Voetbalsters Ajax met fitte selectie richting CL-duel met PSG
AMSTERDAM (ANP) - Trainster Suzanne Bakker van de Ajax vrouwen werkt met een fitte selectie toe naar het Champions League-duel met Paris Saint-Germain van woensdagavond. Dat zei Bakker tijdens een persconferentie in aanloop naar de wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA.
"Op de twee meiden na die wat langer geblesseerd zijn, Roos van der Veen en Nikita Tromp, is iedereen fit", zei Bakker. "Dus we kunnen met de volledige selectie richting morgen werken."
Ajax doet voor het eerst mee aan de groepsfase van de Champions League, nadat de lucratievere opzet in 2021 werd ingevoerd. Andere tegenstanders in de poule zijn AS Roma en Bayern München. De beste twee clubs plaatsen zich voor de knock-outfase.
Ajax 'underdog'
"Een poule des doods. Dat was mijn eerste gedachte", zei Bakker. "De andere twee poules zijn op papier iets minder. Maar het zijn prachtige affiches. We willen graag op het hoogste podium actief zijn, we willen ons graag meten met de topclubs. Daar mogen we tegen spelen. Het is een fantastisch podium ons te mogen laten zien. Ik ben voornamelijk tevreden als we tegen deze topclubs kunnen laten zien wie wij zijn. Natuurlijk spelen we wedstrijden om te winnen. Daar hebben we ook een gameplan op bedacht. Ik heb er alle vertrouwen in dat dat mooie resultaten op gaat leveren."
Ajax-aanvoerster Sherida Spitse gaf toe dat ze wel iets meer 'in het voordeel' had willen loten. "Nu zijn we de underdog, dat is ook prima", zei Spitse. "We moeten de uitdaging aangaan, daar houden we ook van. Je wilt winnen. Je wilt niet alleen maar een beetje meedoen. Liever meedoen dan winnen, dat doen we niet."
Toeschouwers
Naar verwachting worden er minimaal 13.000 fans verwacht in de Johan Cruijff ArenA. "Maar ik hoop dat er nog veel mensen op laatste moment denken: we gaan naar die wedstrijd toe", zei Spitse.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
56 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
9 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
10 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
12 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
13 uur geleden