Voetbalster Van de Sanden van Lyon naar Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Voetbalster Shanice van de Sanden verhuist van Olympique Lyon naar VfL Wolfsburg. De 27-jarige aanvalster, international van Oranje, gaat van de winnaar van de Champions League naar de verliezend finalist van het Europese bekertoernooi. Van de Sanden wordt bij de Duitse kampioen ploeggenote van mede-international Dominique Janssen. Volgend jaar komt ook de jonge PSV-spits Joëlle Smits naar Wolfsburg.
De Utrechtse won met Lyon drie jaar op rij de Champions League. Eind vorige maand was de Franse topclub in de finale met 3-1 te sterk voor Wolfsburg. Van de Sanden mocht in San Sebastian vlak voor tijd invallen.
In de vorige twee finales was haar rol een stuk groter. In de eindstrijd van 2018 tegen Wolfsburg leverde Van de Sanden als invalster drie assists in de verlenging (4-1). Een jaar later tegen FC Barcelona (ook 4-1) gaf ze als basiskracht twee assists.
Nieuwe uitdaging
"Ik ben heel blij met mijn stap naar Wolfsburg", zegt de excentrieke rechtsbuiten, die bij Lyon niet verzekerd was van een basisplaats. "Een club die al jaren meedoet in de top van Europa. Ik kijk er enorm naar uit om met deze club te gaan spelen voor prijzen. Ik heb heel veel zin in deze nieuwe uitdaging."
Van de Sanden veroverde in 2017 met Oranje de Europese titel. Vorig jaar haalden de Nederlandse voetbalsters op het WK de finale, waarin de Amerikaanse vrouwen te sterk bleken.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis tegen PEC Zwolle de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer John van den Brom won met 3-1 en maakte in de tweede helft het verschil.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met 2-2 gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst verspeelde in een volle Kuip een voorsprong van 2-0. Feyenoord leed daarmee voor het eerst dit seizoen puntenverlies na de benauwde zege van vorige week uit bij Sparta.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman (27) gaat van PSV naar Borussia Dortmund. Met de overgang van de middenvelder is een bedrag van 22 miljoen euro gemoeid. De hoogte van de transfersom lag vast in een clausule.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de eerste thuiswedstrijd dit Eredivisieseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De ploeg van de Duitse trainer Robin Peter ging voor eigen publiek met 1-4 onderuit tegen FC Groningen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tsuyoshi Watanabe begint om 14.30 uur met Feyenoord aan het eerste thuisduel van dit Eredivisieseizoen. De 29-jarige Japanse verdediger liep begin deze maand een blessure op en ontbrak vorige week tijdens de seizoensopener bij stadsgenoot Sparta.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verdediger Gernot Trauner (34) heeft zijn afscheid als professioneel voetballer aangekondigd. De Oostenrijker vertrok deze zomer na vijf jaar transfervrij bij Feyenoord en zat sindsdien zonder club.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."
17 uur geleden