Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Engeland door op WK na strafschoppen tegen Nigeria

Voetbalsters Engeland door op WK na strafschoppen tegen Nigeria

BRISBANE (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben zich met veel moeite geplaatst voor de kwartfinales van het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman versloeg Nigeria pas na strafschoppen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand nog 0-0.

Engeland was vrijwel de gehele wedstrijd de onderliggende partij. Nigeria raakte twee keer de lat en dook veelvuldig op voor het Engelse doel. De regerend Europees kampioen moest bovendien met tien speelsters verder na een rode kaart voor Lauren James in de 87e minuut. De Afrikaanse ploeg wist echter niet te profiteren van het numerieke overwicht.

In de strafschoppenserie miste Georgia Stanway meteen namens Engeland, maar de Nigeriaanse speelsters Desire Oparanozie en Michelle Alozie faalden eveneens. Engeland speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Colombia en Jamaica, die dinsdag op het programma staat.

Terugkeer Walsh

Wiegman kon tegen Nigeria weer beschikken over middenveldster Keira Walsh, die hersteld was van een knieblessure. Nigeria nam brutaal het initiatief en was in de 16e minuut dicht bij de 1-0. Ashleigh Plumptre, voormalig jeugdinternational van Engeland, raakte de lat met een hard schot.

Het favoriete Engeland kreeg pas halverwege de eerste helft een kans na een fout achterin bij Nigeria, maar keeper Chiamaka Nnadozie redde op het schot van Alessia Russo. Rachel Daly leek even later namens de Europees kampioen een strafschop te verdienen, maar de scheidsrechter draaide haar beslissing terug na het zien van de tv-beelden.

Sterke tweede helft Nigeria

Ook in de tweede helft was Nigeria de gevaarlijkste ploeg. De nummer 40 van de wereld raakte een minuut na rust via Uchenna Kanu opnieuw de lat. De Engelsen lieten pas na een uur weer van zich horen, maar een volley van Daly vloog naast. In de slotfase van de tweede helft moest Engeland met tien speelsters verder, nadat James op de rug van de grond liggende Alozie was gaan staan.

In de verlenging kreeg Alozie een uitgelezen kans om de score te openen, maar de rechtsback raakte de bal verkeerd met haar linkervoet. Ook invalster Asisat Oshoala wist keepster Mary Earps niet te passeren. Via strafschoppen voorkwam Engeland alsnog dat weer een titelfavoriet zou worden uitgeschakeld op het WK.

Meer uit Voetbal

Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

1 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

2 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

2 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

11 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

14 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

14 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

16 uur geleden