Voetbalsters FC Twente hebben landstitel zo goed als binnen
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente zijn zo goed als zeker van titelprolongatie in de Eredivisie Vrouwen. De ploeg van de vertrekkende trainer Robert de Pauw versloeg PSV in de Grolsch Veste met 3-0 en behield zo de voorsprong van 3 punten op Ajax, dat in De Kuip met 4-1 won van Feyenoord. De nummers 1 en 2 van de ranglijst treffen elkaar komende vrijdag tijdens de laatste speelronde in Amsterdam.
FC Twente heeft niet alleen 3 punten meer dan Ajax, maar ook een aanzienlijk beter doelsaldo (+68 tegen +49). De ploeg uit Enschede kan het kampioenschap daardoor nauwelijks meer ontgaan.
Bij Feyenoord - Ajax zaten 14.618 toeschouwers in De Kuip, een record bij een wedstrijd in de vrouwencompetitie.
Renate Jansen
Aanvoerster Renate Jansen maakte in het stadion van FC Twente voor rust twee doelpunten. In de tweede helft tekende spits Fenna Kalma voor haar 33e doelpunt van het seizoen. KNVB-directeur Jan Dirk van der Zee had de schaal meegenomen naar Enschede, maar hij kan die pas tijdens de laatste speelronde uitreiken. Het kampioenschap van Twente is voorlopig officieus.
Gezien het verschil in doelsaldo ging Ajax in Rotterdam vol op jacht naar doelpunten. Na een kwartier stond de bekerwinnaar al met 3-0 voor, via treffers van Romée Leuchter, Nikita Tromp en Chasity Grant. Na een blunder van Ajax-verdedigster Lisa Doorn deed Kim Hendriks iets terug namens de thuisclub, maar Victoria Pelova herstelde al snel de marge van drie doelpunten. In de tweede helft stokte de Amsterdamse productie. De ploeg van trainer Danny Schenkel moet daarom vrijdag met tien doelpunten verschil winnen van FC Twente om kampioen te worden, een vrijwel onmogelijke opgave.
Bescheiden feestje
In Enschede vierden de voetbalsters van Twente daarom alvast een bescheiden feestje. "In deze mooie ambiance mag dat wel eventjes", zei Jansen bij ESPN. "Maar we houden het klein, volgende week hebben we nog een hartstikke belangrijke wedstrijd. We genieten even van dit moment en daarna gaat de focus op vrijdag."
Oranje-international Kika van Es ging bij FC Twente huilend van het veld met een enkelblessure.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
9 uur geleden