Voetbalsters blijven vijfde op ranglijst na wisselvallig toernooi
ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters staan op de eerste wereldranglijst van 2022 nog steeds op de vijfde plaats. Oranje speelde vorige maand een vriendschappelijk toernooi in Frankrijk, met wisselende resultaten. Na het gelijkspel tegen Brazilië (1-1) volgden een overwinning op Finland (3-0) en een nederlaag tegen het gastland (1-3).
De ploeg van bondscoach Mark Parsons verloor wat punten op de wereldranglijst ten opzichte van de vorige publicatie, in december, maar behield wel de vijfde plaats. Frankrijk nam de derde plek over van Duitsland. De Amerikaanse voetbalsters, die Oranje in de WK-finale van 2019 versloegen en zo hun wereldtitel prolongeerden, voeren de ranking aan. Zweden staat op plek twee.
De 'Leeuwinnen' hebben volgende maand in eigen land WK-kwalificatiewedstrijden tegen Cyprus (8 april) en Belarus (12 april) op het programma staan. Het doorgaan van die laatste wedstrijd in Den Haag is onzeker. De KNVB liet vorige maand weten dat de nationale teams voorlopig niet spelen tegen Rusland en Belarus, vanwege de oorlog in Oekraïne. Volgens een woordvoerder staat de KNVB "nog steeds" achter dat statement en zijn gesprekken gaande met de Europese bond UEFA over dit duel.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
20 uur geleden