Voetbalster Van de Sanden van Lyon naar Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Voetbalster Shanice van de Sanden verhuist van Olympique Lyon naar VfL Wolfsburg. De 27-jarige aanvalster, international van Oranje, gaat van de winnaar van de Champions League naar de verliezend finalist van het Europese bekertoernooi. Van de Sanden wordt bij de Duitse kampioen ploeggenote van mede-international Dominique Janssen. Volgend jaar komt ook de jonge PSV-spits Joëlle Smits naar Wolfsburg.
De Utrechtse won met Lyon drie jaar op rij de Champions League. Eind vorige maand was de Franse topclub in de finale met 3-1 te sterk voor Wolfsburg. Van de Sanden mocht in San Sebastian vlak voor tijd invallen.
In de vorige twee finales was haar rol een stuk groter. In de eindstrijd van 2018 tegen Wolfsburg leverde Van de Sanden als invalster drie assists in de verlenging (4-1). Een jaar later tegen FC Barcelona (ook 4-1) gaf ze als basiskracht twee assists.
Nieuwe uitdaging
"Ik ben heel blij met mijn stap naar Wolfsburg", zegt de excentrieke rechtsbuiten, die bij Lyon niet verzekerd was van een basisplaats. "Een club die al jaren meedoet in de top van Europa. Ik kijk er enorm naar uit om met deze club te gaan spelen voor prijzen. Ik heb heel veel zin in deze nieuwe uitdaging."
Van de Sanden veroverde in 2017 met Oranje de Europese titel. Vorig jaar haalden de Nederlandse voetbalsters op het WK de finale, waarin de Amerikaanse vrouwen te sterk bleken.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geleden