Voetbalsters Ajax winnen in ArenA ruim van Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in de Eredivisie ruim gewonnen van Feyenoord. De wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA eindigde in 4-0 voor de landskampioen.
Lily Yohannes schoot de thuisploeg van trainer Suzanne Bakker al in de 12e minuut op voorsprong. Na balverlies bij Feyenoord speelde Isa Kardinaal de bal naar Yohannes die met een lob via de onderkant van de lat de keepster van Feyenoord klopte.
Vlak na de rust kwam Ajax op 2-0. Na hands benutte Romée Leuchter de strafschop. Tiny Hoekstra schoot daarna op aangeven van Yohannes de derde binnen en Chasity Grant maakte er nog 4-0 van.
Speciaal
Ajax komt door de zege op 33 punten. Dat zijn er 12 minder dan FC Twente. De koploper won zaterdag met 4-0 bij PEC Zwolle. De doelpunten kwamen op naam van Taylor Ziemer, Liz Rijsbergen, Marisa Olislagers en Suus Verdaasdonk.
Aanvoerster Sherida Spitse van Ajax sprak van een speciale wedstrijd. "De klassieker in de ArenA, mijn honderdste wedstrijd voor Ajax en mijn kinderen die mee het veld opliepen. Al met al bijzonder." Zo'n 15.000 supporters zaten op de tribunes in Amsterdam.
Voor de Ajax-vrouwen was het de eerste keer dat ze in actie kwamen in de Johan Cruijff ArenA sinds de zege op AS Roma in de UEFA Women's Champions League. Daarin neemt Ajax het in de kwartfinales op tegen Chelsea.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
5 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
17 uur geleden