Voetbalsters Ajax winnen in ArenA ruim van Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in de Eredivisie ruim gewonnen van Feyenoord. De wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA eindigde in 4-0 voor de landskampioen.
Lily Yohannes schoot de thuisploeg van trainer Suzanne Bakker al in de 12e minuut op voorsprong. Na balverlies bij Feyenoord speelde Isa Kardinaal de bal naar Yohannes die met een lob via de onderkant van de lat de keepster van Feyenoord klopte.
Vlak na de rust kwam Ajax op 2-0. Na hands benutte Romée Leuchter de strafschop. Tiny Hoekstra schoot daarna op aangeven van Yohannes de derde binnen en Chasity Grant maakte er nog 4-0 van.
Speciaal
Ajax komt door de zege op 33 punten. Dat zijn er 12 minder dan FC Twente. De koploper won zaterdag met 4-0 bij PEC Zwolle. De doelpunten kwamen op naam van Taylor Ziemer, Liz Rijsbergen, Marisa Olislagers en Suus Verdaasdonk.
Aanvoerster Sherida Spitse van Ajax sprak van een speciale wedstrijd. "De klassieker in de ArenA, mijn honderdste wedstrijd voor Ajax en mijn kinderen die mee het veld opliepen. Al met al bijzonder." Zo'n 15.000 supporters zaten op de tribunes in Amsterdam.
Voor de Ajax-vrouwen was het de eerste keer dat ze in actie kwamen in de Johan Cruijff ArenA sinds de zege op AS Roma in de UEFA Women's Champions League. Daarin neemt Ajax het in de kwartfinales op tegen Chelsea.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
10 uur geleden