Voetbalsters FC Barcelona verslaan Wolfsburg voor 91.648 fans
BARCELONA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona zijn dicht bij plaatsing voor de finale van de Champions League. De ongenaakbare koploper van Spanje was in Camp Nou voor liefst 91.648 toeschouwers met 5-1 veel te sterk voor VfL Wolfsburg, waar Jill Roord trefzeker was. Nooit eerder waren er zoveel fans aanwezig bij een voetbalwedstrijd voor vrouwen.
Halverwege de wedstrijd stond het al 4-0. Aitana Bonmatí zette Barça al na 3 minuten op voorsprong en in de 11e minuut maakte Caroline Hansen de tweede treffer. Ook Jennifer Hermoso en Alexia Putellas kwamen in de eerste helft nog tot scoren voor de thuisploeg. In de 72e minuut deed Oranje-international Roord wat terug, maar Puttelas maakte vlak voor tijd uit een penalty haar tweede van de avond.
Roord werd een kwartier voor tijd gewisseld en Dominique Janssen speelde de hele wedstrijd voor de Duitse formatie. Lynn Wilms, Joëlle Smits en Shanice van de Sanden kwamen niet in actie voor Wolfsburg.
Bij FC Barcelona ontbrak Lieke Martens omdat ze opnieuw geblesseerd is geraakt. Ze ondervindt hinder van een hamstringblessure en staat nog zeker vier weken aan de kant.
De return in Duitsland is op zaterdag 30 april.
De andere halve eindstrijd gaat tussen Olympique Lyon en Paris Saint-Germain. De heenwedstrijd is zondag.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
5 uur geleden