
Voetbalster Van Dongen mist duels Oranje met Schotland en IJsland
ZEIST (ANP) - Voetbalster Merel van Dongen is maandag afgehaakt bij het Nederlands elftal. Ze is niet fit genoeg om haar opwachting te maken in het oefenduel met Schotland en de WK-kwalificatiewedstrijd tegen IJsland.
De nieuwe bondscoach Andries Jonker heeft Lisa Doorn (Ajax) opgeroepen als de vervangster voor Van Dongen, die in Spanje voor Atlético Madrid speelt.
Oranje oefent vrijdag in Zwolle tegen de Schotse vrouwen. Het WK-kwalificatieduel met IJsland staat volgende week dinsdag in Utrecht op het programma. Bij winst van IJsland plaatst Nederland zich voor het WK van volgend jaar in Australië en Nieuw-Zeeland.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Ayase Ueda is woensdagavond de spits van Feyenoord in het uitduel met Atlético Madrid in de Champions League. De 25-jarige Japanner vervangt Santiago Giménez, die zijn laatste duel van een schorsing van twee wedstrijden moet uitzitten.
20 minuten geledenARNHEM (ANP) - Fodé Fofana komt dit seizoen niet meer in actie voor Vitesse. De 20-jarige aanvaller heeft een ernstige knieblessure, meldt de Eredivisieclub uit Arnhem. Fofana liep de zware kwetsuur op in de wedstrijd tegen FC Twente op 27 september. De geboren Groninger greep na een duel met Mees Hilgers naar zijn knie en moest per brancard het veld af.
51 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Jeremie Frimpong heeft zijn contract bij Bayer Leverkusen verlengd. De verdediger heeft tot medio 2028 bijgetekend bij de koploper in de Duitse Bundesliga. Frimpong verruilde het Schotse Celtic in 2021 voor Leverkusen en is uitgegroeid tot een vaste waarde bij de club.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Bayern München-verdediger Matthijs de Ligt mist waarschijnlijk ook het competitieduel van zondag met Freiburg. Dat zei Christoph Freund, technisch directeur van de Duitse club die dinsdagavond een uitwedstrijd speelt tegen FC Kopenhagen in de Champions League. Duidelijk was al dat de met een knieblessure kampende De Ligt dat duel niet zou halen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt tegen Sevilla FC de eerste thuiswedstrijd in de Champions League van dit seizoen. De Eindhovenaren keerden vorige maand voor het eerst sinds vijf jaar terug in de belangrijkste Europese competitie. In Londen was Arsenal met 4-0 te sterk. Na deze teleurstellende rentree beseft coach Peter Bosz dat zijn ploeg tegen de Spaanse tegenstander een goed resultaat moet halen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jean-Paul van Gastel is als trainer van NAC Breda begonnen met een gelijkspel bij Jong FC Utrecht in de Keuken Kampioen Divisie. De opvolger van de ontslagen Peter Hyballa zag zijn elftal in de Galgenwaard met 1-1 gelijkspelen.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Coach José Luis Mendilibar van Sevilla FC verwacht een zware wedstrijd tegen PSV in de Champions League. De Spaanse ploeg en de Eindhovenaren ontmoeten elkaar dinsdag in het Philips Stadion.
21 uur geleden