Voetbalsters Ajax laten tegen PSV kans op koppositie liggen
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben verzuimd om de koppositie in de Eredivisie Vrouwen weer over te nemen van FC Twente. De ploeg van trainer Danny Schenkel moest op De Toekomst in Amsterdam genoegen nemen met 0-0 tegen PSV. Ajax kwam daardoor op 42 punten, evenveel als Twente dat een aanzienlijk beter doelsaldo heeft. PSV staat met 30 punten op de vierde plaats en doet niet mee in de titelstrijd.
Eerder dit seizoen wonnen de Amsterdamse voetbalsters voor eigen publiek met 5-1 van PSV. Eind vorige maand zegevierde Ajax in Eindhoven met 2-1. De grootste kans was in de slotfase voor Chasity Grant, maar de aanvalster van Ajax schoot op de binnenkant van de paal. Aan de andere kant verzuimde Naomi Pattiwael om te profiteren van de ruimte die Ajax weggaf.
Op maandag 18 april strijden Ajax en PSV in Nijmegen om de KNVB-beker. Een dag eerder staan de mannen van beide clubs in De Kuip ook tegenover elkaar in de bekerfinale.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
21 uur geleden