Voetbalsters Ajax willen tegen Chelsea weer verrassen als underdog
AMSTERDAM (ANP) - Trainster Suzanne Bakker van de voetbalsters van Ajax ziet Chelsea als favoriet voor het tweeluik in de kwartfinale van de Champions League. "Ik denk dat wij weer de underdog zijn, maar we hebben in de groepsfase bewezen dat we topploegen kunnen verrassen", verklaarde de coach na de loting in Nyon.
"Mooi affiche, op Stamford Bridge, een fantastisch stadion", zei Bakker op de site van Ajax over Chelsea, de Engelse kampioen van de laatste vier jaar. "Ze staan bovenaan in de competitie en hebben veel grote speelsters. Er zitten veel internationals in de selectie en ze hebben veel ervaring. Het Engelse voetbal heeft altijd een hoge intensiteit en is fysiek. Op tactisch gebied denk ik dat we prima meekunnen."
Ajax maakte dit seizoen zijn debuut in de groepsfase van de Champions League. In een poule met Paris Saint-Germain, AS Roma en Bayern München werd de ploeg tot aan de laatste wedstrijd gezien als underdog. Na een 2-1-zege in het duel met AS Roma ging Ajax echter als nummer 2 door naar de knock-outfase.
"We hebben ons echt op de kaart gezet in die zes wedstrijden", wist Bakker. "We wilden er ook echt van genieten en dat hebben we ook gedaan met zijn allen. We mogen er nu nog twee wedstrijden van genieten."
Ajax speelt op 19 maart om 18.45 uur eerst een thuisduel. De return volgt een week later op 27 maart om 21.00 uur in Londen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
12 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geleden