
Voetbalsters Engeland overrompelen Noorwegen op EK met recordzege
BRIGHTON (ANP) - Engeland heeft op het EK voetbal voor vrouwen Noorwegen ingemaakt en zich verzekerd van een plek in de kwartfinales van het toernooi in eigen land. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman won in een vol stadion in Brighton met liefst 8-0. Bij rust leidde de thuisploeg al met 6-0. Het was een recordscore in de historie van het EK voetbal.
Het was de tweede groepswinst voor de toernooifavoriet. Engeland rekende eerder zuinig af met Oostenrijk (1-0). Wiegman zag haar team in die eerste wedstrijd nog slordig omspringen met de kansen, maar tegen Noorwegen was er geen houden aan. Zeker in de eerste helft was bijna elke kans een goal.
Georgia Stanway opende na ruim 10 minuten de score door een strafschop snoeihard voorbij de Noorse keepster Guro Pettersen te schieten. Amper drie minuten later was het al 2-0 via Lauren Hemp. Vervolgens scoorden spits Ellen White en rechtsbuiten Beth Mead ieder twee keer in de eerste helft.
In de tweede helft stokte de productie, maar Engeland liet nog steeds vloeiende aanvalscombinaties zien. Invalster Alessia Russo nam na 66 minuten de zevende goal voor haar rekening. Mead mocht even later aanleggen voor de achtste goal en haar derde van de wedstrijd.
In de andere wedstrijd uit groep A was Oostenrijk met 2-0 te sterk voor Noord-Ierland. Het was voor de Oostenrijkers hun eerste EK-zege ooit. Katharina Schiechtl en Katharina Naschenweg maakten de doelpunten.
Oostenrijk en Noorwegen spelen in de derde groepswedstrijd om een plek bij de laatste acht. Noord-Ierland is na twee nederlagen uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Kevin van Veen vertrekt bij FC Groningen. De 34-jarige spits had nog een contract voor een jaar bij het elftal van trainer Dick Lukkien, maar beide partijen hebben besloten die overeenkomst te ontbinden. Dat meldt FC Groningen.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Scheidsrechters in de Bundesliga en Tweede Bundesliga lichten voortaan beslissingen die ze nemen na het bekijken van videobeelden in stadions toe. Dat is besloten na een succesvolle proefperiode, meldt de Deutsche Fussball Liga (DFL).
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt Mohamed Nassoh over van Sparta Rotterdam. De 22-jarige middenvelder ondertekent bij de Brabanders een contract voor vier seizoenen. Nassoh is de zesde nieuweling in de selectie van NAC voor het komende seizoen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht roemde een dag voor de tweede ontmoeting met FC Sheriff in de tweede voorronde van de Europa League de teamgeest bij FC Utrecht. De club kwam vorige week in Moldavië met 1-0 achter, maar won uiteindelijk met 3-1 en is daardoor dicht bij de volgende ronde.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - De overgang van Granit Xhaka van Bayer Leverkusen naar Sunderland is afgerond. Voor naar schatting 20 miljoen euro verruilt de Zwitsers/Albanese middenvelder de Bundesliga voor de Premier League. Het is een terugkeer, want Xhaka voetbalde tussen 2016 en 2023 bij Arsenal.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Middenvelder Ramiz Zerrouki keert voor een jaar terug bij FC Twente. De Enschedese Eredivisionist huurt de oud-speler van Feyenoord, dat hem in 2023 overnam van FC Twente.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De transfer van Luis Díaz van Liverpool naar Bayern München is afgerond. De Zuid-Duitse topclub meldt dat de Colombiaanse aanvaller een contract tot de zomer van 2029 heeft ondertekend.
6 uur geleden