Voetbalsters Ajax verliezen in Amsterdam van Bayern München
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in de Champions League hun meerdere moeten erkennen in Bayern München. Het thuisduel in de eerste ronde eindigde in 1-3. De return in Duitsland is volgende week.
Keepster Lize Kop hield Bayern in de eerste helft met een aantal goede reddingen van scoren af. Ook aanvalster Lineth Beerensteyn slaagde er niet in haar ploeggenoot bij Oranje te passeren.
In de 57e minuut kwam Bayern op voorsprong. Lea Schüller had succes via verdedigster Kay-Lee de Sanders. De speelster van Ajax kreeg het (eigen) doelpunt op haar naam. Daarna verdubbelde Sydney Lohmann de marge voordat Jonna van de Velde namens de thuisclub tot scoren kwam met een fraai schot. Simone Laudehr bepaalde de eindstand op 1-3.
Finaleplaats
Bayern München won de titel in de Women's Champions League nog nooit en wacht ook nog op de eerste finaleplaats. Vorig jaar haalde de Duitse club de laatste vier.
Het vrouwenteam van Ajax neemt voor de derde keer deel aan de Champions League. In 2017 eindigde het debuut al in de eerste ronde. Een jaar later was veelvoudig kampioen Olympique Lyon in de achtste finales veel te sterk. Vorig seizoen strandde FC Twente in de achtste finales tegen VfL Wolfsburg.
De voetbalsters van PSV debuteerden woensdag in de Champions League met een thuisnederlaag tegen FC Barcelona (1-4).
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
2 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
5 uur geleden