Voetbalsters Canada pakken olympisch goud
TOKIO (ANP) - De voetbalsters van Canada hebben voor de eerste keer olympisch goud veroverd. Dat ging vrijdag ten koste van Zweden. De ploeg van de Engelse coach Beverly Priestman zegevierde in Tokio op strafschoppen: 3-2. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 1-1.
Stina Blackstenius opende na ruim een half uur de score namens Zweden. In de 66e minuut maakte Jessie Fleming gelijk uit een strafschop. In de zenuwslopende penaltyserie miste Zweden vier keer. Julia Grosso schoot Canada in de zesde ronde naar de olympische titel.
Canada behaalde zowel in 2012 als in 2016 olympisch brons. Zweden moest bij Rio 2016 ook al genoegen nemen met zilver. Duitsland was destijds met 2-1 te sterk in de finale.
Canada had in de halve finales wereldkampioen Verenigde Staten uitgeschakeld. De Amerikaanse ploeg versloeg Oranje in de kwartfinales in de penaltyserie. De Verenigde Staten pakten in Japan nog wel olympisch brons.
Meer uit Voetbal
ANYANG (ANP) - Telstar raakt aanvoerder Danny Bakker kwijt aan de Zuid-Koreaanse club FC Anyang. De 31-jarige centrale verdediger stroomt halverwege het seizoen in, want in de hoogste divisie (K-League) zijn al zeventien wedstrijden gespeeld.
4 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie en zijn assistenten Hessel Steegstra en Jan de Vries komen niet meer in actie tijdens de laatste vier wedstrijden van het WK. Dennis Higler blijft als videoscheidsrechter wel tot het einde van de mondiale eindronde actief. Het is nog niet bekend bij welke wedstrijd hij wordt aangesteld.
48 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP/DPA) - Diego Forlán leidt voorlopig de nationale voetbalploeg van Uruguay. Hij is de tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend WK is vertrokken.
10 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA weet nog niet of er in de toekomst 64 landen aan een WK deelnemen. "Dat gaan we na dit toernooi eens rustig onderzoeken", zei hij in een interview met de Zwitserse televisiezender Blue Sport. Het WK van 2030 vindt plaats in Spanje, Portugal en Marokko, met drie duels in Argentinië, Paraguay en Uruguay. Vier jaar later is Saudi-Arabië gastheer van de beste landenploegen van de wereld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
17 uur geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
23 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
1 dag geleden