Voetbalsters blijven vijfde op ranglijst na wisselvallig toernooi
ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters staan op de eerste wereldranglijst van 2022 nog steeds op de vijfde plaats. Oranje speelde vorige maand een vriendschappelijk toernooi in Frankrijk, met wisselende resultaten. Na het gelijkspel tegen Brazilië (1-1) volgden een overwinning op Finland (3-0) en een nederlaag tegen het gastland (1-3).
De ploeg van bondscoach Mark Parsons verloor wat punten op de wereldranglijst ten opzichte van de vorige publicatie, in december, maar behield wel de vijfde plaats. Frankrijk nam de derde plek over van Duitsland. De Amerikaanse voetbalsters, die Oranje in de WK-finale van 2019 versloegen en zo hun wereldtitel prolongeerden, voeren de ranking aan. Zweden staat op plek twee.
De 'Leeuwinnen' hebben volgende maand in eigen land WK-kwalificatiewedstrijden tegen Cyprus (8 april) en Belarus (12 april) op het programma staan. Het doorgaan van die laatste wedstrijd in Den Haag is onzeker. De KNVB liet vorige maand weten dat de nationale teams voorlopig niet spelen tegen Rusland en Belarus, vanwege de oorlog in Oekraïne. Volgens een woordvoerder staat de KNVB "nog steeds" achter dat statement en zijn gesprekken gaande met de Europese bond UEFA over dit duel.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
58 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden