Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters beginnen met gewenste ruime zege op Wales aan EK

Voetbalsters beginnen met gewenste ruime zege op Wales aan EK

LUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.

Voor Oranje vormde de voorbereiding op dit eerste EK-duel niet de meest succesvolle en rustige periode. In de afsluitende Nations League-duels met Duitsland (4-0-verlies) en Schotland (1-1) viel het spel tegen. Deze week zorgde bondscoach Andries Jonker voor meer onrust door bekend te maken dat hij na die wedstrijden nog serieus overwoog per direct op te stappen. Na dit EK moet hij hoe dan ook vertrekken.

Een opsteker voor Jonker was dat Miedema fit genoeg was om te beginnen. Vorige week in de uitzwaaiwedstrijd tegen Finland (2-1-winst) maakte de topscorer aller tijden van Oranje haar rentree na een afwezigheid sinds begin april. Ook de rest van de basisopstelling was hetzelfde als ruim een week geleden.

Balbezit

Oranje had zoals verwacht veel meer de bal dan EK-debutant Wales. De in het oranje geklede koningin Máxima en dochter Ariane zagen vanaf de volle tribunes in het Allmend-stadion in Luzern alleen niet veel uitgespeelde kansen in de eerste helft. Jill Roord zorgde voor gevaar met een schot vanuit een moeilijke hoek en raakte tien minuten voor rust met een afstandsschot de paal. Bij spaarzame uitbraken van Wales gingen de luidruchtigere Welshe fans massaal achter hun ploeg staan.

Miedema zorgde vlak voor rust voor de 1-0. De 28-jarige spits kapte twee keer en maakte met een geplaatst schot in de verre hoek goed gebruik van de ruimte die ze kreeg. Ze juichte zichtbaar opgelucht en beeldde met ploeggenoten het getal 100 uit.

Na de rust

Drie minuten na rust vond Daniëlle van de Donk de ruimte achter de verdediging en bereikte Pelova. Die schoof van dichtbij raak. Na een fraaie pass van Miedema raakte Roord enkele minuten later de lat, net als Jackie Groenen. Vlak na die poging van Groenen tikte Brugts bij de tweede paal alsnog de 3-0 binnen. Pelova was daarbij de aangever.

Lineth Beerensteyn verving Miedema na zeventig minuten en maakte zo haar eerste minuten sinds eind april. De topscorer van de Bundesliga kreeg nog kansen de score verder uit te breiden, maar slaagde daar niet in. Mogelijk kan ze in het groepsduel met titelverdediger Engeland van woensdag een grotere rol van betekenis spelen.

Meer uit Voetbal

Deschamps vestigt record: bondscoach met meeste zeges op WK

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.

3 uur geleden
Marokkaanse international Salah-Eddine weg bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.

3 uur geleden
Bondscoach Ecuador stapt op na uitschakeling door Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.

4 uur geleden
NASA stuurt bal naar de maan als gastland VS het WK voetbal wint

NEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."

4 uur geleden
Panathinaikos bevestigt komst 79-voudig international De Vrij

ATHENE (ANP) - Panathinaikos heeft de komst van Stefan de Vrij bevestigd. De verdediger en 79-voudig international heeft een contract getekend van een jaar, meldde de Griekse voetbalclub op zijn website.

4 uur geleden
Gastland Mexico wint van Ecuador en houdt hoop op WK-stunt levend

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.

7 uur geleden
Lampard blijft coach van het gepromoveerde Coventry City

COVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.

15 uur geleden