Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Canada pakken olympisch goud

Voetbalsters Canada pakken olympisch goud

TOKIO (ANP) - De voetbalsters van Canada hebben voor de eerste keer olympisch goud veroverd. Dat ging vrijdag ten koste van Zweden. De ploeg van de Engelse coach Beverly Priestman zegevierde in Tokio op strafschoppen: 3-2. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 1-1.

Stina Blackstenius opende na ruim een half uur de score namens Zweden. In de 66e minuut maakte Jessie Fleming gelijk uit een strafschop. In de zenuwslopende penaltyserie miste Zweden vier keer. Julia Grosso schoot Canada in de zesde ronde naar de olympische titel.

Canada behaalde zowel in 2012 als in 2016 olympisch brons. Zweden moest bij Rio 2016 ook al genoegen nemen met zilver. Duitsland was destijds met 2-1 te sterk in de finale.

Canada had in de halve finales wereldkampioen Verenigde Staten uitgeschakeld. De Amerikaanse ploeg versloeg Oranje in de kwartfinales in de penaltyserie. De Verenigde Staten pakten in Japan nog wel olympisch brons.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

9 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

9 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

9 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

9 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

10 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

10 uur geleden
Aanvoerder Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft in CL

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.

11 uur geleden