Voetbalsters bij winst kwartfinale ieder bijna 150.000 euro rijker
WELLINGTON (ANP) - Als de Nederlandse voetbalsters vrijdag in de kwartfinales van het WK winnen van Spanje, dan kunnen alle speelsters uit de selectie rekenen op minimaal 165.000 dollar (omgerekend 149.725 euro). Dat is het prijzengeld voor de ploeg die vierde wordt op het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. Bij winst van het WK wordt er door de FIFA zo'n 245.000 euro uitgekeerd aan de 23 voetbalsters in de selectie van de nieuwe wereldkampioen.
Alle 736 deelnemers aan het toernooi krijgen ieder een vast bedrag van 27.200 euro. Met het bereiken van de achtste finales steeg dat voor Oranje en de vijftien andere landen die de groepsfase door kwamen naar 54.430 euro per speelster. Door de kwartfinales te halen, hebben de Oranje-vrouwen ieder al omgerekend 81.640 euro verdiend.
Hoewel het prijzengeld van in totaal 110 miljoen dollar voor het vrouwen-WK flink is gestegen ten opzichte van 2019 (30 miljoen dollar), is er nog altijd een groot verschil met het WK voor de mannen. Vorig jaar was er in Qatar 440 miljoen dollar te verdelen.
Niet alleen de speelsters, maar ook de nationale bonden worden beloond voor de voetbalprestaties. De KNVB kan 2,23 miljoen euro bijschrijven als Oranje de kwartfinale wint. Met het bereiken van de laatste acht werd de KNVB al 1,98 miljoen euro rijker.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt na ruim vijf maanden alweer afscheid van Houboulang Mendes. De 27-jarige geboren Fransman, die als international voor Guinee-Bissau voetbalde, stapt over naar Servette FC. Bij de Zwitserse club, die uitkomt op het hoogste niveau, ondertekent hij een meerjarig contract.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse aanklagers zijn een onderzoek gestart naar de Franse international Lucas Hernández en zijn partner naar aanleiding van beschuldigingen van mensenhandel en illegale tewerkstelling door een Colombiaans gezin. Het paar ontkent elke misstand en zegt te goeder trouw te hebben gehandeld, maar te zijn gemanipuleerd.
5 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber is in Marseille aangekomen om zijn transfer naar Olympique Marseille af te ronden. De 24-jarige middenvelder van Feyenoord sprak zich afgelopen weekend na de thuisnederlaag in de Kuip tegen Sparta (3-4) uit over een conflict met trainer Robin van Persie. Sindsdien ging het hard met de transfer naar de Franse nummer 3, die zo goed als rond is. Timber had bij Feyenoord nog een contract voor een halfjaar.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - De spelers van Manchester City betalen de kaartjes voor de fans die dinsdag aanwezig waren bij de uitwedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Champions League. De Engelse topclub blameerde zich met 3-1 bij de Noren, die daarmee hun eerste zege van dit seizoen boekten in het hoofdtoernooi.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
4 uur geleden