Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Canada pakken olympisch goud

Voetbalsters Canada pakken olympisch goud

TOKIO (ANP) - De voetbalsters van Canada hebben voor de eerste keer olympisch goud veroverd. Dat ging vrijdag ten koste van Zweden. De ploeg van de Engelse coach Beverly Priestman zegevierde in Tokio op strafschoppen: 3-2. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 1-1.

Stina Blackstenius opende na ruim een half uur de score namens Zweden. In de 66e minuut maakte Jessie Fleming gelijk uit een strafschop. In de zenuwslopende penaltyserie miste Zweden vier keer. Julia Grosso schoot Canada in de zesde ronde naar de olympische titel.

Canada behaalde zowel in 2012 als in 2016 olympisch brons. Zweden moest bij Rio 2016 ook al genoegen nemen met zilver. Duitsland was destijds met 2-1 te sterk in de finale.

Canada had in de halve finales wereldkampioen Verenigde Staten uitgeschakeld. De Amerikaanse ploeg versloeg Oranje in de kwartfinales in de penaltyserie. De Verenigde Staten pakten in Japan nog wel olympisch brons.

Meer uit Voetbal

Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

6 minuten geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

9 minuten geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

2 uur geleden
Voetbalsters Ajax verspelen koppositie tegen HERA United: 1-2

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.

2 uur geleden
Nieuwkomers bezorgen FC Utrecht een punt in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).

2 uur geleden
Ajax wil Japanner Sano overnemen van concurrent NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.

2 uur geleden
NEC haalt middenvelder Hansen-Aarøen naar Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.

3 uur geleden