Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters blijven vijfde op ranglijst na wisselvallig toernooi

Voetbalsters blijven vijfde op ranglijst na wisselvallig toernooi

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters staan op de eerste wereldranglijst van 2022 nog steeds op de vijfde plaats. Oranje speelde vorige maand een vriendschappelijk toernooi in Frankrijk, met wisselende resultaten. Na het gelijkspel tegen Brazilië (1-1) volgden een overwinning op Finland (3-0) en een nederlaag tegen het gastland (1-3).

De ploeg van bondscoach Mark Parsons verloor wat punten op de wereldranglijst ten opzichte van de vorige publicatie, in december, maar behield wel de vijfde plaats. Frankrijk nam de derde plek over van Duitsland. De Amerikaanse voetbalsters, die Oranje in de WK-finale van 2019 versloegen en zo hun wereldtitel prolongeerden, voeren de ranking aan. Zweden staat op plek twee.

De 'Leeuwinnen' hebben volgende maand in eigen land WK-kwalificatiewedstrijden tegen Cyprus (8 april) en Belarus (12 april) op het programma staan. Het doorgaan van die laatste wedstrijd in Den Haag is onzeker. De KNVB liet vorige maand weten dat de nationale teams voorlopig niet spelen tegen Rusland en Belarus, vanwege de oorlog in Oekraïne. Volgens een woordvoerder staat de KNVB "nog steeds" achter dat statement en zijn gesprekken gaande met de Europese bond UEFA over dit duel.

Meer uit Voetbal

Real Madrid weer voetbalclub met meeste inkomsten

LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.

1 uur geleden
Bayern zeker van achtste finale CL na zege op Union Sint-Gillis

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.

12 uur geleden
PSV wacht na nederlaag bij Newcastle beslissend duel met Bayern

NEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.

12 uur geleden
Ajax verhuurt Van den Boomen aan het Franse Angers

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.

14 uur geleden
Atlético en Galatasaray spelen gelijk, Qarabag verslaat Frankfurt

ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.

14 uur geleden
AZ verspeelt drie dagen na ontslag Martens punten tegen Excelsior

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.

14 uur geleden
Salah-Eddine keert na finale Afrika Cup direct terug in basis PSV

NEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.

15 uur geleden