Voetbalster Van Lunteren stopt bij Oranje
ZEIST (ANP) - Voetbalster Desiree van Lunteren zet een punt achter haar interlandcarrière. De 84-voudig international is als rechtsback een vaste waarde in Oranje, maar ze heeft op 26-jarige leeftijd toch besloten om te stoppen. "Je beslist dit niet van de ene op de andere dag, je groeit er als het ware naartoe. Ik zou mezelf, en zeker het team, tekortdoen als ik er niet meer voor 100 procent voor ga", aldus Van Lunteren, die wel bij haar club Ajax actief blijft.
Dit jaar kwam Van Lunteren in alle twintig interlands van de 'Leeuwinnen' in actie. Ze haalde met Oranje de finale van het WK in Frankrijk, waarin de Amerikaanse voetbalsters te sterk waren (0-2). Twee jaar geleden veroverde Van Lunteren met de nationale ploeg in eigen land de Europese titel. Zo'n negen maanden voor de start van de Olympische Spelen in Tokio, waar de voetbalsters debuteren, neemt ze onverwachts afscheid.
"Het heeft letterlijk bloed, zweet en tranen gekost, maar Oranje heeft me over de hele wereld gebracht, vrienden voor het leven gegeven en natuurlijk een Europese titel en WK-zilver", aldus Van Lunteren. "Ik had bij mijn debuut in 2012 niet durven dromen dat tienduizenden Oranjefans ons achterna zouden reizen om ons op een WK te zien spelen. Het is voor mij mooi geweest zo."
Bondscoach Sarina Wiegman is verrast door het besluit van haar rechtsback. "Desiree is uitgegroeid tot een vaste waarde voor Oranje. Dat zie je ook wel aan haar statistieken: ze heeft de afgelopen vijf jaar vrijwel geen interland gemist. Zij is zo’n speler waarvan je als trainer precies weet wat je eraan hebt, ze heeft een geweldige drive en is altijd bereid zich voor het team weg te cijferen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
1 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Graafschap 'boycot' de uitwedstrijd met Heracles Almelo van vrijdagavond vanwege de op het laatste moment gewijzigde vervoersregeling. Dat laat de Achterhoekse club vrijdagochtend op de eigen site weten. De club neemt geen uitsupporters mee, en buiten het elftal en de stafleden ook geen officiële vertegenwoordiging.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat op dit moment niet in op vragen over de beschuldiging vanuit de FIFA van een "lastercampagne" door de UEFA. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond vrijdag weten aan het ANP. Donderdagavond berichtte persbureau Reuters over een gerechtelijk document waaruit zou blijken dat de FIFA de Europese voetbalbond beschuldigt van het voeren van een lastercampagne tegen de FIFA en haar leiderschap.
4 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.
17 uur geledenGENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.
17 uur geleden