Voetbalsters bereiden zich in Spanje voor op Nations League-duel
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje bereiden zich in het Spaanse Marbella voor op het belangrijke Nations League-duel met Spanje van 23 februari, waarin plaatsing voor de Olympische Spelen op het spel staat. Normaal begint het Nederlands elftal de interlandperiode in Zeist, maar nu vindt de technische staf van bondscoach Andries Jonker het gunstiger om de korte voorbereiding in de Zuid-Spaanse badplaats af te werken.
De Oranjevrouwen ontmoeten elkaar op maandag 19 februari in Marbella, waar ze tot en met woensdag verblijven. Die dag reizen ze door naar het even verderop gelegen Cádiz, waar de halve finale van de Nations League vrijdag 23 februari om 21.00 uur begint.
De winnaar van het duel plaatst zich voor de finale van de Nations League en de Olympische Spelen van komende zomer. Mocht Oranje verliezen van wereldkampioen Spanje, dan kunnen de 'Leeuwinnen' zich via de troostfinale alleen nog plaatsen voor de Spelen als Frankrijk in de andere halve finale van de Nations League van Duitsland wint. Omdat Frankrijk als gastland al zeker is van olympische deelname, schuift het tweede ticket door naar de winnaar van de troostfinale.
Oranje speelt de finale of de troostfinale hoe dan ook in Heerenveen, op woensdag 28 februari. De voetbalsters brengen een deel van hun voorbereiding op dat duel ook nog door in Marbella. Op maandag 26 februari komt Oranje pas terug naar Nederland.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
3 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
8 uur geleden