Voetbalsters Ajax laten tegen PSV kans op koppositie liggen
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben verzuimd om de koppositie in de Eredivisie Vrouwen weer over te nemen van FC Twente. De ploeg van trainer Danny Schenkel moest op De Toekomst in Amsterdam genoegen nemen met 0-0 tegen PSV. Ajax kwam daardoor op 42 punten, evenveel als Twente dat een aanzienlijk beter doelsaldo heeft. PSV staat met 30 punten op de vierde plaats en doet niet mee in de titelstrijd.
Eerder dit seizoen wonnen de Amsterdamse voetbalsters voor eigen publiek met 5-1 van PSV. Eind vorige maand zegevierde Ajax in Eindhoven met 2-1. De grootste kans was in de slotfase voor Chasity Grant, maar de aanvalster van Ajax schoot op de binnenkant van de paal. Aan de andere kant verzuimde Naomi Pattiwael om te profiteren van de ruimte die Ajax weggaf.
Op maandag 18 april strijden Ajax en PSV in Nijmegen om de KNVB-beker. Een dag eerder staan de mannen van beide clubs in De Kuip ook tegenover elkaar in de bekerfinale.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
24 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
26 minuten geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
15 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
15 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
21 uur geleden