Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Ajax met ruime zege op Heerenveen terug aan kop

Voetbalsters Ajax met ruime zege op Heerenveen terug aan kop

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste plaats in de Eredivisie voor vrouwen weer overgenomen van FC Twente. Het elftal van coach Hesterine de Reus versloeg op sportpark De Toekomst sc Heerenveen met 5-1. Regerend kampioen FC Twente was een dag eerder te sterk voor Feyenoord (1-4).

Ajax had het verschil al voor rust gemaakt. Danique Noordman opende in de 29e minuut de score met een geplaatst schot in de verre hoek. Vijf minuten later verdubbelde Rosa van Gool de voorsprong en kort voor de pauze scoorde ook Tiny Hoekstra nog.

In de beginfase van de tweede helft zorgde topscorer Danique Tolhoek met haar vijftiende treffer in de Eredivisie voor de 4-0. Evi Maatman redde de eer voor Heerenveen. Hoekstra bepaalde in blessuretijd de eindstand op 5-1.

PSV won met 4-1 bij Telstar en ging FC Twente daardoor ook voorbij op de ranglijst. Ajax heeft na zestien wedstrijden 43 punten. PSV en FC Twente staan op 42 punten en speelden een duel meer dan de Amsterdammers.

Meer uit Voetbal

Van Gaal stopt als adviseur van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

33 minuten geleden
Engelse bondscoach roept ouders op: laat kinderen WK kijken

ATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.

3 uur geleden
Gueye stopt bij Senegal zolang technische staf aanblijft

SEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.

3 uur geleden
België begint in WK-duel met Senegal met het vertrouwde elftal

SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.

15 uur geleden
Kane beleeft zijn 'heldenmoment' voor Engeland tegen Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.

15 uur geleden
Kane schiet Engeland met twee late doelpunten langs Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.

15 uur geleden
Deschamps vestigt record: bondscoach met meeste zeges op WK

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.

1 dag geleden