Voetbalster Van der Gragt na twee jaar weer weg bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalster Stefanie van der Gragt vertrekt na twee jaar bij Ajax. De 29-jarige verdedigster, international van Oranje, neemt zondag afscheid in de finale van het toernooi om de Eredivisie Cup tegen FC Twente. Volgens Ajax is in gezamenlijk overleg besloten om het aflopende contract van Van der Gragt niet te verlengen.
"Met pijn in mijn hart speel ik zondag mijn laatste wedstrijd voor de Ajax Vrouwen", aldus de aanvoerster op Instagram. "Helaas niet het einde waar ik op hoopte, maar nog één keer alles geven in een finale." Het is niet bekend of ze haar carrière voortzet en zo ja, bij welke club.
De 86-voudig international van Oranje (11 doelpunten) maakt deel uit van de selectie die bondscoach Mark Parsons eerder deze week presenteerde voor het EK van komende zomer in Engeland. Van der Gragt won met de voetbalsters het EK van 2017 in eigen land en maakte deel uit van de ploeg die twee jaar later de finale van het WK haalde.
Van der Gragt keerde in 2020 terug bij Ajax, na twee jaar bij FC Barcelona. De verdedigster had in 2018 de 'dubbel' gepakt met de Amsterdamse vrouwenploeg. Van der Gragt speelde daarvoor ook voor AZ, Telstar, FC Twente en Bayern München. De afgelopen twee seizoenen moest Ajax het in de strijd om de landstitel in de Eredivisie Vrouwen steeds afleggen tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
17 uur geleden