Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalsters Ajax houden Bayern op 1-1 in Champions League

Voetbalsters Ajax houden Bayern op 1-1 in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in de Champions League de lastige uitwedstrijd tegen Bayern München met 1-1 gelijkgespeeld. Een stunt zat er in Beieren niet in, maar de ploeg van coach Suzanne Bakker hield de koploper van de Duitse competitie aardig onder bedwang. Lea Schüller scoorde voor de thuisploeg, Chasity Grant nam de Amsterdamse goal voor haar rekening.

Het was de derde groepswedstrijd voor Ajax. Na de 2-0-winst op Paris Saint-Germain en de 3-0-nederlaag tegen AS Roma is Ajax met het behaalde punt tegen Bayern op 4 punten gekomen. Voorlopig is dat goed voor de derde plaats in de poule. Bayern is met 5 punten nog koploper. Later donderdag spelen AS Roma en PSG nog tegen elkaar.

Al na 2 minuten stond Ajax achter. Keepster Regina van Eijk wist een inzet van Linda Dallmann nog weg te werken, maar Schüller kon de bal in de rebound makkelijk intikken. Die snelle goal was het begin van een Duitse aanvalsgolf, met grote kansen voor Dallmann en Schüller, maar Ajax hield stand.

Onverwachte gelijkmaker

Geleidelijk aan wist de ploeg uit Amsterdam zich onder de Duitse druk uit te spelen, maar Bayern bleef beduidend gevaarlijker en na een klein half uur juichte het Beierse publiek voor de tweede goal. De grensrechter stak echter de vlag omhoog voor buitenspel, zodat het doelpunt van Dallmann niet telde.

Na 38 minuten viel vrij onverwacht de gelijkmaker. Lily Yohannes gaf een lange voorzet op Chasity Grant, die zich vrij draaide en de bal langs de Duitse doelvrouw Maria Luisa Grohs schoot.

Na rust zat Ajax beter in de wedstrijd. Yohannes kreeg al snel een kansje, maar ze kopte de bal over. De ploeg toonde eindelijk wat van de bravoure die coach Bakker zo graag wilde zien en wist al combinerend steeds gevaarlijker te worden. Echte grote kansen kregen de Amsterdammers niet, terwijl Bayern in de tegenaanval enkele keren wel dicht bij een goal was. Zo wist Van Eijk een harde uithaal van Schüller nog net tegen de lat te tikken en reageerde ze ook alert op een schot van Sydney Lohmann.

Meer uit Voetbal

Meer dan een miljoen mensen bij parade wereldkampioen Spanje

MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.

4 uur geleden
FIFA begint onderzoek naar opstootje na WK-finale

ZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.

4 uur geleden
Feyenoorder Hwang vertrekt per direct naar FC Porto

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

5 uur geleden
UEFA-voorzitter boycotte WK-finale om meningsverschillen met FIFA

NYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Messi na WK-finale: deze wond heeft tijd nodig om te genezen

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.

7 uur geleden
Koning Felipe bedankt wereldkampioen Spanje in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.

7 uur geleden
Engelse oud-voetballer en bondscoach Keegan (75) overleden

LONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.

10 uur geleden