Voetbalsters beginnen EK-kwalificatiereeks met verlies in Italië
COSENZA (ANP) - De eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2025 is voor de Nederlandse voetbalsters uitgelopen op een deceptie. In en tegen Italië werd met 2-0 verloren. Dinsdag staat in Breda het duel met Noorwegen op het programma. De Noorse vrouwen versloegen Finland met 4-0.
De ploeg van bondscoach Andries Jonker keek in Cosenza al vroeg tegen een 1-0-achterstand aan. Spits Valentina Giacinti liep bij een steekbal weg uit de rug van Sherida Spitse en rondde beheerst af. In de tweede helft werd keepster Lize Kop verrast door een voorzet vanaf links van Michela Cambiaghi. Deze viel binnen bij de tweede paal, waarbij Agnese Bonfantini het laatste zetje gaf.
Een slordig Oranje stelde daar de gehele wedstrijd weinig tegenover. De afwezigheid van de geblesseerde Daphne van Domselaar, Jill Roord, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen woog zwaar.
De Nederlandse voetbalsters zijn in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
10 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
12 uur geleden