Voetbalsters FC Barcelona weer naar finale Champions League
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben voor de vierde keer op rij de finale van de Champions League bereikt door in Londen met 2-0 van Chelsea te winnen. Met die uitslag maakte de Catalaanse club de 1-0-nederlaag uit de eerste wedstrijd van de halve finales ongedaan.
Sterspeelster Aitana Bonmatí, die maandag nog de Oscar van de sport ontving, opende in de 25e minuut de score voor Barcelona. In de 75e minuut werd ze onderuit gehaald in het strafschopgebied, waarna de Zweedse Fridolina Rolfö de penalty benutte. Chelsea speelde toen al met tien vrouwen, omdat Kadeisha Buchanan in de 59e minuut met een rode kaart van het veld was gestuurd.
Esmee Brugts bleef de hele wedstrijd op de bank bij Barcelona, dat vorig jaar de Champions League won door in het Philips Stadion in Eindhoven de finale te winnen van VfL Wolfsburg.
Zondag kent Barcelona de tegenstander in de eindstrijd. Paris Saint-Germain en Olympique Lyon spelen in Parijs de return van de andere halve finale. Lyon won de eerste wedstrijd met 3-2.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden