Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voetbalster Van Lunteren stopt bij Oranje

Voetbalster Van Lunteren stopt bij Oranje

ZEIST (ANP) - Voetbalster Desiree van Lunteren zet een punt achter haar interlandcarrière. De 84-voudig international is als rechtsback een vaste waarde in Oranje, maar ze heeft op 26-jarige leeftijd toch besloten om te stoppen. "Je beslist dit niet van de ene op de andere dag, je groeit er als het ware naartoe. Ik zou mezelf, en zeker het team, tekortdoen als ik er niet meer voor 100 procent voor ga", aldus Van Lunteren, die wel bij haar club Ajax actief blijft.

Dit jaar kwam Van Lunteren in alle twintig interlands van de 'Leeuwinnen' in actie. Ze haalde met Oranje de finale van het WK in Frankrijk, waarin de Amerikaanse voetbalsters te sterk waren (0-2). Twee jaar geleden veroverde Van Lunteren met de nationale ploeg in eigen land de Europese titel. Zo'n negen maanden voor de start van de Olympische Spelen in Tokio, waar de voetbalsters debuteren, neemt ze onverwachts afscheid.

"Het heeft letterlijk bloed, zweet en tranen gekost, maar Oranje heeft me over de hele wereld gebracht, vrienden voor het leven gegeven en natuurlijk een Europese titel en WK-zilver", aldus Van Lunteren. "Ik had bij mijn debuut in 2012 niet durven dromen dat tienduizenden Oranjefans ons achterna zouden reizen om ons op een WK te zien spelen. Het is voor mij mooi geweest zo."

Bondscoach Sarina Wiegman is verrast door het besluit van haar rechtsback. "Desiree is uitgegroeid tot een vaste waarde voor Oranje. Dat zie je ook wel aan haar statistieken: ze heeft de afgelopen vijf jaar vrijwel geen interland gemist. Zij is zo’n speler waarvan je als trainer precies weet wat je eraan hebt, ze heeft een geweldige drive en is altijd bereid zich voor het team weg te cijferen."

Meer uit Voetbal

Willem II lijdt in Tilburg pijnlijke nederlaag tegen Excelsior

TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.

6 uur geleden
AS Roma zet sterke seizoensstart door met late zege op Atalanta

ROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.

6 uur geleden
PSV verslaat Ajax in duel met hoge amusementswaarde

AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.

7 uur geleden
FC Utrecht - Go Ahead Eagles definitief gestaakt

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd in de Eredivisie tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is op zaterdagavond door scheidsrechter Martin van den Kerkhof definitief gestaakt.

8 uur geleden
FC Utrecht - Go Ahead om gooien bekers voor tweede keer gestaakt

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is na een hervatting voor een tweede keer stilgelegd.

8 uur geleden
Supporters van Ajax nemen afscheid van Godts

AMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax hebben vlak voor de thuiswedstrijd tegen PSV afscheid genomen van Mika Godts. De 21-jarige linksbuiten vertrok ruim twee weken geleden naar Paris Saint-Germain.

8 uur geleden
Geertruida debuteert in basisploeg van PSV voor uitduel met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - PSV begint om 20.00 uur met Lutsharel Geertruida aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De verdediger, gehuurd van RB Leipzig, maakt voor het eerst deel uit van de basisploeg van de kampioen uit Eindhoven. Hij krijgt de voorkeur boven Ryan Flamingo.

8 uur geleden