Voetbalsters bij winst kwartfinale ieder bijna 150.000 euro rijker
WELLINGTON (ANP) - Als de Nederlandse voetbalsters vrijdag in de kwartfinales van het WK winnen van Spanje, dan kunnen alle speelsters uit de selectie rekenen op minimaal 165.000 dollar (omgerekend 149.725 euro). Dat is het prijzengeld voor de ploeg die vierde wordt op het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. Bij winst van het WK wordt er door de FIFA zo'n 245.000 euro uitgekeerd aan de 23 voetbalsters in de selectie van de nieuwe wereldkampioen.
Alle 736 deelnemers aan het toernooi krijgen ieder een vast bedrag van 27.200 euro. Met het bereiken van de achtste finales steeg dat voor Oranje en de vijftien andere landen die de groepsfase door kwamen naar 54.430 euro per speelster. Door de kwartfinales te halen, hebben de Oranje-vrouwen ieder al omgerekend 81.640 euro verdiend.
Hoewel het prijzengeld van in totaal 110 miljoen dollar voor het vrouwen-WK flink is gestegen ten opzichte van 2019 (30 miljoen dollar), is er nog altijd een groot verschil met het WK voor de mannen. Vorig jaar was er in Qatar 440 miljoen dollar te verdelen.
Niet alleen de speelsters, maar ook de nationale bonden worden beloond voor de voetbalprestaties. De KNVB kan 2,23 miljoen euro bijschrijven als Oranje de kwartfinale wint. Met het bereiken van de laatste acht werd de KNVB al 1,98 miljoen euro rijker.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
1 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
4 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
8 uur geleden