Voetbalster Van der Gragt na twee jaar weer weg bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Voetbalster Stefanie van der Gragt vertrekt na twee jaar bij Ajax. De 29-jarige verdedigster, international van Oranje, neemt zondag afscheid in de finale van het toernooi om de Eredivisie Cup tegen FC Twente. Volgens Ajax is in gezamenlijk overleg besloten om het aflopende contract van Van der Gragt niet te verlengen.
"Met pijn in mijn hart speel ik zondag mijn laatste wedstrijd voor de Ajax Vrouwen", aldus de aanvoerster op Instagram. "Helaas niet het einde waar ik op hoopte, maar nog één keer alles geven in een finale." Het is niet bekend of ze haar carrière voortzet en zo ja, bij welke club.
De 86-voudig international van Oranje (11 doelpunten) maakt deel uit van de selectie die bondscoach Mark Parsons eerder deze week presenteerde voor het EK van komende zomer in Engeland. Van der Gragt won met de voetbalsters het EK van 2017 in eigen land en maakte deel uit van de ploeg die twee jaar later de finale van het WK haalde.
Van der Gragt keerde in 2020 terug bij Ajax, na twee jaar bij FC Barcelona. De verdedigster had in 2018 de 'dubbel' gepakt met de Amsterdamse vrouwenploeg. Van der Gragt speelde daarvoor ook voor AZ, Telstar, FC Twente en Bayern München. De afgelopen twee seizoenen moest Ajax het in de strijd om de landstitel in de Eredivisie Vrouwen steeds afleggen tegen FC Twente.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
17 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
18 uur geleden