
Voetbalsters FC Barcelona verslaan Wolfsburg voor 91.648 fans
BARCELONA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn dicht bij plaatsing voor de finale van de Champions League. De ongenaakbare koploper van Spanje was in Camp Nou voor liefst 91.648 toeschouwers met 5-1 veel te sterk voor VfL Wolfsburg, waar Jill Roord trefzeker was. Nooit eerder waren er zoveel fans aanwezig bij een voetbalwedstrijd voor vrouwen.
Halverwege de wedstrijd stond het al 4-0. Aitana Bonmatí zette Barça al na 3 minuten op voorsprong en in de 11e minuut maakte Caroline Hansen de tweede treffer. Ook Jennifer Hermoso en Alexia Putellas kwamen in de eerste helft nog tot scoren voor de thuisploeg. In de 72e minuut deed Oranje-international Roord wat terug, maar Puttelas maakte vlak voor tijd uit een penalty haar tweede van de avond.
Roord werd een kwartier voor tijd gewisseld en Dominique Janssen speelde de hele wedstrijd voor de Duitse formatie. Lynn Wilms, Joëlle Smits en Shanice van de Sanden kwamen niet in actie voor Wolfsburg.
Bij FC Barcelona ontbrak Lieke Martens omdat ze opnieuw geblesseerd is geraakt. Ze ondervindt hinder van een hamstringblessure en staat nog zeker vier weken aan de kant.
De return in Duitsland is op zaterdag 30 april.
De andere halve eindstrijd gaat tussen Olympique Lyon en Paris Saint-Germain. De heenwedstrijd is zondag.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Villarreal heeft zich met een 3-2-overwinning bij FC Barcelona verzekerd van het vijfde en laatste Spaanse Champions League-ticket voor volgend seizoen. Conference League-finalist Real Betis kan nummer 5 Villarreal in de laatste speelronde niet meer achterhalen.
51 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Galatasaray is voor de 25e keer in totaal en derde keer op rij kampioen van Turkije. De club uit Istanbul had genoeg aan een 3-0-zege op Kayserispor om op eigen kracht de titel te veroveren. Aartsrivaal Fenerbahçe versloeg Eyüpspor met 2-1, maar de ploeg van trainer José Mourinho kan de achterstand van 8 punten de komende twee duels niet meer overbruggen.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Mohamed Ihattaren gaat na de degradatie met RKC Waalwijk op zoek naar een nieuwe club. De 23-jarige middenvelder wil "zeker niet in de Keuken Kampioen Divisie spelen", zei hij tegen ESPN na de 5-3-zege op Go Ahead Eagles, niet genoeg om de zeventiende plaats nog over te dragen aan Willem II. "Ik hoop een mooie stap te gaan maken, ik denk dat de meeste mensen wel weten dat dit mijn laatste wedstrijd hier was."
2 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln keert na een jaar terug naar de Bundesliga. De ploeg uit Keulen greep op de laatste speeldag met een ruime zege op 1. FC Kaiserslautern (4-0) de titel in de tweede Bundesliga. Hamburger SV, dat al zeker was van promotie, stond de eerste plaats af na een nederlaag bij Greuther Fürth (3-2).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sem Steijn heeft de reguliere competitie in de Eredivisie afgesloten als topscorer. De 23-jarige middenvelder maakte 24 doelpunten voor FC Twente.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbalster Wieke Kaptein heeft met Chelsea met de FA Cup de derde prijs van het seizoen binnen. De kampioen en League Cup-winnaar versloeg Manchester United, met Oranje-international Dominique Janssen in de basis, op Wembley met 3-0. Kaptein viel in de 75e minuut in.
4 uur geledenALMELO (ANP) - NEC heeft zich met een 2-1-zege bij concurrent Heracles Almelo op de laatste speeldag van de Eredivisie verzekerd van de play-offs om Europees voetbal. De Nijmegenaren hielden dankzij treffers van Sontje Hansen en Basar Önal naast Heracles, ook PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en FC Groningen onder zich.
4 uur geleden