Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters beginnen EK-kwalificatiereeks met verlies in Italië

Voetbalsters beginnen EK-kwalificatiereeks met verlies in Italië

COSENZA (ANP) - De eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2025 is voor de Nederlandse voetbalsters uitgelopen op een deceptie. In en tegen Italië werd met 2-0 verloren. Dinsdag staat in Breda het duel met Noorwegen op het programma. De Noorse vrouwen versloegen Finland met 4-0.

De ploeg van bondscoach Andries Jonker keek in Cosenza al vroeg tegen een 1-0-achterstand aan. Spits Valentina Giacinti liep bij een steekbal weg uit de rug van Sherida Spitse en rondde beheerst af. In de tweede helft werd keepster Lize Kop verrast door een voorzet vanaf links van Michela Cambiaghi. Deze viel binnen bij de tweede paal, waarbij Agnese Bonfantini het laatste zetje gaf.

Een slordig Oranje stelde daar de gehele wedstrijd weinig tegenover. De afwezigheid van de geblesseerde Daphne van Domselaar, Jill Roord, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen woog zwaar.

De Nederlandse voetbalsters zijn in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Oezbekistan

ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.

1 uur geleden
Voetballers Congo wijken voor oefenduel uit naar Frankrijk

ORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.

1 uur geleden
Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

9 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

11 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

14 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

18 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

20 uur geleden