Voetbalsters FC Twente hebben landstitel zo goed als binnen
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn zo goed als zeker van titelprolongatie in de Eredivisie Vrouwen. De ploeg van de vertrekkende trainer Robert de Pauw versloeg PSV in de Grolsch Veste met 3-0 en behield zo de voorsprong van 3 punten op Ajax, dat in De Kuip met 4-1 won van Feyenoord. De nummers 1 en 2 van de ranglijst treffen elkaar komende vrijdag tijdens de laatste speelronde in Amsterdam.
FC Twente heeft niet alleen 3 punten meer dan Ajax, maar ook een aanzienlijk beter doelsaldo (+68 tegen +49). De ploeg uit Enschede kan het kampioenschap daardoor nauwelijks meer ontgaan.
Bij Feyenoord - Ajax zaten 14.618 toeschouwers in De Kuip, een record bij een wedstrijd in de vrouwencompetitie.
Renate Jansen
Aanvoerster Renate Jansen maakte in het stadion van FC Twente voor rust twee doelpunten. In de tweede helft tekende spits Fenna Kalma voor haar 33e doelpunt van het seizoen. KNVB-directeur Jan Dirk van der Zee had de schaal meegenomen naar Enschede, maar hij kan die pas tijdens de laatste speelronde uitreiken. Het kampioenschap van Twente is voorlopig officieus.
Gezien het verschil in doelsaldo ging Ajax in Rotterdam vol op jacht naar doelpunten. Na een kwartier stond de bekerwinnaar al met 3-0 voor, via treffers van Romée Leuchter, Nikita Tromp en Chasity Grant. Na een blunder van Ajax-verdedigster Lisa Doorn deed Kim Hendriks iets terug namens de thuisclub, maar Victoria Pelova herstelde al snel de marge van drie doelpunten. In de tweede helft stokte de Amsterdamse productie. De ploeg van trainer Danny Schenkel moet daarom vrijdag met tien doelpunten verschil winnen van FC Twente om kampioen te worden, een vrijwel onmogelijke opgave.
Bescheiden feestje
In Enschede vierden de voetbalsters van Twente daarom alvast een bescheiden feestje. "In deze mooie ambiance mag dat wel eventjes", zei Jansen bij ESPN. "Maar we houden het klein, volgende week hebben we nog een hartstikke belangrijke wedstrijd. We genieten even van dit moment en daarna gaat de focus op vrijdag."
Oranje-international Kika van Es ging bij FC Twente huilend van het veld met een enkelblessure.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
8 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
12 uur geleden