Voetbalster Van Lunteren stopt bij Oranje
ZEIST (ANP) - Voetbalster Desiree van Lunteren zet een punt achter haar interlandcarrière. De 84-voudig international is als rechtsback een vaste waarde in Oranje, maar ze heeft op 26-jarige leeftijd toch besloten om te stoppen. "Je beslist dit niet van de ene op de andere dag, je groeit er als het ware naartoe. Ik zou mezelf, en zeker het team, tekortdoen als ik er niet meer voor 100 procent voor ga", aldus Van Lunteren, die wel bij haar club Ajax actief blijft.
Dit jaar kwam Van Lunteren in alle twintig interlands van de 'Leeuwinnen' in actie. Ze haalde met Oranje de finale van het WK in Frankrijk, waarin de Amerikaanse voetbalsters te sterk waren (0-2). Twee jaar geleden veroverde Van Lunteren met de nationale ploeg in eigen land de Europese titel. Zo'n negen maanden voor de start van de Olympische Spelen in Tokio, waar de voetbalsters debuteren, neemt ze onverwachts afscheid.
"Het heeft letterlijk bloed, zweet en tranen gekost, maar Oranje heeft me over de hele wereld gebracht, vrienden voor het leven gegeven en natuurlijk een Europese titel en WK-zilver", aldus Van Lunteren. "Ik had bij mijn debuut in 2012 niet durven dromen dat tienduizenden Oranjefans ons achterna zouden reizen om ons op een WK te zien spelen. Het is voor mij mooi geweest zo."
Bondscoach Sarina Wiegman is verrast door het besluit van haar rechtsback. "Desiree is uitgegroeid tot een vaste waarde voor Oranje. Dat zie je ook wel aan haar statistieken: ze heeft de afgelopen vijf jaar vrijwel geen interland gemist. Zij is zo’n speler waarvan je als trainer precies weet wat je eraan hebt, ze heeft een geweldige drive en is altijd bereid zich voor het team weg te cijferen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Conditietrainer René Wormhoudt stopt na veertien jaar bij het Nederlands elftal. Wormhoudt had dit besluit eerder dit jaar al intern bekendgemaakt bij de KNVB, meldt de voetbalbond.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse handelsminister Peter Kyle wil dat wereldvoetbalbond FIFA een onderzoek instelt naar een incident op het veld na de halve WK-finale tussen Engeland en Argentinië woensdagavond. Argentijnse spelers hielden een spandoek omhoog met daarop de boodschap dat de Falklandeilanden, een overzees Brits gebiedsdeel voor de kust van Argentinië, in feite Argentijns zijn.
14 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel mag aanblijven, ondanks de pijnlijke uitschakeling in de halve finale van het WK woensdag tegen Argentinië (1-2). Vooraanstaande Britse media als de BBC en The Times schrijven dat de 52-jarige Duitser nog het vertrouwen van de Engelse voetbalbond geniet. Tuchel verlengde begin dit jaar zijn contract tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland wordt gespeeld.
15 uur geledenATLANTA (ANP) - Lionel Messi vond het na de late zege van Argentinië op Engeland (2-1) nog maar moeilijk te bevatten dat hij zondag opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal staat. "Het is waanzinnig om twee WK-finales achter elkaar te spelen", zei de 39-jarige spelmaker in Atlanta, waar hij met een voorzet in de blessuretijd op matchwinner Lautaro Martínez een belangrijk aandeel had in de overwinning.
20 uur geledenATLANTA (ANP) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel was na uitschakeling door Argentinië in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kritisch op zichzelf. De Duitser zag zijn elftal in de slotfase een voorsprong van 1-0 weggeven en met 2-1 verliezen.
23 uur geledenATLANTA (ANP) - Matchwinner Lautaro Martínez was zijn emoties na afloop van de door Argentinië met 2-1 gewonnen halve finale tegen Engeland op het wereldkampioenschap voetbal niet de baas. "Ik kan het niet geloven, dit is allemaal zo emotioneel. Toen mijn vader mijn eerste voetbalschoenen kocht, droomde ik ervan om dit doelpunt te maken", sprak de aanvaller van Internazionale, terwijl hij zijn tranen de vrije loop liet.
23 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.
1 dag geleden