Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters blijven vijfde op ranglijst na wisselvallig toernooi

Voetbalsters blijven vijfde op ranglijst na wisselvallig toernooi

ZÜRICH (ANP) - De Nederlandse voetbalsters staan op de eerste wereldranglijst van 2022 nog steeds op de vijfde plaats. Oranje speelde vorige maand een vriendschappelijk toernooi in Frankrijk, met wisselende resultaten. Na het gelijkspel tegen Brazilië (1-1) volgden een overwinning op Finland (3-0) en een nederlaag tegen het gastland (1-3).

De ploeg van bondscoach Mark Parsons verloor wat punten op de wereldranglijst ten opzichte van de vorige publicatie, in december, maar behield wel de vijfde plaats. Frankrijk nam de derde plek over van Duitsland. De Amerikaanse voetbalsters, die Oranje in de WK-finale van 2019 versloegen en zo hun wereldtitel prolongeerden, voeren de ranking aan. Zweden staat op plek twee.

De 'Leeuwinnen' hebben volgende maand in eigen land WK-kwalificatiewedstrijden tegen Cyprus (8 april) en Belarus (12 april) op het programma staan. Het doorgaan van die laatste wedstrijd in Den Haag is onzeker. De KNVB liet vorige maand weten dat de nationale teams voorlopig niet spelen tegen Rusland en Belarus, vanwege de oorlog in Oekraïne. Volgens een woordvoerder staat de KNVB "nog steeds" achter dat statement en zijn gesprekken gaande met de Europese bond UEFA over dit duel.

Meer uit Voetbal

Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

18 minuten geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

3 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

15 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

17 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

18 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

20 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

20 uur geleden