Voetbalsters Ajax willen tegen Chelsea weer verrassen als underdog
AMSTERDAM (ANP) - Trainster Suzanne Bakker van de voetbalsters van Ajax ziet Chelsea als favoriet voor het tweeluik in de kwartfinale van de Champions League. "Ik denk dat wij weer de underdog zijn, maar we hebben in de groepsfase bewezen dat we topploegen kunnen verrassen", verklaarde de coach na de loting in Nyon.
"Mooi affiche, op Stamford Bridge, een fantastisch stadion", zei Bakker op de site van Ajax over Chelsea, de Engelse kampioen van de laatste vier jaar. "Ze staan bovenaan in de competitie en hebben veel grote speelsters. Er zitten veel internationals in de selectie en ze hebben veel ervaring. Het Engelse voetbal heeft altijd een hoge intensiteit en is fysiek. Op tactisch gebied denk ik dat we prima meekunnen."
Ajax maakte dit seizoen zijn debuut in de groepsfase van de Champions League. In een poule met Paris Saint-Germain, AS Roma en Bayern München werd de ploeg tot aan de laatste wedstrijd gezien als underdog. Na een 2-1-zege in het duel met AS Roma ging Ajax echter als nummer 2 door naar de knock-outfase.
"We hebben ons echt op de kaart gezet in die zes wedstrijden", wist Bakker. "We wilden er ook echt van genieten en dat hebben we ook gedaan met zijn allen. We mogen er nu nog twee wedstrijden van genieten."
Ajax speelt op 19 maart om 18.45 uur eerst een thuisduel. De return volgt een week later op 27 maart om 21.00 uur in Londen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
55 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden