Voetbalsters FC Barcelona verslaan Wolfsburg voor 91.648 fans
BARCELONA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn dicht bij plaatsing voor de finale van de Champions League. De ongenaakbare koploper van Spanje was in Camp Nou voor liefst 91.648 toeschouwers met 5-1 veel te sterk voor VfL Wolfsburg, waar Jill Roord trefzeker was. Nooit eerder waren er zoveel fans aanwezig bij een voetbalwedstrijd voor vrouwen.
Halverwege de wedstrijd stond het al 4-0. Aitana Bonmatí zette Barça al na 3 minuten op voorsprong en in de 11e minuut maakte Caroline Hansen de tweede treffer. Ook Jennifer Hermoso en Alexia Putellas kwamen in de eerste helft nog tot scoren voor de thuisploeg. In de 72e minuut deed Oranje-international Roord wat terug, maar Puttelas maakte vlak voor tijd uit een penalty haar tweede van de avond.
Roord werd een kwartier voor tijd gewisseld en Dominique Janssen speelde de hele wedstrijd voor de Duitse formatie. Lynn Wilms, Joëlle Smits en Shanice van de Sanden kwamen niet in actie voor Wolfsburg.
Bij FC Barcelona ontbrak Lieke Martens omdat ze opnieuw geblesseerd is geraakt. Ze ondervindt hinder van een hamstringblessure en staat nog zeker vier weken aan de kant.
De return in Duitsland is op zaterdag 30 april.
De andere halve eindstrijd gaat tussen Olympique Lyon en Paris Saint-Germain. De heenwedstrijd is zondag.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
9 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
9 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
10 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
12 uur geleden