Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Engeland door op WK na strafschoppen tegen Nigeria

Voetbalsters Engeland door op WK na strafschoppen tegen Nigeria

BRISBANE (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben zich met veel moeite geplaatst voor de kwartfinales van het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. De ploeg van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman versloeg Nigeria pas na strafschoppen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand nog 0-0.

Engeland was vrijwel de gehele wedstrijd de onderliggende partij. Nigeria raakte twee keer de lat en dook veelvuldig op voor het Engelse doel. De regerend Europees kampioen moest bovendien met tien speelsters verder na een rode kaart voor Lauren James in de 87e minuut. De Afrikaanse ploeg wist echter niet te profiteren van het numerieke overwicht.

In de strafschoppenserie miste Georgia Stanway meteen namens Engeland, maar de Nigeriaanse speelsters Desire Oparanozie en Michelle Alozie faalden eveneens. Engeland speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Colombia en Jamaica, die dinsdag op het programma staat.

Terugkeer Walsh

Wiegman kon tegen Nigeria weer beschikken over middenveldster Keira Walsh, die hersteld was van een knieblessure. Nigeria nam brutaal het initiatief en was in de 16e minuut dicht bij de 1-0. Ashleigh Plumptre, voormalig jeugdinternational van Engeland, raakte de lat met een hard schot.

Het favoriete Engeland kreeg pas halverwege de eerste helft een kans na een fout achterin bij Nigeria, maar keeper Chiamaka Nnadozie redde op het schot van Alessia Russo. Rachel Daly leek even later namens de Europees kampioen een strafschop te verdienen, maar de scheidsrechter draaide haar beslissing terug na het zien van de tv-beelden.

Sterke tweede helft Nigeria

Ook in de tweede helft was Nigeria de gevaarlijkste ploeg. De nummer 40 van de wereld raakte een minuut na rust via Uchenna Kanu opnieuw de lat. De Engelsen lieten pas na een uur weer van zich horen, maar een volley van Daly vloog naast. In de slotfase van de tweede helft moest Engeland met tien speelsters verder, nadat James op de rug van de grond liggende Alozie was gaan staan.

In de verlenging kreeg Alozie een uitgelezen kans om de score te openen, maar de rechtsback raakte de bal verkeerd met haar linkervoet. Ook invalster Asisat Oshoala wist keepster Mary Earps niet te passeren. Via strafschoppen voorkwam Engeland alsnog dat weer een titelfavoriet zou worden uitgeschakeld op het WK.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

6 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

6 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

6 uur geleden
Ajax verslaat Fortuna Sittard en ziet Zintsjenko uitvallen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.

7 uur geleden
Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

8 uur geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

8 uur geleden
Ajax-aanwinst Zintsjenko valt direct geblesseerd uit

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.

8 uur geleden