Voetbalsters Ajax loten Chelsea voor kwartfinale Champions League
NYON (ANP) - De voetbalsters van Ajax stuiten op Chelsea in de kwartfinale van de Champions League. Ze werden tijdens de loting op het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon aan de Engelse topclub gekoppeld.
Ajax speelt op 19 of 20 maart eerst een thuisduel. De return volgt een week later in Londen. Chelsea veroverde de afgelopen vier jaar de landstitel. De Nederlandse verdedigster Aniek Nouwen staat onder contract bij de club, maar is voorlopig uitgeschakeld door een zware knieblessure.
De voetbalsters van Ajax staan voor het eerst in de kwartfinale van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, na de tweede plaats in de poule met groepswinnaar Paris Saint-Germain, AS Roma en Bayern München. Ajax had tijdens de loting voor de kwartfinale ook aan Olympique Lyon of FC Barcelona gekoppeld kunnen worden.
De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Chelsea stuit in de halve eindstrijd op het Noorse Brann of FC Barcelona, de club waarvoor de Nederlandse international Esmee Brugts speelt. Die duels worden voor 20, 21, 27 of 28 april op de agenda gezet. De finale staat voor 25 mei op het programma in San Mamés, het stadion van Club Athletic uit Bilbao.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
1 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
3 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
4 uur geleden