Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Ajax met fitte selectie richting CL-duel met PSG

Voetbalsters Ajax met fitte selectie richting CL-duel met PSG

AMSTERDAM (ANP) - Trainster Suzanne Bakker van de Ajax vrouwen werkt met een fitte selectie toe naar het Champions League-duel met Paris Saint-Germain van woensdagavond. Dat zei Bakker tijdens een persconferentie in aanloop naar de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA.

"Op de twee meiden na die wat langer geblesseerd zijn, Roos van der Veen en Nikita Tromp, is iedereen fit", zei Bakker. "Dus we kunnen met de volledige selectie richting morgen werken."

Ajax doet voor het eerst mee aan de groepsfase van de Champions League, nadat de lucratievere opzet in 2021 werd ingevoerd. Andere tegenstanders in de poule zijn AS Roma en Bayern München. De beste twee clubs plaatsen zich voor de knock-outfase.

Ajax 'underdog'

"Een poule des doods. Dat was mijn eerste gedachte", zei Bakker. "De andere twee poules zijn op papier iets minder. Maar het zijn prachtige affiches. We willen graag op het hoogste podium actief zijn, we willen ons graag meten met de topclubs. Daar mogen we tegen spelen. Het is een fantastisch podium ons te mogen laten zien. Ik ben voornamelijk tevreden als we tegen deze topclubs kunnen laten zien wie wij zijn. Natuurlijk spelen we wedstrijden om te winnen. Daar hebben we ook een gameplan op bedacht. Ik heb er alle vertrouwen in dat dat mooie resultaten op gaat leveren."

Ajax-aanvoerster Sherida Spitse gaf toe dat ze wel iets meer 'in het voordeel' had willen loten. "Nu zijn we de underdog, dat is ook prima", zei Spitse. "We moeten de uitdaging aangaan, daar houden we ook van. Je wilt winnen. Je wilt niet alleen maar een beetje meedoen. Liever meedoen dan winnen, dat doen we niet."

Toeschouwers

Naar verwachting worden er minimaal 13.000 fans verwacht in de Johan Cruijff ArenA. "Maar ik hoop dat er nog veel mensen op laatste moment denken: we gaan naar die wedstrijd toe", zei Spitse.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

1 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

1 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

2 uur geleden
De Jong toch in hoofdtoernooi Roland Garros na afmelding Fils

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.

4 uur geleden
Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

9 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

9 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

10 uur geleden