
Voetbalster Van der Gragt van Barcelona terug naar Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalster Stefanie van der Gragt keert terug naar Ajax. Na twee jaar bij de Spaanse topclub FC Barcelona gaat ze weer voor de Amsterdamse vrouwenploeg spelen. Van der Gragt veroverde in het seizoen 2017-2018 met Ajax de 'dubbel' (landstitel en beker) en stapte daarna over naar Barcelona.
De international van Oranje kwam mede door de nodige blessures niet verder dan 21 wedstrijden voor de Catalaanse vrouwenploeg, waar ook aanvalster Lieke Martens speelt. Van der Gragt maakte daarin drie doelpunten. In haar eerste seizoen bereikte ze met Barcelona de finale van de Champions League, waarin het Olympique Lyon van Shanice van de Sanden veel te sterk bleek (1-4).
De Spaanse bond besloot begin mei de nationale vrouwencompetitie vanwege de coronacrisis te beëindigen. Koploper Barcelona, dat na 21 speelrondes een flinke voorsprong had op Atlético Madrid, werd uitgeroepen tot kampioen.
Met Sari van Veenendaal (Atlético) en Mandy van den Berg (Valencia) keren deze zomer nog twee internationals vanuit de Spaanse competitie terug naar Nederland. Zij gaan voor PSV spelen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB start een onderzoek naar het incident met Spakenburg-spits Ahmed El Azzouti na afloop van het duel met Kozakken Boys. Dat bevestigde een woordvoerder van de voetbalbond een dag later. RTV Utrecht berichtte zaterdag dat El Azzouti en zijn familie na het duel zijn aangevallen en racistisch zijn bejegend door supporters van Kozakken Boys.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
13 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.
15 uur geleden