Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters bij winst kwartfinale ieder bijna 150.000 euro rijker

Voetbalsters bij winst kwartfinale ieder bijna 150.000 euro rijker

WELLINGTON (ANP) - Als de Nederlandse voetbalsters vrijdag in de kwartfinales van het WK winnen van Spanje, dan kunnen alle speelsters uit de selectie rekenen op minimaal 165.000 dollar (omgerekend 149.725 euro). Dat is het prijzengeld voor de ploeg die vierde wordt op het WK in Nieuw-Zeeland en Australië. Bij winst van het WK wordt er door de FIFA zo'n 245.000 euro uitgekeerd aan de 23 voetbalsters in de selectie van de nieuwe wereldkampioen.

Alle 736 deelnemers aan het toernooi krijgen ieder een vast bedrag van 27.200 euro. Met het bereiken van de achtste finales steeg dat voor Oranje en de vijftien andere landen die de groepsfase door kwamen naar 54.430 euro per speelster. Door de kwartfinales te halen, hebben de Oranje-vrouwen ieder al omgerekend 81.640 euro verdiend.

Hoewel het prijzengeld van in totaal 110 miljoen dollar voor het vrouwen-WK flink is gestegen ten opzichte van 2019 (30 miljoen dollar), is er nog altijd een groot verschil met het WK voor de mannen. Vorig jaar was er in Qatar 440 miljoen dollar te verdelen.

Niet alleen de speelsters, maar ook de nationale bonden worden beloond voor de voetbalprestaties. De KNVB kan 2,23 miljoen euro bijschrijven als Oranje de kwartfinale wint. Met het bereiken van de laatste acht werd de KNVB al 1,98 miljoen euro rijker.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

3 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

5 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

6 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

7 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

8 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

11 uur geleden