Voetbalsters Ajax tegen Arsenal van Miedema in Champions League
NYON (ANP) - De voetbalsters van Ajax nemen het in de laatste voorronde van de Champions League op tegen Arsenal. Bij de loting werd de Amsterdamse ploeg gekoppeld aan de Engelse club van spits Vivianne Miedema, de topscorer aller tijden van Oranje. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de groepsfase van de Champions League. Het eerste duel is op 20 of 21 september, de return 28 of 29 september.
Arsenal bereikte vorig seizoen de kwartfinales van het Europese bekertoernooi. Miedema en haar ploeggenotes moesten het daarin afleggen tegen VfL Wolfsburg. Olympique Lyon pakte de eindzege in de Champions League door titelverdediger FC Barcelona in de finale te verslaan.
Ajax eindigde afgelopen seizoen in de Vrouwen Eredivisie op de tweede plaats achter FC Twente. Beide Nederlandse clubs kwamen afgelopen maand in actie in de eerste voorronde van de Champions League. FC Twente moest het afleggen tegen Benfica (1-2), Ajax kwam ten koste van de Zweedse club Kristianstads (3-1) en Eintracht Frankfurt uit Duitsland (2-1) wel een ronde verder. Eshly Bakker maakte tegen Frankfurt in de blessuretijd de winnende treffer.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
2 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
4 uur geleden