Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Ajax winnen in ArenA ruim van Feyenoord

Voetbalsters Ajax winnen in ArenA ruim van Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in de Eredivisie ruim gewonnen van Feyenoord. De wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA eindigde in 4-0 voor de landskampioen.

Lily Yohannes schoot de thuisploeg van trainer Suzanne Bakker al in de 12e minuut op voorsprong. Na balverlies bij Feyenoord speelde Isa Kardinaal de bal naar Yohannes die met een lob via de onderkant van de lat de keepster van Feyenoord klopte.

Vlak na de rust kwam Ajax op 2-0. Na hands benutte Romée Leuchter de strafschop. Tiny Hoekstra schoot daarna op aangeven van Yohannes de derde binnen en Chasity Grant maakte er nog 4-0 van.

Speciaal

Ajax komt door de zege op 33 punten. Dat zijn er 12 minder dan FC Twente. De koploper won zaterdag met 4-0 bij PEC Zwolle. De doelpunten kwamen op naam van Taylor Ziemer, Liz Rijsbergen, Marisa Olislagers en Suus Verdaasdonk.

Aanvoerster Sherida Spitse van Ajax sprak van een speciale wedstrijd. "De klassieker in de ArenA, mijn honderdste wedstrijd voor Ajax en mijn kinderen die mee het veld opliepen. Al met al bijzonder." Zo'n 15.000 supporters zaten op de tribunes in Amsterdam.

Voor de Ajax-vrouwen was het de eerste keer dat ze in actie kwamen in de Johan Cruijff ArenA sinds de zege op AS Roma in de UEFA Women's Champions League. Daarin neemt Ajax het in de kwartfinales op tegen Chelsea.

Meer uit Voetbal

Aangifte om vuurwerk Ajax, 10 tot 15 verdachten geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.

18 minuten geleden
Turkse voetballers opgepakt in onderzoek naar gokschandaal

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.

1 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder Min en Van den Berg na operaties

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

13 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

14 uur geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

17 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

19 uur geleden