felicitatie mag wachten tot morgen", zei een balende Koopmeiners.

3 uur geleden
AZ verliest van Juventus, mede dankzij doelpunt Teun Koopmeiners

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Europa League verloren van Juventus, mede dankzij een doelpunt van oud-AZ-speler en Oranje-international Teun Koopmeiners. In Alkmaar werd het na een spannende slotfase 2-1 voor de bezoekers uit Italië. AZ blijft na vier speelronden in de Europa League steken op 6 punten. Juventus is met 10 punten nog ongeslagen.

6 uur geleden
FC Twente neemt na rust afstand van Pafos en wint ook derde duel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is ook na drie wedstrijden in het hoofdtoernooi van de Conference League nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer John van den Brom maakte tegen de Cypriotische club FC Pafos in de tweede helft een achterstand ongedaan en won met 3-1.

6 uur geleden
Arokodare leeft na twee treffers met vertrouwen toe naar Twente

HERNING (ANP) - Tolu Arokodare leeft na twee doelpunten en een ruime overwinning van Ajax op Midtjylland in de Conference League (1-6) met vertrouwen toe naar de topper van zondag tegen FC Twente in de Eredivisie. Dat zei de Nigeriaanse spits, die de laatste vier wedstrijden op rij scoorde, in Herning tegen Ziggo Sport.

6 uur geleden
Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

8 uur geleden