Voetbalsters bij winst kwartfinale ieder bijna 150.000 euro rijker
WELLINGTON (ANP) - Als de Nederlandse voetbalsters vrijdag in de kwartfinales van het WK winnen van Spanje, dan kunnen alle speelsters uit de selectie rekenen op minimaal 165.000 dollar (omgerekend 149.725 euro). Dat is het prijzengeld voor de ploeg die vierde wordt op het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. Bij winst van het WK wordt er door de FIFA zo'n 245.000 euro uitgekeerd aan de 23 voetbalsters in de selectie van de nieuwe wereldkampioen.
Alle 736 deelnemers aan het toernooi krijgen ieder een vast bedrag van 27.200 euro. Met het bereiken van de achtste finales steeg dat voor Oranje en de vijftien andere landen die de groepsfase door kwamen naar 54.430 euro per speelster. Door de kwartfinales te halen, hebben de Oranje-vrouwen ieder al omgerekend 81.640 euro verdiend.
Hoewel het prijzengeld van in totaal 110 miljoen dollar voor het vrouwen-WK flink is gestegen ten opzichte van 2019 (30 miljoen dollar), is er nog altijd een groot verschil met het WK voor de mannen. Vorig jaar was er in Qatar 440 miljoen dollar te verdelen.
Niet alleen de speelsters, maar ook de nationale bonden worden beloond voor de voetbalprestaties. De KNVB kan 2,23 miljoen euro bijschrijven als Oranje de kwartfinale wint. Met het bereiken van de laatste acht werd de KNVB al 1,98 miljoen euro rijker.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
17 uur geleden