Voetbalsters City kloppen Barcelona mede dankzij assist Miedema
MANCHESTER (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben mede dankzij een assist van Oranje-international Vivianne Miedema gewonnen van titelverdediger FC Barcelona bij de start van de groepsfase van de Champions League. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal was de aangever bij de openingstreffer van verdedigster Naomi Layzell tien minuten voor rust. De Jamaicaanse Khadija Shaw bepaalde een kwartier voor tijd de eindstand op 2-0.
Miedema (28) kwam afgelopen zomer over van Arsenal, de club waar ze zeven jaar voor speelde. Tegen Barcelona stond ze samen met mede-international Kerstin Casparij in de basis bij de koploper van Engeland, middenveldster Jill Roord viel in. Bij de Catalanen speelde Esmee Brugts ruim een kwartier mee.
Barcelona verloor in het hele vorige seizoen maar één keer, in de heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League tegen Chelsea. De topclub maakte dat in de return goed en klopte Olympique Lyon vervolgens in de finale.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
23 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
1 dag geleden