Voetbalsters Ajax verliezen in Amsterdam van Bayern München
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in de Champions League hun meerdere moeten erkennen in Bayern München. Het thuisduel in de eerste ronde eindigde in 1-3. De return in Duitsland is volgende week.
Keepster Lize Kop hield Bayern in de eerste helft met een aantal goede reddingen van scoren af. Ook aanvalster Lineth Beerensteyn slaagde er niet in haar ploeggenoot bij Oranje te passeren.
In de 57e minuut kwam Bayern op voorsprong. Lea Schüller had succes via verdedigster Kay-Lee de Sanders. De speelster van Ajax kreeg het (eigen) doelpunt op haar naam. Daarna verdubbelde Sydney Lohmann de marge voordat Jonna van de Velde namens de thuisclub tot scoren kwam met een fraai schot. Simone Laudehr bepaalde de eindstand op 1-3.
Finaleplaats
Bayern München won de titel in de Women's Champions League nog nooit en wacht ook nog op de eerste finaleplaats. Vorig jaar haalde de Duitse club de laatste vier.
Het vrouwenteam van Ajax neemt voor de derde keer deel aan de Champions League. In 2017 eindigde het debuut al in de eerste ronde. Een jaar later was veelvoudig kampioen Olympique Lyon in de achtste finales veel te sterk. Vorig seizoen strandde FC Twente in de achtste finales tegen VfL Wolfsburg.
De voetbalsters van PSV debuteerden woensdag in de Champions League met een thuisnederlaag tegen FC Barcelona (1-4).
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
1 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
14 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
15 uur geleden