Voetbalsters Ajax loten Chelsea voor kwartfinale Champions League
NYON (ANP) - De voetbalsters van Ajax stuiten op Chelsea in de kwartfinale van de Champions League. Ze werden tijdens de loting op het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon aan de Engelse topclub gekoppeld.
Ajax speelt op 19 of 20 maart eerst een thuisduel. De return volgt een week later in Londen. Chelsea veroverde de afgelopen vier jaar de landstitel. De Nederlandse verdedigster Aniek Nouwen staat onder contract bij de club, maar is voorlopig uitgeschakeld door een zware knieblessure.
De voetbalsters van Ajax staan voor het eerst in de kwartfinale van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, na de tweede plaats in de poule met groepswinnaar Paris Saint-Germain, AS Roma en Bayern München. Ajax had tijdens de loting voor de kwartfinale ook aan Olympique Lyon of FC Barcelona gekoppeld kunnen worden.
De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Chelsea stuit in de halve eindstrijd op het Noorse Brann of FC Barcelona, de club waarvoor de Nederlandse international Esmee Brugts speelt. Die duels worden voor 20, 21, 27 of 28 april op de agenda gezet. De finale staat voor 25 mei op het programma in San Mamés, het stadion van Club Athletic uit Bilbao.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
11 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
18 uur geleden