Voetbalsters bereiden zich in Spanje voor op Nations League-duel
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje bereiden zich in het Spaanse Marbella voor op het belangrijke Nations League-duel met Spanje van 23 februari, waarin plaatsing voor de Olympische Spelen op het spel staat. Normaal begint het Nederlands elftal de interlandperiode in Zeist, maar nu vindt de technische staf van bondscoach Andries Jonker het gunstiger om de korte voorbereiding in de Zuid-Spaanse badplaats af te werken.
De Oranjevrouwen ontmoeten elkaar op maandag 19 februari in Marbella, waar ze tot en met woensdag verblijven. Die dag reizen ze door naar het even verderop gelegen Cádiz, waar de halve finale van de Nations League vrijdag 23 februari om 21.00 uur begint.
De winnaar van het duel plaatst zich voor de finale van de Nations League en de Olympische Spelen van komende zomer. Mocht Oranje verliezen van wereldkampioen Spanje, dan kunnen de 'Leeuwinnen' zich via de troostfinale alleen nog plaatsen voor de Spelen als Frankrijk in de andere halve finale van de Nations League van Duitsland wint. Omdat Frankrijk als gastland al zeker is van olympische deelname, schuift het tweede ticket door naar de winnaar van de troostfinale.
Oranje speelt de finale of de troostfinale hoe dan ook in Heerenveen, op woensdag 28 februari. De voetbalsters brengen een deel van hun voorbereiding op dat duel ook nog door in Marbella. Op maandag 26 februari komt Oranje pas terug naar Nederland.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
2 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
7 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
13 uur geleden