Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters beginnen EK-kwalificatiereeks met verlies in Italië

Voetbalsters beginnen EK-kwalificatiereeks met verlies in Italië

COSENZA (ANP) - De eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2025 is voor de Nederlandse voetbalsters uitgelopen op een deceptie. In en tegen Italië werd met 2-0 verloren. Dinsdag staat in Breda het duel met Noorwegen op het programma. De Noorse vrouwen versloegen Finland met 4-0.

De ploeg van bondscoach Andries Jonker keek in Cosenza al vroeg tegen een 1-0-achterstand aan. Spits Valentina Giacinti liep bij een steekbal weg uit de rug van Sherida Spitse en rondde beheerst af. In de tweede helft werd keepster Lize Kop verrast door een voorzet vanaf links van Michela Cambiaghi. Deze viel binnen bij de tweede paal, waarbij Agnese Bonfantini het laatste zetje gaf.

Een slordig Oranje stelde daar de gehele wedstrijd weinig tegenover. De afwezigheid van de geblesseerde Daphne van Domselaar, Jill Roord, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen woog zwaar.

De Nederlandse voetbalsters zijn in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

4 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

6 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

8 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

8 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

9 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

10 uur geleden