Voetbalsters FC Twente hebben landstitel zo goed als binnen
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn zo goed als zeker van titelprolongatie in de Eredivisie Vrouwen. De ploeg van de vertrekkende trainer Robert de Pauw versloeg PSV in de Grolsch Veste met 3-0 en behield zo de voorsprong van 3 punten op Ajax, dat in De Kuip met 4-1 won van Feyenoord. De nummers 1 en 2 van de ranglijst treffen elkaar komende vrijdag tijdens de laatste speelronde in Amsterdam.
FC Twente heeft niet alleen 3 punten meer dan Ajax, maar ook een aanzienlijk beter doelsaldo (+68 tegen +49). De ploeg uit Enschede kan het kampioenschap daardoor nauwelijks meer ontgaan.
Bij Feyenoord - Ajax zaten 14.618 toeschouwers in De Kuip, een record bij een wedstrijd in de vrouwencompetitie.
Renate Jansen
Aanvoerster Renate Jansen maakte in het stadion van FC Twente voor rust twee doelpunten. In de tweede helft tekende spits Fenna Kalma voor haar 33e doelpunt van het seizoen. KNVB-directeur Jan Dirk van der Zee had de schaal meegenomen naar Enschede, maar hij kan die pas tijdens de laatste speelronde uitreiken. Het kampioenschap van Twente is voorlopig officieus.
Gezien het verschil in doelsaldo ging Ajax in Rotterdam vol op jacht naar doelpunten. Na een kwartier stond de bekerwinnaar al met 3-0 voor, via treffers van Romée Leuchter, Nikita Tromp en Chasity Grant. Na een blunder van Ajax-verdedigster Lisa Doorn deed Kim Hendriks iets terug namens de thuisclub, maar Victoria Pelova herstelde al snel de marge van drie doelpunten. In de tweede helft stokte de Amsterdamse productie. De ploeg van trainer Danny Schenkel moet daarom vrijdag met tien doelpunten verschil winnen van FC Twente om kampioen te worden, een vrijwel onmogelijke opgave.
Bescheiden feestje
In Enschede vierden de voetbalsters van Twente daarom alvast een bescheiden feestje. "In deze mooie ambiance mag dat wel eventjes", zei Jansen bij ESPN. "Maar we houden het klein, volgende week hebben we nog een hartstikke belangrijke wedstrijd. We genieten even van dit moment en daarna gaat de focus op vrijdag."
Oranje-international Kika van Es ging bij FC Twente huilend van het veld met een enkelblessure.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
8 uur geleden