Voetbalsters FC Barcelona verslaan Wolfsburg voor 91.648 fans
BARCELONA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn dicht bij plaatsing voor de finale van de Champions League. De ongenaakbare koploper van Spanje was in Camp Nou voor liefst 91.648 toeschouwers met 5-1 veel te sterk voor VfL Wolfsburg, waar Jill Roord trefzeker was. Nooit eerder waren er zoveel fans aanwezig bij een voetbalwedstrijd voor vrouwen.
Halverwege de wedstrijd stond het al 4-0. Aitana Bonmatí zette Barça al na 3 minuten op voorsprong en in de 11e minuut maakte Caroline Hansen de tweede treffer. Ook Jennifer Hermoso en Alexia Putellas kwamen in de eerste helft nog tot scoren voor de thuisploeg. In de 72e minuut deed Oranje-international Roord wat terug, maar Puttelas maakte vlak voor tijd uit een penalty haar tweede van de avond.
Roord werd een kwartier voor tijd gewisseld en Dominique Janssen speelde de hele wedstrijd voor de Duitse formatie. Lynn Wilms, Joëlle Smits en Shanice van de Sanden kwamen niet in actie voor Wolfsburg.
Bij FC Barcelona ontbrak Lieke Martens omdat ze opnieuw geblesseerd is geraakt. Ze ondervindt hinder van een hamstringblessure en staat nog zeker vier weken aan de kant.
De return in Duitsland is op zaterdag 30 april.
De andere halve eindstrijd gaat tussen Olympique Lyon en Paris Saint-Germain. De heenwedstrijd is zondag.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
6 uur geleden