Voetbalsters City kloppen Barcelona mede dankzij assist Miedema
MANCHESTER (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben mede dankzij een assist van Oranje-international Vivianne Miedema gewonnen van titelverdediger FC Barcelona bij de start van de groepsfase van de Champions League. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal was de aangever bij de openingstreffer van verdedigster Naomi Layzell tien minuten voor rust. De Jamaicaanse Khadija Shaw bepaalde een kwartier voor tijd de eindstand op 2-0.
Miedema (28) kwam afgelopen zomer over van Arsenal, de club waar ze zeven jaar voor speelde. Tegen Barcelona stond ze samen met mede-international Kerstin Casparij in de basis bij de koploper van Engeland, middenveldster Jill Roord viel in. Bij de Catalanen speelde Esmee Brugts ruim een kwartier mee.
Barcelona verloor in het hele vorige seizoen maar één keer, in de heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League tegen Chelsea. De topclub maakte dat in de return goed en klopte Olympique Lyon vervolgens in de finale.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
14 uur geleden