Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Ajax winnen in ArenA ruim van Feyenoord

Voetbalsters Ajax winnen in ArenA ruim van Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in de Eredivisie ruim gewonnen van Feyenoord. De wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA eindigde in 4-0 voor de landskampioen.

Lily Yohannes schoot de thuisploeg van trainer Suzanne Bakker al in de 12e minuut op voorsprong. Na balverlies bij Feyenoord speelde Isa Kardinaal de bal naar Yohannes die met een lob via de onderkant van de lat de keepster van Feyenoord klopte.

Vlak na de rust kwam Ajax op 2-0. Na hands benutte Romée Leuchter de strafschop. Tiny Hoekstra schoot daarna op aangeven van Yohannes de derde binnen en Chasity Grant maakte er nog 4-0 van.

Speciaal

Ajax komt door de zege op 33 punten. Dat zijn er 12 minder dan FC Twente. De koploper won zaterdag met 4-0 bij PEC Zwolle. De doelpunten kwamen op naam van Taylor Ziemer, Liz Rijsbergen, Marisa Olislagers en Suus Verdaasdonk.

Aanvoerster Sherida Spitse van Ajax sprak van een speciale wedstrijd. "De klassieker in de ArenA, mijn honderdste wedstrijd voor Ajax en mijn kinderen die mee het veld opliepen. Al met al bijzonder." Zo'n 15.000 supporters zaten op de tribunes in Amsterdam.

Voor de Ajax-vrouwen was het de eerste keer dat ze in actie kwamen in de Johan Cruijff ArenA sinds de zege op AS Roma in de UEFA Women's Champions League. Daarin neemt Ajax het in de kwartfinales op tegen Chelsea.

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

12 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

17 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

17 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

17 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

20 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

20 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

21 uur geleden