Voetbalsters Ajax veroveren titel met ruime zege bij PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben voor de eerste keer sinds 2018 het landskampioenschap veroverd. De ploeg van coach Suzanne Bakker verzekerde zich van de titel door in de laatste speelronde met 6-1 te winnen bij PEC Zwolle. Naaste belager FC Twente strandde op 1 punt na een 2-1-zege op Feyenoord.
Romée Leuchter was belangrijk voor Ajax. De Oranje-international was goed voor twee treffers en twee assists, op Quinty Sabajo en Tiny Hoekstra. Hoekstra maakte ook een tweede doelpunt en Ashleigh Weerden was eveneens trefzeker voor de nieuwe landskampioen.
Ajax had vorig weekend in een rechtstreeks duel de koppositie van Twente overgenomen dankzij een 1-0-overwinning op de titelverdediger. Bakker had zich na de zege op de rivaal nog niet rijk gerekend. "We hebben nu nog niets, we moeten tegen PEC Zwolle ook nog aan de bak", zei de coach vorige week.
Waarschuwing
De waarschuwing bleek in de eerste helft op zijn plaats. PEC Zwolle joeg de bezoekers schrik aan door binnen de kortste keren de paal te raken. Leuchter bracht echter de rust terug door even later de score te openen. Na een pass van Nadine Noordam schoof ze bal koelbloedig in de verre hoek (0-1). PEC Zwolle gaf zich nog niet gewonnen en Ajax-keeper Lize Kop moest een paar keer handelend optreden.
Met dank aan Leuchter besliste Ajax vervolgens de wedstrijd in de slotfase van de eerste helft. De international bood Sabajo een niet te missen kans voor de 2-0 en maakte zelf de 3-0 na een fraaie individuele actie. Vier minuten na rust tekende ze voor de assist op de scorende Hoekstra (0-4). Hoekstra maakte tien minuten later ook haar tweede doelpunt, voordat Weerden in de 65e minuut de 0-6 binnenschoot. Bo van Egmond deed in de slotfase wat terug namens PEC Zwolle.
Voor Ajax is het de derde titel uit de clubhistorie, na de eerdere kampioenschappen van 2017 en 2018. Achtvoudig kampioen Twente was sindsdien drie keer de beste ploeg in de Vrouwen Eredivisie. In 2020 werd de competitie niet afgemaakt vanwege de coronacrisis.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de eerste speelronde van de Premier League gewonnen bij Fulham. In de West-Londense derby in Craven Cottage werd het 3-2 voor de bezoekers. Door de overwinning staat Chelsea na één speelronde zesde in de Engelse competitie.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft maandagavond drie keer gescoord in de openingswedstrijd van zijn club AS Roma in de Italiaanse competitie. Mede dankzij de doelpunten van de Oranje-international won Roma thuis met 4-0 van Fiorentina en gaat de club na één speelronde aan de leiding in de Serie A.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor, Danilho Doekhi en Tijjani Noslin zijn maandagavond met Lazio goed begonnen aan de Italiaanse competitie. Bij Bologna wonnen ze met hun club uit Rome met 1-0.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich versterkt met de IJslandse linksbuiten Ágúst Orri Thorsteinsson. Dat heeft de Rotterdamse club maandagavond bekendgemaakt. De 21-jarige voetballer komt over van Breidablik, de huidige nummer 4 van de IJslandse competitie. Hij heeft in Rotterdam getekend tot de zomer van 2029.
12 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is zonder de zieke Turkse vleugelspeler Emre Mor afgereisd naar Noorwegen voor de ontmoeting met Bodø/Glimt in de play-offs voor de Champions League. Dat meldt de club maandag op de eigen site. Dinsdag moet NEC boven de poolcirkel proberen een 3-1-achterstand uit de heenwedstrijd te compenseren.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Een groep voormalige internationale topvoetballers, onder wie wereldkampioenen en FIFA-legendes, heeft maandag opgeroepen tot onmiddellijke verandering bij de wereldvoetbalbond. Zij stellen dat het leiderschap onder de omstreden voorzitter Gianni Infantino verblind is door macht.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur betaald voetbal gaat het eigen protocol bij ongeregeldheden naar aanleiding van het vuurwerkgeweld zondag bij SC Cambuur - Feyenoord vooralsnog niet aanpassen. Fans blijven daar buiten. Dat heeft de KNVB in een verklaring bekendgemaakt. Zondag raakten zeven supporters van de thuisclub gewond, maar het duel werd uitgespeeld omdat geen speler of official werd geraakt.
16 uur geleden