Voetbalsters FC Twente hard onderuit bij Real Madrid
MADRID (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de Champions League een forse nederlaag geleden bij Real Madrid. De ploeg van coach Joran Pot verloor de derde groepswedstrijd in Madrid met 7-0.
FC Twente keek al vroeg tegen een achterstand aan in het Estadio Alfredo Di Stéfano in Madrid. Signe Bruun tikte in de 5e minuut een schot van Caroline Weir langs keepster Olivia Clark van de bezoekers. Ruim tien minuten later kopte María Méndez uit een corner de tweede treffer binnen. De voetbalsters van Twente kregen daarna ook kansen, maar Nikee van Dijk, Ella Peddemors en Amanda Andradóttir konden die niet benutten.
Vroeg in de tweede helft maakte Real Madrid het derde doelpunt. Via Weir belandde de bal bij Naomi Feller die raak kopte. Weir scoorde daarna fraai met een vrije trap in de rechterkruising. Méndez scoorde nogmaals met een kopbal en Oihane Hernández schoot binnen na een snelle omschakeling. In de extra tijd bepaalde Carla Camacho de eindstand met de zevende treffer.
FC Twente had de eerste wedstrijd in de groepsfase met 2-0 gewonnen van Celtic. Daarna verloor de ploeg van Pot in de Grolsch Veste in Enschede met 3-1 van Chelsea.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Denny Landzaat is per direct toegevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van Ajax. Dat maakte de Amsterdamse club bekend. De 49-jarige oud-international stond maandag als assistent van interim-trainer Fred Grim al op het trainingsveld.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
1 dag geleden