Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters beginnen EK-kwalificatiereeks met verlies in Italië

Voetbalsters beginnen EK-kwalificatiereeks met verlies in Italië

COSENZA (ANP) - De eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2025 is voor de Nederlandse voetbalsters uitgelopen op een deceptie. In en tegen Italië werd met 2-0 verloren. Dinsdag staat in Breda het duel met Noorwegen op het programma. De Noorse vrouwen versloegen Finland met 4-0.

De ploeg van bondscoach Andries Jonker keek in Cosenza al vroeg tegen een 1-0-achterstand aan. Spits Valentina Giacinti liep bij een steekbal weg uit de rug van Sherida Spitse en rondde beheerst af. In de tweede helft werd keepster Lize Kop verrast door een voorzet vanaf links van Michela Cambiaghi. Deze viel binnen bij de tweede paal, waarbij Agnese Bonfantini het laatste zetje gaf.

Een slordig Oranje stelde daar de gehele wedstrijd weinig tegenover. De afwezigheid van de geblesseerde Daphne van Domselaar, Jill Roord, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen woog zwaar.

De Nederlandse voetbalsters zijn in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

2 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

3 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

5 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

6 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

7 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

14 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 dag geleden