Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters FC Twente hebben landstitel zo goed als binnen

Voetbalsters FC Twente hebben landstitel zo goed als binnen

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn zo goed als zeker van titelprolongatie in de Eredivisie Vrouwen. De ploeg van de vertrekkende trainer Robert de Pauw versloeg PSV in de Grolsch Veste met 3-0 en behield zo de voorsprong van 3 punten op Ajax, dat in De Kuip met 4-1 won van Feyenoord. De nummers 1 en 2 van de ranglijst treffen elkaar komende vrijdag tijdens de laatste speelronde in Amsterdam.

FC Twente heeft niet alleen 3 punten meer dan Ajax, maar ook een aanzienlijk beter doelsaldo (+68 tegen +49). De ploeg uit Enschede kan het kampioenschap daardoor nauwelijks meer ontgaan.

Bij Feyenoord - Ajax zaten 14.618 toeschouwers in De Kuip, een record bij een wedstrijd in de vrouwencompetitie.

Renate Jansen

Aanvoerster Renate Jansen maakte in het stadion van FC Twente voor rust twee doelpunten. In de tweede helft tekende spits Fenna Kalma voor haar 33e doelpunt van het seizoen. KNVB-directeur Jan Dirk van der Zee had de schaal meegenomen naar Enschede, maar hij kan die pas tijdens de laatste speelronde uitreiken. Het kampioenschap van Twente is voorlopig officieus.

Gezien het verschil in doelsaldo ging Ajax in Rotterdam vol op jacht naar doelpunten. Na een kwartier stond de bekerwinnaar al met 3-0 voor, via treffers van Romée Leuchter, Nikita Tromp en Chasity Grant. Na een blunder van Ajax-verdedigster Lisa Doorn deed Kim Hendriks iets terug namens de thuisclub, maar Victoria Pelova herstelde al snel de marge van drie doelpunten. In de tweede helft stokte de Amsterdamse productie. De ploeg van trainer Danny Schenkel moet daarom vrijdag met tien doelpunten verschil winnen van FC Twente om kampioen te worden, een vrijwel onmogelijke opgave.

Bescheiden feestje

In Enschede vierden de voetbalsters van Twente daarom alvast een bescheiden feestje. "In deze mooie ambiance mag dat wel eventjes", zei Jansen bij ESPN. "Maar we houden het klein, volgende week hebben we nog een hartstikke belangrijke wedstrijd. We genieten even van dit moment en daarna gaat de focus op vrijdag."

Oranje-international Kika van Es ging bij FC Twente huilend van het veld met een enkelblessure.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

29 minuten geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

31 minuten geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

1 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

4 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

4 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

7 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

7 uur geleden