Voetbalsters Ajax met fitte selectie richting CL-duel met PSG
AMSTERDAM (ANP) - Trainster Suzanne Bakker van de Ajax vrouwen werkt met een fitte selectie toe naar het Champions League-duel met Paris Saint-Germain van woensdagavond. Dat zei Bakker tijdens een persconferentie in aanloop naar de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA.
"Op de twee meiden na die wat langer geblesseerd zijn, Roos van der Veen en Nikita Tromp, is iedereen fit", zei Bakker. "Dus we kunnen met de volledige selectie richting morgen werken."
Ajax doet voor het eerst mee aan de groepsfase van de Champions League, nadat de lucratievere opzet in 2021 werd ingevoerd. Andere tegenstanders in de poule zijn AS Roma en Bayern München. De beste twee clubs plaatsen zich voor de knock-outfase.
Ajax 'underdog'
"Een poule des doods. Dat was mijn eerste gedachte", zei Bakker. "De andere twee poules zijn op papier iets minder. Maar het zijn prachtige affiches. We willen graag op het hoogste podium actief zijn, we willen ons graag meten met de topclubs. Daar mogen we tegen spelen. Het is een fantastisch podium ons te mogen laten zien. Ik ben voornamelijk tevreden als we tegen deze topclubs kunnen laten zien wie wij zijn. Natuurlijk spelen we wedstrijden om te winnen. Daar hebben we ook een gameplan op bedacht. Ik heb er alle vertrouwen in dat dat mooie resultaten op gaat leveren."
Ajax-aanvoerster Sherida Spitse gaf toe dat ze wel iets meer 'in het voordeel' had willen loten. "Nu zijn we de underdog, dat is ook prima", zei Spitse. "We moeten de uitdaging aangaan, daar houden we ook van. Je wilt winnen. Je wilt niet alleen maar een beetje meedoen. Liever meedoen dan winnen, dat doen we niet."
Toeschouwers
Naar verwachting worden er minimaal 13.000 fans verwacht in de Johan Cruijff ArenA. "Maar ik hoop dat er nog veel mensen op laatste moment denken: we gaan naar die wedstrijd toe", zei Spitse.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
9 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
13 uur geleden