Voetbalsters City kloppen Barcelona mede dankzij assist Miedema
MANCHESTER (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben mede dankzij een assist van Oranje-international Vivianne Miedema gewonnen van titelverdediger FC Barcelona bij de start van de groepsfase van de Champions League. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal was de aangever bij de openingstreffer van verdedigster Naomi Layzell tien minuten voor rust. De Jamaicaanse Khadija Shaw bepaalde een kwartier voor tijd de eindstand op 2-0.
Miedema (28) kwam afgelopen zomer over van Arsenal, de club waar ze zeven jaar voor speelde. Tegen Barcelona stond ze samen met mede-international Kerstin Casparij in de basis bij de koploper van Engeland, middenveldster Jill Roord viel in. Bij de Catalanen speelde Esmee Brugts ruim een kwartier mee.
Barcelona verloor in het hele vorige seizoen maar één keer, in de heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League tegen Chelsea. De topclub maakte dat in de return goed en klopte Olympique Lyon vervolgens in de finale.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
2 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
4 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
6 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
9 uur geleden