Voetbalsters Ajax loten Chelsea voor kwartfinale Champions League
NYON (ANP) - De voetbalsters van Ajax stuiten op Chelsea in de kwartfinale van de Champions League. Ze werden tijdens de loting op het hoofdkantoor van de UEFA in Nyon aan de Engelse topclub gekoppeld.
Ajax speelt op 19 of 20 maart eerst een thuisduel. De return volgt een week later in Londen. Chelsea veroverde de afgelopen vier jaar de landstitel. De Nederlandse verdedigster Aniek Nouwen staat onder contract bij de club, maar is voorlopig uitgeschakeld door een zware knieblessure.
De voetbalsters van Ajax staan voor het eerst in de kwartfinale van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal, na de tweede plaats in de poule met groepswinnaar Paris Saint-Germain, AS Roma en Bayern München. Ajax had tijdens de loting voor de kwartfinale ook aan Olympique Lyon of FC Barcelona gekoppeld kunnen worden.
De winnaar van het tweeluik tussen Ajax en Chelsea stuit in de halve eindstrijd op het Noorse Brann of FC Barcelona, de club waarvoor de Nederlandse international Esmee Brugts speelt. Die duels worden voor 20, 21, 27 of 28 april op de agenda gezet. De finale staat voor 25 mei op het programma in San Mamés, het stadion van Club Athletic uit Bilbao.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
6 uur geleden